Follow me
0

Ještě více zážitků na dovolené nabízí elektrokola na Šumavě

Dovolená s elektrokolem je velkým lákadlem
a super zpestření dovolené v Čechách.

Díky tomu, že stále více Čechů tráví dovolenou v Čechách a nebo si oblíbili prodloužené víkendy a objevování krásných českých krajů s celou rodinou, hlásí české hory velké oživení. Ve spojení s lákavými a zajímavými nabídkami a různými možnostmi vyžití, které se  v českých horách objevují, zažívají návštěvníci hor skvělé dovolené, na které se jen tak nezapomíná.

Různé aktivity pro malé i velké rodinné pobyty oživují, doplňují a zpestřují. V zimě i v létě. Mezi ty, které rozhodně stojí za to vyzkoušet, patří elektrokola. Na Šumavě si je lze půjčit celoročně.

Elektrokola jsou stále oblíbenější, nabízejí zajímavé zpestření dovolené nebo prodlouženého víkendu a to nejen těm, kteří se na dovolenou na kole fyzicky necítí, nebo by je tradiční pobyt na kolech moc nelákal. Elektrokola jsou vyhledávaným zážitkem pro všechny, kteří objevují nové možnosti a skvělé naplnění volných dnů.

Léto na horách je prostě úžasné!

Léto patří výletům, tradice a nové zážitky jsou dokonalým koktejlem pohody a naplněné dovolené. Na Šumavu zavítá nejvíce lidí na přelomu července a srpna, a také když je období „borůvkových knedlíků“. Takto Šumavu zná řada lidí, kteří se sem každoročně nadšeně vracejí a navštěvují svá oblíbená místa. Přichází sem ale i řada objevitelů. Šumava je také oblast, která díky své rozsáhlé oblasti, ideálně propojené se sousední bavorskou částí, nabízí unikátní kombinace zážitků celoročně. Láká zejména na své neomezené možnosti najít si svůj klidný kout a relaxovat, či objevovat tradiční místa, která stojí za to vidět, ale stává se i místem, kde stojí za to objevovat i nové, zatím netradiční možnosti využití volného času.

 

Skvěle naplánované zážitky na Šumavě

Energie Šumavy je znát pokaždé, když sem dorazíte. Pocit pohody, relaxace a dobití baterek je všudypřítomný. Tento velmi příjemný doping pak doplňují další úžasné zážitky, zejména v podobě ochutnávek místní kulinářské gastronomie, která prošla v poslední době velkou proměnou, a také množství volnočasových aktivit, které lákají malé i velké. Vedro je v létě mnohem snesitelnější, díky mírně chladnějšímu a příjemnému klima. Babí léto je tu také nádherné. Dokonalá panoramata uvidíme na jaře a na podzim, kdy Šumavu zdobí barevné bukové listnáče. Úžasné je období asi deseti dní, kterému se zde říká „Zlatý podzim“, to je na jih orientovaná bavorská část dokonale a jedinečně barevná.  

 Šumava vám vrátí  zdravou energii. I to jeden z důvodů proč již několik dekád do šumavského města jezdí  užívat hlubokou a blahodárnou relaxaci kadeti Britského královského letectva. Cílem je vlastně, aby je příroda, pohyb a klid postavili do plné kondice a koncentrace.

 

Šumava – plno míst k objevení,
každý najde víc než hledá

Gastronomie, tradice, wellness zážitky a nová lákadla, Šumava je bohatá i mimo přírodní zdroje. Rodina, parta přátel i coby „vlk samotář“ si  každý najde mnoho cílů. Jsou to například české Lurdy, botanické zahrady s 5000 exponáty. Nasvícený  skleněný oltář, u kterého poklesne v kolenech i největší ateista. Najdete kostel bez stěn a stropu a přesto se v něm posadíte, nebo Jiříkův statek který byl kdysi jeden z nejkrásnějších v celé oblasti a dnes tiše mlčí. Láká i pramen Vydry či Úhlavy, pivní pípa v kameni, více než 600 let stará lípa či jiné stromy a zbytky pralesa.

Určitě osloví dokonale lahodné a jedinečné ovocné knedlíky a nebo bílý vuřt, slané i sladké speciality a dobroty,  třeba čerstvý tvaroh, nejlepší preclíky poblíž skleněné archy a velikánského skleněného srdce  atd.,

Nad rámec tradičních suvenýrů lze zažít kontakt s lidmi, kteří  pečou chleba v peci, kterou si společně na návsi postavili a že ten chleba chutná. Určitě je také zajímavé vidět jak se vyrábí lyže nebo longboard. Vyhledávaným wellness zážitkem je projít kneippovací trasu a udělat dobře nohám a krevnímu oběhu a vnímat rašeliniště.  Zajímavé je foukat sklo, děti  objevují přírodní materiály a souvislosti  od role vlka coby doktora přírody a další a další. Při poznávání krajiny a okolí asistují rodinná alba podél tras, která ve zkratce ukazují dějepis jinak, 3D dějepis skrze příběhy.

 

Tradičně netradiční Šumava na kolech

Tradičně oblíbené trasy Šumavských hor  doplňují nově plány a trasy pro elektrokola, vychytané a předem promyšlené trasy nabízejí skvělé zážitky. Kombinování je často i řešení v nestálém počasí a dá se pak „vychytat“ i  suchý scénář včetně poznání nových míst – trocha plánování a těch družicových snímků, plus ochota jít nad rámec chalupářského scénáře se vyplatí.

Okolo 2 národních parků vede okružní cyklotrasa, která nabídne rozmanitost v každém ročním období. Je dlouhá 137  km.  Je možné ji rozdělit na půlku i mnohem menší etapy, a užít si ten nejkrásnější okruh. Je to jediná trasa okolo 2 národních parků, nejstaršího parku v Německu / Ferienregion Nationalpark Bayerischere Wald/ a  největšího českého národního parku, Národního parku Šumava. I když značení na obou stranách má jinou metodiku, existuje čerstvá mapa se kterou je možné se bez potíží pohybovat terénem a na rozdíl od všech apek vidíte ve velkém formátu, kam směřujete. Někdy je klasika prostě užitečná.

Mapa je k mání na všech infocentrech kolem NP Bavorský les, například v Bavorské Rudě. Zde jsou 2 infocentra, jedno se soustředí na oba parky  a druhé slouží pro obsluhu hostů. Zde je také možné zapůjčit si ebike, stejně jako na dalších sedmi Infocentrech. Obrovskou výhodou je, že nemusíte myslet na dovoz vlastních kol a věcí s tím spojených, odpadají nejen převozy, montáže ale i čas věnovaný péči o kola. E- bike využijete na maximum pohody.

Zajímavá okružní  trasa  vede skrze  21  obcí, které pochopitelně ožívají zejména v hlavním turistickém období. Infrastruktura funguje tak, že v každé cenové kategorii je nabídka od ubytování po stravování. Trochu plánování a rezervace předem se určitě doporučuje.

Klasiké kolo anebo Ebike je přesně ten prostředek, který spojí příjemné s užitečným, nakysličíte krevní oběh a to je mimojiné důvod, proč i výkonnostní sportovci v suchém tréninku doplňují ebike do treningového plánu. Celý region se hodně posunul ke kompaktnímu prostoru s e.řešením. Mluví pro to vyšší  dojezdové vzdálenosti, radost,  že je energie vnímat i přírodu nad rámec sportovního výkonu, ve skupině  si i pokecáte a tím se  komunikace mění  z „ když už tam budeme?“, „kolik kilometrů ještě?“ „ tam je to hezký, ale já už dál nejedu“   na  běžnou konverzaci a prožitek  ze společného času. Druhý den nemít hexenšus  je také příjemné.

 

Děti si ebiky užívají

Jednou vidět a zažít je víc než mnoho stránek číst. Školní výlety a výuka dějepisu, přírodopisu stejně tak i zažít si cizí jazyk v terénu je kreativní aktivní varianta té školní v lavicích, která se dětem líbí. Díky elektrokolům mohou děti objevovat vše kolem sebe a ještě se skvělými zážitky. Dětský ebike a juniorní rámy je možné už také rezervovat, vyrážet mohou všichni. U dětí jsou přirozeně nutné předpoklady zvládnutých určitých manévrů a jistého brzdění a doprovod dospělé, oprávněné osoby. Nicméně děti si s elektrokoly velmi rychle poradí. Vícegenerační  výlet, upravená trasa a společný čas   přírodě je to, co všichni nadšeně ocení.

 Dnes je možné si rezervovat velkou flotilu ebike např. nedaleko špičáckého sedla.wwwwww.ebike-sumava.cz  a www. ebike-bayerischer-wald.de.

 Plzeňskou kartu je také dobré mít s sebou, i do Bavorska. Podél  NP Bavorský les je možné si v půjčovnách,  závazně rezervovat a půjčit ebike, jde o infocentra Ferienregionu,  www.ferienregion-nationalpark. Každé infocentrum má odlišný typ ebike, podle profilu terénu. Pokud se chcete poradit dopředu, je možné mezi 19 a 20 hod. využít českého mobilního čísla:724 013 603.

I když nemáte kola, můžete vyrazit teď hned

Sezona  ebike je celoroční, když je  suché počasí. V zimě se jezdí na upravených cestách a speciálním obutí,  manévry a technika jízdy  se  trénuje.  Aktivní  neadrenalinový pobyt  v přírodě má i  e.podobu.

Nemontujete  tedy na nosiče, nepřevážíte, čas půjčení využijete na maximum.  Vždy vám personál  ukáže obsluhu, vždy  je zkušební jízda, aby  byla jistota, že ebike je v pořádku a že i host umí klidně řadit a v koordinaci používat  i intenzitu podpory.

Je to důležitá  půlhodina, která  dává hostu jistotu a komfort v  ovládání  a očekávání, že výlet klapne tak jak má. Přece jen nejde o ani o Petřín nebo  Štruncovy sady, ale o prostor 2 národních parků.

 

Zdroj, Info a foto: Pavla Řeháková

 

 

 

 

 

 

 

 Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy 
Bylinkové maceráty – třezalkový olej, růžový olej, ..

 

 

Wellness interiéry a dekorace

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení
Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.