Follow me
0

DULUX Barva roku 2016 – okrově zlatá – barvy v interiéru

Okrově zlatá barva pro letošní rok.

zlata v interieru wellness spa dulux barva (3)Značka Dulux, vznikla v Anglii před více než 80ti lety, vizí značky je měnit šedivé okamžiky na barevné a přinášet barvy do života a dělat ho veselejší a barevnější. Již 13 let Dulux vyhlašuje barvu roku a k tomu i paletu barev pro daný rok.

Vše začalo před 15 lety v Global Aestetic Center, které vyzvalo lidi z oblasti designu, aby pomohli odhadnout barevné palety, které by mohly být důležité v budoucnosti.

Barevné trendy každoročně udává skupina mezinárodních odborníků z různých oborů – architektury, textilu, designu výrobků, grafiky nebo výzkumu. Každý rok se stanoví celkem asi 50-60 barev z barevné škály a nominuje se jedna  Barva roku ( Colour of the Year), která je nejdůležitější pro nadcházející rok.

Během diskuze se nominuje množství trendů s jednou převažující myšlenkou, která zachycuje náladu ve společnosti. Výsledná paleta barev a zejména Barva roku inspiruje nejen profesionály, ale především i zákazníky.

 

zlata v interieru wellness spa dulux barva  (8)zlata v interieru wellness spa dulux barva  (5)zlata v interieru wellness spa dulux barva  (4)zlata v interieru wellness spa dulux barva  (3)

Barva roku 2016 – okrově zlatá

Jako nejdůležitější barvu pro letošní rok odborníci značky Dulux zvolili do zlatova zbarvenou okrovou. Barva je dost světlá na to, aby přitahovala pozornost, ale zároveň ji lze nekonečně kombinovat s jinými odstíny. Jedná se o přirozený vývoj od měděné oranžové, která byla barvou předchozího roku.

Zlato a odstíny zlaté se ve světě designu používají téměř všude. Je to barva a materiál, které  se opakovaně vrací na veletrzích designu, v grafickém designu a také v architektuře, módě, kosmetice a dekoraci interiérů.

Všechny klíčové trendy pro rok 2016  v sobě mají element zlata. Zlatá se objevuje v dílech starých mistrů, tak i v moderních designových trendech. Ze široké palety žlutých odstínů byl vybrán jeden odstín, který  nejlépe reprezentuje zlatý vliv barevných trendů pro nadcházející rok. Dozlatova zbarvená okrová je zároveň dost světlá na to, aby přitahovala pozornost a zároveň se také dobře  kombinuje  s jinými odstíny.

 

zlata-barva-v-interieru-a-d

Pohled z obou stran na letošní zlatou barvu.zlata v interieru wellness spa dulux barva (2)
Zlatá ovlivňuje a posouvá i další odstíny..

Lidská civilizace se nyní nachází v bodě, kdy se nedokáže vzdát moderních a digitálních technologií, ale zároveň čím dál větší inspiraci hledá v minulosti.

Nacházíme výhodu jak v moderních inovacích, tak v tradicích. Dualita vládne světu, v tomto duchu byla proto zvolena i barva roku 2016 (s kódem F1.34.58 pro namíchání).

Všechny klíčové trendy v sobě skrývají element zlata, proto odborníci vybrali jeden odstín, který nejlépe reprezentuje zlatý vliv barevných trendů pro aktuální rok.

Proč se třeba nepustit do renovace bydlení? Toužíme se obklopovat příjemným a moderním nábytkem, dekoracemi i barvami.

Z tohoto důvodu bychom neměli přehlédnout aktuální paletu trendů barev pro rok 2016. Nadcházející období ovládla tlumená a sofistikovaná paleta, kterou naplňují jemné odstíny středních tónů.

 

zlata-barva-v-interieru-dulI v letošním roce zůstávají dominantní teplé odstíny. Jasné barvy se vydaly novou, zajímavější cestou. Zapomeňte na oranžovou, zkuste například korálovou a nebo vyměňte žlutou za okrovou a použijte temně noční namísto modré.

Ústřední Barva roku  – okrově zlatá, dává v každé rodině barev ( červená, zelená, modrá, atd) jasný směr ve smyslu, kam každý odstín míří a odkud přišel. Kam nás letos zavede zlatá?

Nová paleta má tmavou, tajemnou podobu, přesto zůstává přátelská. Červená je zajímavá od jahodové k temně švestkové, u oranžové vidíme posun od žlutooranžové k více oranžovo-červenému odstínu, zelená se projevuje v široké škále od bledé, téměř žluté k syté modrozelené.

Modrá je vidět v sytém odstínu se zeleným podtónem a letos je ještě tmavší. Fialová je už léta sytá, tmavá a tajemná. Letos se také v oblasti béžové vracíme k tradičnějším béžových barvám oproti minulým létům, kdy měly úspěch světlé tóny nebo béžová s příměsí šedé..

 

zlata v interieru wellness spa dulux barva (6)zlata v interieru wellness spa dulux barva (5)

 

Dědictví a budoucnost.

zlata v interieru wellness spa dulux barva  (12)Paleta barev pro rok 2016.

Odborníci zvolili několik základních principů, které se v nové paletě barev odráží. Nejdůležitějším z nich bylo prolínání budoucnosti a minulosti. „Proto, abychom poznali, co nás čeká, se často musíme ohlédnout zpátky.

Stejné pravidlo platí i pro letošní paletu barev, která se inspirovala odstíny z let minulých, ale zároveň pootvírá dveře budoucím trendům,“ vysvětluje Martin Brodský, Senior Brand Manager Dulux.

Pokud se rozhodnete pro změnu interiéru, můžete se zamyslet také nad využitím dekorací jako pruhů, ornamentů, písmen či nápisů.

Vedle nešlápnete ani s temnými odstíny, které připomínají noční oblohu, nebo naopak s hravými a živými barvami v kombinaci s bílou a černou.

Také si už představujete, jak to u vás doma vypadá? Nechte se inspirovat a obraťte svůj život vzhůru nohama.

 

zlata v interieru wellness spa dulux barva  (10)barvy v interieru dulux (1)zlata v interieru wellness spa dulux barva (4)

Zdroj: AkzoNobel/Dulux

 

 

Návrat ke královské zlaté zažívá nebývalý comeback.


Zlatá je v interiéru nyní velmi žádaná,
vnáší do interiérů teplo, luxus a vášeň.

Zlatá barva v interiéru poutá pozornost, je elegantní a energická. Každý, kdo je obklopen zlatou se může cítit výjimečně. Stejně jako kdysi Kleopatra či králové.

Zlatá barva proniká do našich obydlí – do koupelen, ložnic, domácího wellness, stejně tak i  do hotelů, restaurací, beauty, spa a wellness provozů a získává si značnou oblibu. Dnešní  trendy nás přesvědčují, že modernímu interiéru sluší opravdu vše, zlato nevyjímaje.

Zlato, zlaté dekorace a zlaté obklady byly vždy známkou bohatství a vytříbeného vkusu. Zlato, stříbro či jiné drahé kovy byly v interiéru využívány od pradávna.  Ať už v časech starověkého Egypta, renesanční a barokní Evropy nebo zdobné secese. Do interiérů patřili vždy a vždy se využívaly, hlavně na doplňky. Dnešní doba ale zlatým dekoracím dává mnohem větší prostor. Zlatá v interiéru je velmi žádaná.   Zlaté obklady a dekorace v interiéru více →

 

 

 

Kam dál?

Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

 Pantone Barva roku 2014Pantone Barva roku 2015

Pantone barva roku 2016 – pastelové barvy v interiéru

 

 

Wellness interiéry a dekorace

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení
Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.