Follow me
0

Barevné trendy pro rok 2013

Barva roku 2013

• Barvou roku 2013, kterou pravidelně vyhlašuje na každý rok značka Dulux,
je královská, umírněná a hluboká modř.

Proč?
Působí totiž jako zklidňující obklad na naše hektické životy, do kterých přináší neobyčejný účinek klidu a pohody.

Je to barva duchovní čistoty, zklidňující, uvolňující a inspirující. Konejší nás a uvolňuje napětí a stres.

Je tedy i barvou maximálně vhodnou do provozů wellness, beauty a spa, všude tam, kde navodí příjemnou klidnou atmosféru.

Ať již jako interiérová barva na stěny nebo v podobě doplňků.

Barva rok 2013 funguje jako vizuální náplast na náš hektický život.

 

Indigo je barva spojená s moudrostí a poctivostí, která vylepší vaše prostředí. Tato barva nám dává pocit klidu a stability,  je velmi uklidňující.

Je to velká a benevolentní barva, která v sobě spojuje důvěryhodnou povahu a eleganci robustní modré. Interiérům dodá překvapující elegantní sílu.

 

 

Barva roku 2013 je mocná, silná a elegantní. Snoubí v sobě solidnost s elegancí a magičností. Jako malířská barva nás překvapí nečekaně hlubokým půvabem. Její odstín nás naplňuje úžasem a údivem už proto, že se ve skutečném světě vyskytuje jen zřídka; to jí dodává na exkluzivitě a originalitě

 

V široké paletě barev je indigo univerzální barvou. Pro svoji eleganci má mnohostranné využití a dobře se kombinuje o ostatními barvami – nachází porozumění jak s podobně sytými jasnými tóny, například barvami citrusů, nebo s teplejšími neutrálními barvami. Zaujme i v kombinaci s jinými odstíny modré, s fialovou nebo zelenou.

 

Trendy pro rok 2013

tématem je propojení – vše se propojuje
Na rozdíl od minulého roku, který byl ve znamení „možností“, je hlavní myšlenkou Barevných trendů pro rok 2013 „propojení“. Komunity a jednotlivci začali možnosti využívat. Celý svět se čím dál více propojuje a tento fenomén je i hlavním motivem nových Barevných trendů. „Rok 2013 bude hodně o individualitě ve vztahu ke skupině a o svobodě volby,“ vysvětluje Willeke Jongean z Estetického centra AkzoNobel. Propojování zahrnuje vytváření sítí v okolním světě, kde se rodí dialog a inovace. Nejde jen o média, sociální weby, aplikace a technické vymoženosti, ale i způsob, jakým na nás tyto technologie působí. A protože informace přijímáme vysokou rychlostí, potřebujeme se také někdy odpojit.
•    Společné zaujetí
V moderní době se lidé dávají dohromady, aby dosáhli společného cíle jinak, než ve 20. století. Hnutí tehdy měla své vůdce, jasné uspořádání a určený cíl. Společenství v dnešní době často nejsou ani tak hnutí, jako spíš společná vášeň, hejno ptáků, které se přelévá v prostoru, rozpojuje se, mění směr a opět se srocuje, aby se poté rychle ztratilo ve stromech. Zdá se, že se lidstvo tímto energickým a spontánním chováním nechalo inspirovat. Efekt volnosti a pohybu lze barevně znázornit jemným vrstvením úzce propojených pastelových tónů nebo silnějších intenzivnějších odstínů pro noblesní a uvolněný dojem.
•    Relaxace
Občas ztratíme kontakt sami se sebou a potřebujeme se na chvíli odpojit. Samota někdy dokáže potěšit, když se potřebujeme od všeho oprostit. Mnoho úspěšných nápadů vzniklo pozorováním oblohy a mraků na travnaté louce. Někteří si jednoduše na chvíli dovolí nic nedělat. Jednou za čas chceme zjistit, kdo jsme a po jakém životě toužíme. Pomůže nám to vybavit si, za čím jdeme, i když ta chvíle netrvá dlouho. Jde o zklidňující paletu barev. Éterické odstíny zasněžené kajiny, smyslné temné odstíny stojaté vody a barevné tóny svítání a soumraku.
•    Umění porozumět
Mezi dospělými je určitě hodně těch, co v dětství rádi rozebírali věci. Záliba v pronikání do útrob různých mechanismů v současnosti prochází znovuzrozením v umění i na internetu. Projevuje se i oblibou minulosti, kdy vše bylo uspořádané a dokonalé. Tyto barvy jsou prosluněné a povznášející. Připomínají cukrovinky a dětství.
•    Domácí výroba
Soběstačnost a využití řemesel jsou opět v kurzu. Výroba na osobní úrovni dává naprostou tvůrčí svobodu. Odvykli jsme na potraviny a věci vyráběné v místě, kde bydlíme. Už pomalu nevíme, jak vypadá proces jejich vzniku. Je to pohodlné a praktické, ale mnozí pak přestávají rozumět fungování světa. V poznání je síla a hodně lidí chce dnes získat zpět kontrolu nad svými životy právě s jeho pomocí. Tato paleta je inspirovaná přírodními barvivy. Jsou to syté a prosté barvy, autentické a hutné. Představují odstíny od červené řepy, přes mrkvovou šťávu, pálenou hlínu až k indigovým tónům denimu.
•    Pastva pro oči
Umění, ačkoliv je někdy zpochybňováno, v nás nalézá ty nejlepší lidské stránky. Má schopnost hluboce dojímat, protože k nám hovoří způsobem, který nelze vyjádřit slovy. Podobné povzbuzení a útěchu můžeme najít v přírodě. Krása moře nebo zahrady je nedocenitelná, stejně jako muzeí s nejlepšími lidskými výtvory. Jedná se o barvy inspirované kvetoucími zahradami a malbami starých mistrů. Zahrnují tlumenou lilu, květinovou růžovou nebo odstíny zlata a bronzu.

 

dulux-trendy

http://www.wellnesslife.cz/wp-content/tn3/2/barvy-v-interieru-16.jpg
 • barvy-v-interieru-18

 • barvy-v-interieru-17

 • barvy-v-interieru-16

 • barvy-v-interieru-15

 • barvy-v-interieru-14

 • barvy-v-interieru-13

 • barvy-v-interieru-12

 • barvy-v-interieru-10

 • barvy-v-interieru-9

 • barvy-v-interieru-8

 • barvy-v-interieru-7

 • barvy-v-interieru-6

 • barvy-v-interieru-5

 • barvy-v-interieru-05

 • barvy-v-interieru-3

 • barvy-v-interieru-2

 • barvy-v-interieru-1

Zdroj:  Akzonobel

 

 

 

 

 Týden Barev – Dulux vypustil barvy do ulic

Estetické centrum společnosti AkzoNobel, pod kterou spadá značka Dulux, představilo barevné trendy pro rok 2013. Jako každý rok vycházeli specialisté značky Dulux na barvy ze zjištění mezinárodní skupiny kreativních expertů z oblasti designu, architektury a módy. Odhalení Barvy roku 2013 a uvedení publikace Colour Futures 2013 věnující se trendům v barvách proběhlo v rámci Týdne barev, který přinesl do ulic Prahy barvy a radost. Jde již o čtvrté uvedení barvy roku a barevných trendů v České republice.

Na začátku října proběhla v pražských ulicích unikátní akce s názvem Dulux Týden Barev. Součástí Týdne barev bylo představení Barevných trendů a Barvy roku 2013, kterou Dulux každoročně vyhlašuje.

Prémiové interiérové a exteriérové barvy Dulux v průběhu Colour Weeku po celém světě oslavují barvy a jejich krásu. Hlavním cílem Duluxu je lidem připomenout, jak důležitou roli v našich životech barvy hrají.

 

 

 

V ulicích Prahy se pohybovali profesionální mimové a herci, aby vyrušili obyvatele města z každodenní rutiny.

K akci se připojily i herečka Anna Polívková a zpěvačka Klára Vytisková, které jsou známé svým vytříbeným stylem a originálním přístupem nejenom k módě, ale i k životu.

Lidé hrající všemi barvami, barevné noviny plné pozitivních zpráv a dárky, které vás těšily. Do života vám vnikly barvy. Týden barev připravuje tradičně po celém světě značka prémiových interiérových barev Dulux.

Chce jím upozornit na důležitost barev v životě kolem nás. A tentokrát přinesl barvy do ulic Prahy a do života jejích obyvatel. V rámci Týdne barev pak Dulux představuje tradičně publikaci Colour Futures, v níž prezentuje barevné trendy a barvu, která bude vévodit interiérům v následujícím roce.

 

 zdroj:tydenbarev.cz

 

vyšlo na: www.wellnessinteriery.cz

 

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.