Follow me
0

První dětský salon – dětské spa v Čechách, konečně i české děti mají svoji profesionální salonní péči

Funny Sassy – speciální a odborná péče pouze pro děti.
Dětské spa pro spokojené děti i jejich rodiče.

Veselý dětský salon, plný překvapení,
kde se dětem líbí a kam se rády vracejí.

Nákupní centrum Galerie Butovice Praha se od května 2014 může pochlubit absolutní novinkou, která v České republice ještě nikde není. Profesionální dětský salon  – dětské Spa, které nabízí své služby pouze a jenom dětem.

Díky vytrvalému úsilí jedné maminky, která chtěla pro svoji dceru i pro všechny děti to nejlepší, mohou nyní rodiče své děti ve věku 0-18 let svěřit do rukou zkušeného týmu odborníků a dopřát svým ratolestem profesionální péči nejen kadeřníka, ale třeba i manikúru nebo pedikúru.

Monika Hertlová

„Najdete u nás originální dětská křesla, přírodní zdravou kosmetiku, zajímavé hračky, sladkosti, dětem pustíme pohádky, máme také bublifuky a hlavně talentovaný tým stylistek, které milují děti.

Umíme perfektní střihy i nápadité účesy. Ozdobíme nehtíky s použitím profesionálních laků ideálních pro děti, připravíme pro děti zážitkovou oslavu přímo v našem salónu, máme také svůj butik a používáme profesionální veganskou kosmetiku.  Vždy se přizpůsobíme potřebám našich malých zákazníků, jejich potřebám i náladám,“ usmívá se vesele provozovatelka a majitelka dětského salonu, Monika Hertlová.

 

Velká péče o malé zákazníky,
žádné slzy a přemlouvání, pouze zábava a skvělé zážitky!

Naprosto profesionální přístup i vybavení, speciální kosmetika a odborný sympatický tým a také prostředí připravené na míru dětskému světu, je k dispozici všem dětem a jejich rodičům, kteří pro své děti chtějí odbornou péči na úrovni.

Malí klienti mají možnost zažít příjemný a veselý pobyt v kadeřnictví, poznat profi péči o nehty a ruce a třeba se také nechat připravit na dětskou oslavu, která může proběhnout přímo v dětském spa. Děti poznají, že zajít si ke kadeřníkovi nebo nechat si upravit nehty je zábavné, příjemné a také naprosto běžnou součástí péče o své tělo.

 

 

IMG_0401IMG_0425IMG_0415

Dětské spa – jak funguje dětský salon?

Vytvořit dokonalý dětský svět, ve kterém se děti budou cítit pohodlně, třeba i při jinak ne moc oblíbené proceduře jako je stříhání vlasů nebo úprava nehtů, nebylo vůbec snadné.

Krásný nápad, otevřít dětské spa, se zrodil v momentě, když se maminka Monika Hertlová rozhodovala jak nejlépe skloubit péči o malou dcerku, rodinný život a pracovní život. Po dvaceti letech v bankovnictví se rekvalifikovala, absolvovala kurzy kadeřník, manikúra a pedikúra a začala zjišťovat, jak lze vůbec v Čechách otevřít a provozovat dětský salon.

 

Dětské salony jsou běžné v Americe, kam děti chodí se svojí maminkou, stříhají se a upravují vlásky, lakují nehtíky, všude jsou veselé barvy a vybavení. Existuje zde také široká nabídka rodinných spa a wellness provozů, některé se přímo zaměřují na děti a na nabídku dětské spa péče a pobyty dětí ve wellness.

Z malých klientů rostou věrní a zkušení „spa goers“, tedy, klienti, kteří pravidelně navštěvují wellness či spa provozy. V rámci Evropy najdeme také několik podobných provozů, například v Anglii. Proč by tedy nemohl fungovat podobný provoz i v České republice?

 

Jak si otevřít dětský salon? Obrovské nadšení a vytrvalost nutností.

„Začátky nebyly vůbec jednoduché“, svěřuje se paní Hertlová.  „Měla jsem jasnou představu o tom, jak by měl prostor dětského salonu vypadat, o tom, že budeme nabízet speciální dětskou vegan kosmetiku, o tom jaké služby budeme dětem nabízet.

Po dlouhém průzkumu trhu jsem zjistila, že tady nic takového není. Přemýšlela jsem také, zda jít cestou franšízy, nakonec jsem se rozhodla vše vybudovat vlastními silami a s velkou podporou mé rodiny. Líbil se mi právě provoz v Americe, kde vše probíhalo v pohodě, úplně samozřejmě a zejména v dětském světě. Měli růžové výlohy, dětská autíčka místo normálních kadeřnických křesel a lakování dětských nehtíků jako standartní službu.“

„Nic takového jsem v Praze do té doby neviděla. Proč, když je kadeřnictví na každém rohu? Proč tady není kadeřnictví pro děti, ptám se své kadeřnice? Výsledek je jasný. Kadeřníci nechtějí stříhat děti, protože je to moc muziky za málo peněz. Ta nechuť je prý oboustranná, většina dětí také kadeřníky moc nemusí.“

 

 

Jasná představa – nelehká realizace

„Dnes už je to za mnou, ale nebylo to vůbec jednoduché. Velmi složité bylo zejména získání jakýchkoliv informací k tomu jak otevřít a provozovat dětský salon, co je vše potřeba. Chtěla jsem také výhradně kosmetiku, která je v kvalitě bio, nejlépe veganskou kosmetiku, která na našem trhu není, našla jsem ji v Americe a naštěstí se dováží do Anglie.

Musela jsem hledat informace a možnosti, jak ji sem přivézt a za jakých podmínek ji lze nabízet, což také zabralo spoustu času, zejména na úřadech. Dětské kadeřnictví je celkem běžná věc, ale mini manikúra a mini pedikúra pro děti už ne, i tady bylo potřeba řadu věcí připravit, aby vše fungovalo. Pátrala jsem také, kde sehnat vybavení, zejména dětské sedačky – autíčka, jaká adresa by byla pro dětský salon nejlepší, řešila spoustu provozních a legislativních záležitostí“.

 

„Původně zamýšlený rozsah služeb dětského salonu jsem musela nakonec trochu omezit. Chtěla jsem nabízet například i profesionální ošetření zavšivených vlasů, to je ale bohužel velmi komplikované a podle české legislativy téměř nemožné, přitom je to problém, který trápí snad všechny rodiče, školky nebo školy.“

Co naopak šlo velmi dobře, bylo připravit provoz i pro děti s autismem. Ještě před otevřením kontaktovala paní Hertlová Asociaci pomáhající lidem s autismem (APLA), kterým se projekt líbil a poskytli dětskému salonu školení na míru. Součástí personálu je již nyní akreditovaná manikérka a pedikérka, která má zkušenosti s autismem.

 

 

Dětské spa funguje

Paní Hertlová má za sebou náročné přípravy a realizaci dětského salonu Fanny Sassy, ale již nyní, po několika málo měsících se ona i celý kolektiv dětského spa těší z poměrně vysoké návštěvnosti malých spa goers.

Jsou nadšení z toho, že mají „svůj svět“, kde se mohou usmívat a kde si užijí příjemnou péči. Stejně tak se usmívají i jejich rodiče a společně se do dětského salonu Funny Sussy rádi vracejí. Dětský salon velmi dobře funguje, paní Hertlová nedávno získala zvláštní cenu v soutěži Rozjezdy roku v Praze.

 

Kam umístit dětský salon?

Umístění v nákupním centru je vlastně velmi výhodné. Všichni zde pohodlně zaparkují, centra jsou otevřená a dostupná 7 dní v týdnu, od rána do večera. V poslední době je patrné, že kromě nákupů se centra čím dál více specializují na volnočasové aktivity celých rodin. Právě zde, v Galerii Nové Butovice, je tento trend vidět na první pohled.

Pořádají zde řadu programů pro rodiny s dětmi a nápadem paní Hertlové byli nadšeni a vyšli provozu vstříc. Navíc, kolem provozu jsou například i oblíbený velký dětský koutek, dětské obchody, řada restaurací, mašinková restaurace, jezdí zde vláček, který vozí děti, aj.

Provoz zaujal i provozovatele jiných nákupních center a v podstatě se uvažuje i o realizaci dalších provozoven, například i formou franšízy pro dětský salon.

 

Jak na děti v salonu?

Zaujmout, nadchnout, být dostatečně tolerantní a chápaví k dětské duši i individualitě, k tomu jak se děti cítí a co prožívají. Nabídnout pochopení, atmosféru a příjemný zážitek i pro malé neposedy, což je v dětském salonu Funny Sassy samozřejmostí. Užije si malý rošťák i nadšená princezna.

Super auta, pohádky, šnečí laky a krásná líčidla, sladkosti, hračky, bublifuky, sponky a ozdoby, … to vše čeká na všechny malé klienty dětského salonu tak, aby se zde cítili uvolněně, v pohodě a pobyt v salonu si užili. Mohou využít i měkkého úžasného župánku pro dokonalý pocit z pobytu v dětském spa, nechat se nalíčit a upravit na dětskou párty.. Důležitý je samozřejmě sympatický tým, který umí pracovat s dětmi a také interiér, ve kterém se děti cítí dobře a uvolněně!

 

Interiér dětského spa,
barvy a veselá atmosféra, spousty drobností, které potěší..

„Velmi jasnou představu jsem měla o interiéru a designu dětského salonu. Záměrem bylo vytvořit Funny atmosféru, ve které se děti, rodiče i celý náš tým budeme cítit příjemně. Nechtěla jsem dnes tolik realizovaný minimalistický styl, naopak, chtěla jsem jasné – syté barvy, skoro až přeplácaný dětský styl,“ říká paní Hertlová.

Super auťáky – to je něco, líbí se dětem i tatínkům. Mají super litá kola, nablýskanou kapotu, perfektní pedály a hlavně, jsou tu jen pro děti, které si mohou frčet svým vlastním tempem. Na konci jízdy dorazí každý jako zbrusu nový elegán, proč to nevyzkoušet?

Nabídka dětského salonu, spa menu a péče

Dětský salon Funny Sassy nabízí dětským klientům dokonalé sužby přesně podle standardů spa provozu a  přesně podle potřeb samotných klientů, a také i v duchu současných trendů.

Velkým současným trendem je přírodní kosmetika ve wellness a spa, ale do podvědomí se dostává i vegan kosmetika, nebo veganská manikúra a lakování. Pro děti jsou tyto produkty tím nejlepším, co jim můžeme nabízet.

 

 

Kosmetika pro dětský salon

V dětském salonu je jasné již na první pohled, že je zde výrazná snaha o to, být odpovědní k sobě, k rodičům i k samotným dětem a vlastně i k celé společnosti.

♦ Profi kosmetika pro děti – V dětském salonu Funny Sassy se používá zdravá kosmetika, netoxické laky, veganská kosmetika. To znamená žádné parabeny, nanočástice, formaldehyd, minerální (ropné) oleje, propylenglykol, Laurethsulfát sodný, lepek ani mléko. Veganská kosmetika vhodná pro celou rodinu a šetrná k životnímu prostředí

 ♦ Candy bar je oblíbený, nabízí spousty dobrot, které by se v kadeřnictví asi běžně nenašly. Kdo miluje Jelly Bean může ochutnat a nebo vybrat z dalších lákadel

 

♦ Pohodová atmosféra  pro děti – bublifuky, video, pohádky, Xbox, skvělá jízda v super autě, k dokonalému prožitku ve spa či wellness patří také měkké, pohodlné a jemné župánky, které zážitkům v dětském spa přidají ten správný, ale podstatný detail pohody a atmosféry

 

 

 ♦ Profesionální dětské kadeřnictví, stylové účesy

♦ Styl a elegance – drobnosti, ozdoby, dekorace – kosmetické a zkrášlující přípravky, roztomilé a přátelské k dětské pokožce i k dětským vláskům, také sponky, čelenky, mašle, náramky, prstýnky….

 

♦ Funny semináře semináře, kde se rodiče dozví spousty zajímavostí a triků, jak zvládat dětské „hlavičky“, zejména jednoduché techniky mytí, stříhání a úpravy vlásků. Naučí se také vybírat vhodné pomůcky pro úpravu vlasů

 

♦ Profi manikúr a profi pedikúra pro děti, elegantně a v pohodě, v nabídce dětského salonu je také profesionální dětská manikúra a pedikúra, lehké masáže rukou, zdobní nehtů, a také lehké líčení, princezny objevují dětské krémíky, jemné rtěnky a všechny ty krásné doplňky..

 

Více informací o dětském salonu najdete na www. funnysassy.cz a www.facebook.com/FunnySassy

Zdroj: www.SPAwellness.cz – profi web pro wellness a spa

 

 Kam dál?

 

Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.