Follow me
0

Stavíme domácí wellness – Jak postavit wellness doma?

Co je dobré vědět před výstavbou domácího wellness.

 

Domácí wellness ( wellness doma/ home spa /soukromé wellness) se stále častěji stává součástí našich domovů, při jeho zařizování a vybavování je třeba řešit spousty otázek.

Wellness doma

První, co se řeší při stavbě domácího wellness je velikost a prostor pro domácí wellness, jeho členění, architektonické pojetí, dekorace, technologie, hygienické a technické předpisy a také samozřejmě vybavení a uspořádání.

Tím spíš, je-li wellness doma samostatnou částí rodinného domu, jeho stavba může být finančně náročnější a proto je potřeba investovat s rozumem a rozvahou.

Domácí wellness by mělo být pro jeho uživatele pohodlné, praktické a s minimálními provozními náklady a jednoduchou údržbou. Jde také o vybudování a zařizování místností a prostorů, kde se počítá s delší životností veškerého zařízení, proto se vyplatí věnovat výběru sauny, vířivky nebo bazénu velkou pozornost.

 

 

Jak postavit domácí wellness?

Výstavba většího domácího wellness se neobejde bez odborných firem a projektantů znalých dané problematiky z oblasti výstavby wellness. Výběrem vhodného poradce a zkušené firmy předejde investor řadě problémů, které s výstavbou wellness souvisí. Jen málo kdo si v počátku uvědomí co vše je potřeba vyřešit a ohlídat, aby vše nakonec fungovalo a s výsledkem byl spokojený investor i stavitel.

Není málo těch, kteří jsou v závěru stavby, a zejména během využívání wellness, často zklamáni tím, že místo pohody a odpočinku řeší problémy nejrůznějšího charakteru, nejčastěji jsou to vlhkost, špatné instalace, vysoká spotřeba energií, poruchovost,atd. Projektanti wellness projektů by měli znát veškerá úskalí a nástrahy a investora na ně upozornit.

 

Wellness projekt a jak dál?

S projektem na stavbu wellness bychom měli vyrazit do stavební firmy. Ty které wellness již stavěli mají zájem s investorem projekt detailně konzultovat, je to v jejich zájmu, na své stavby mají reference a rádi získají další.

Stává se, že zkušený odborník ze stavební firmy v projektu odhalí řadu nesrovnalostí, které je třeba vyřešit ještě před zahájením stavby. V zájmu obou stran je vysvětlit si postup prací a domluvit se na jednotlivých krocích. Taková konzultace může také řadu věcí ovlivnit včas, usnadnit a urychlit průběh stavby.

 

Proč a jak vybrat včas wellness vybavení?

Domácí wellness je často nejen prostor splněných přání, ale často také prostor plný kompromisů.

I když je nabídka wellness vybavení obrovská a plná různých variant desingu, velikosti a provedení, stává se, že po výběru konkrétního vybavení podle představ investora, následuje výběr vybavení podle toho, jaké vybavení je možné do prostoru technicky a stavebně zakomponovat.

Proto je z hlediska stavebního, a z hlediska funkčnosti celého wellness, důležité mít před zahájením stavby wellness jasně vybrané vybavení pro celé wellness. Mít předem jasně definované konkrétní typ předmětů jako je sauna, vířivka, bazén, solárko…ale třeba i osvětlení, to vše další kroky realizace wellness velmi usnadní.  Je také důležité mít v ruce technické postupy pro instalaci jednotlivých předmětů a vývodů a to i pro saunu a vířivku. Ty se do wellness navrhují nejen tak, aby wellness působilo harmonicky a elegantně, ale také tak, aby se wellness vybavení mohlo kdykoliv servisovat nebo upravovat.

do chce stavět wellness, většinou si najde informace o wellness vybavení na internetu, na veletrhu nebo u prodejců, ale už se neřeší příliš to, zda jsou konkrétní výrobky vhodné pro dané wellness. Stavební firma, která staví wellness, mívá své dodavatele a může jejich wellness vybavení investorovi nabídnout.

Výhodou je to, že dodavatelé wellness, které si stavební firma vybírá, jsou již prověření a osvědčení, firma zná technické detaily a způsob instalace jejich výrobků. Reference by měly být k dispozici.

Při plánování wellness vybavení je potřeba dbát na to, aby k nim byl snadný přístup nejen pro uživatele, ale i pro techniky při servisních prohlídkách nebo opravách. To bohužel řada prodejců při nabídce wellness vybavení neřeší, pouze produkt prodají a majitel si musí se vším poradit sám. Čím lepší servis a informace při konzultacích zákazník u prodejců získá, tím lépe pro něj.

Čím lépe je projekt pro wellness stavbu a stavební firma připravena, tím lépe. Pro investora i pro stavební firmu.  Žádná firma, pokud přistupuje k zakázce solidně, nechce na stavbě trávit více času než je potřeba a řešení komplikací také není pro nikoho příjemné.

 

 

Podle čeho vybrat dodavatele pro domácí wellness?

Bazén pro domácí wellness

Výstavba bazénu bývá nejdražší a nejsložitější částí výstavby domácího wellness, vyplatí se věnovat čas výběru dodavatelské firmy.

Každého investora by mělo zajímat zejména zázemí firmy, servis a zkušenosti, reference a také přístup k zakázce a způsob jednání s klientem.

Vzhledem k tomu, že výstavba bazénu pro domácí wellness sebou nese určitou investici, vybírají se různé postupy a technologie, je dobré svěřit se zkušené firmě.

 

Co vědět o firmě, která dodává výstavbu bazénu? Zejména:
♦ Délka působnosti firmy na trhu, to svědčí také o její důvěryhodnosti a praxi v daném oboru.
♦ Jaký poskytuje servis, kolik času věnuje klientům v podrobném vysvětlení výhod a nevýhod daných typů bazénů.
♦ Zda firma poskytuje záruční a pozáruční servis a v jakém rozsahu.
♦ Jaké firma poskytuje reference a jaké má zkušenosti s kompletní dodávkou stavby.
♦ Zda firma dodá kvalitní zařízení pro filtraci a desinfekci vody a poskytne s tím související odborné konzultace.
♦ Dodává-li firma i další doplňky k bazénu, například zakrytí bazénu, bezpečnostní zařízení kvůli bezpečnosti dětí, umí vyřešit odvlhčení,  atd.

 

 Vířivky a sauny pro domácí wellness

Stejně tak důležité je postupovat při výběru vířivky či sauny, nebo vhodného wellness nábytku a doplňků.

Ať už budete zařizovat kompletní domácí wellness centrum nebo jen nějakou jeho část, nikdy se nerozhodujte jen na základě ceny wellness vybavení. Zodpovědně bereme na vědomí, že pořizujeme věc, kterou pravděpodobně nebudete chtít měnit za 2 roky.

U kvalitních vířivých van se počítá s minimální životností 10 let. Proto se vyplatí koupit kvalitní zařízení a předejít tak velmi drahému servisu nebo  dodatečným stavebním úpravám.

Základem spokojeného nákupu by měl být dobrý výběr firmy, která  dodá zařízení, případně provede zapojení a stavební úpravy a nebo  pro tyto služby doporučí kvalitní firmu.

 

Jak vybrat dodavatele wellness vybavení?

Není těžké ověřit si, jak dlouho společnost funguje a jaké realizace má již za sebou. Znát zázemí firmy a zejména například  původ vířivek je to, co nám o kvalitě produktů a služeb hodně napoví. Snažíme se tím nejen vybrat vhodného dodavatele vířivky, ale také předejít  situaci, že společnost zanikne rok po realizaci a nebude na koho se obrátit při vyřízení reklamací či servisu.

 

 

Proč vířivka nefunguje? Někdy pěkná detektivka.
Vířivky z Číny?

Pokud budete uvažovat o vířivé vaně od dodavatele nikoliv výrobce, zjistěte, kdo ji vyrábí. Předejdete tak častým závadám a nedostupnosti náhradních dílů.

Bohužel situace na trhu je taková, že prodejci, zejména dovozci vířivek, mohou ke svým tvrzením o kvalitě a původu vířivek přistupovat libovolně dle své fantazie a tvrdit cokoliv. Marketing je zde téměř neomezený.

Své o tom ví řada lidí, kteří si s pocitem nákupu kvalitní vířivky ze zámoří, pořídili drahou vířivku. Když se jim rok po provozu rozbije, zjišťují někdy také i to, že je to výrobek z Číny.

Někteří prodejci a dovozci proto radí jít dokonce tak daleko, že je dobré ověřit si, zda v místě výroby vířivek, které prodejce udává, skutečně existuje nějaký firma, která vířivky vyrábí. Lze tak učinit například tím, že na internetu najdeme podle rejstříku firem, zda firma vůbec existuje. Certifikáty a papíry o původu vířivky někdy bohužel neodpovídají skutečnosti.

Kdo zapojí wellness vybavení?

Zapojit a nainstalovat wellness vybavení nemusí pro někoho být obtížné. V tom to není. Celá otázka dává logiku zejména v momentě, kdy se řeší reklamace nebo závady vybavení. Tam je zásadní otázka, kdo wellness vybavení montoval a zapojil.

Například dodávka samotné vířivky, kdy není zajištěno její zabudování, nebo ani odborné zapojení, může představovat past na spotřebitele, kdy se jakákoliv závada zařízení následně svede na neodborné zapojení nebo neodborné zabudování a nárok není uznán.

Někdy bývá problém zejména u různého vybavení, které se pořídí přes internet, výrobek je dodán a samostatně se hledá instalace. V momentě problému pak v podstatě není na koho se obrátit. Nákup v kamenném obchodě je sice možná dražší, ale prodejce nabízí servis nebo někoho, s nímž má servis smluvně ujednaný.

Dále se poptejte na  unikátní vlastnosti výrobku a přemýšlejte, zda je oceníte a využijete. Správný prodejce by se měl pochlubit s jedinečnou vlastností, kterou nabízí  jejich produkty.  Někdy je možné vířivku před nákupem vyzkoušet. Leckdy tak zjistíte, že jste si mysleli, že vám vyhovuje to či ono a při vyzkoušení objevíte úplně něco jiného, co lépe vyhovuje vašim potřebám.

Ptejte se na patenty nebo certifikáty, ale ty se snažte ověřit. Správný prodejce by měl být schopen vyřešit všechny vaše dotazy, které souvisí s provozem zařízení – měl by poradit s vyhříváním, měl by umět vyčíslit provozní náklady, vyřešit odvlhčení vnitřních prostor a poradit také se stavební přípravou. Zkušenosti jsou v tomto případě k nezaplacení, a zda je firma má nebo ne, určitě poznáte.

 

Připraveno ve spolupráci s REŠ – STAVBY -wellness  a Canadiana whirlpools, spol. s r. o.
Foto: Canadiana whirlpools, Reš-stavby, www.wellnessinterieéry.cz

 

 

Kam dál?

Další články:

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.