Follow me
0

Železná Ruda láká návštěvníky na cyklostezky, pěší túry a zábavné akce

Léto v Železné Rudě již začalo.

Letní sezóna začala letos v Železné Rudě kvůli mírné zimě o měsíc dřív než v předcházejících letech. Zatímco obvykle v dubnu ještě v okolí města leží sníh a projíždějí se jím běžkaři, v tomto roce patří již pár týdnů cyklistům i pěším. O necelé dva měsíce později čeká cyklisty novinka.

„Od června mohou využít novou cyklostezku s přírodním povrchem mezi  Špičáckým sedlem a sportovním areálem Špičák, takzvaný singl trail, “ říká starosta Železné Rudy Ing. Michal Šnebergr. Doplňuje, že příležitostí pro zábavu, turistiku a sport je v Železné Rudě dost. „Každý měsíc pořádáme akce, které jsou součástí projektu Železnorudsko vás baví. Návštěvníci i domácí si z nich mohou vybrat, co jim právě vyhovuje, “ říká Ing. Šnebergr.

Ke sportovním  novinkám patří například závod horského běhu pro dvojice s názvem Rock Point – Horská výzva, který se uskuteční 9. a 10. května. Zúčastnit se ho mohou všechny věkové i výkonnostní kategorie. Sportovce dále určitě potěší také spuštění víkendového provozu Bikeparku a lanové dráhy, které se chystá na 31. května. Zajímavý bude i závod Evropského poháru ve sjezdu horských kol ve dnech 18. až 20. července.

Co se týká zábavy, je nabídka rovněž bohatá. Návštěvníci jsou zváni na 5. července na Rysí slavnosti, které se letos uskuteční na nádraží v Alžbětíně již popáté. Je připraven celodenní  program pro malé i velké. Další tradiční zábavnou událostí jsou Železnorudské slavnosti, které se budou konat 1. až 3. srpna. Zábavný program doplní jarmark i pouťové atrakce. „Obě tyto akce jsou oblíbené a bývají hojně navštěvovány,“ říká starosta.

Velká mezinárodní cyklo – turistická událost je pod názvem Okolo Železné Rudy s časopisem Turista pak připravena na první zářijový víkend, tedy konkrétně na 5. až 7. září.  Letos se uskuteční již posedmé a je určena pro malé i velké turisty a cyklisty.

Milovníky šumavské přírody určitě potěší i otevření nové rozhledny na Špičáku, která bude slavnostně otevřena ve dnech 26. a 27. července. Návštěvníkům doporučuji, aby se zastavili v našem Informačním turistickém centru, kde dostanou podrobné informace o všech pořádaných akcích,“ upozorňuje starosta.

Doplňuje, že Železná Ruda se chystá také na oslavy desetiletého výročí vstupu ČR do EU, které připadá na 1. května. „Tento den se sejdeme s bavorskými sousedy na železničním nádraží v Alžbětíně, které leží přímo na hranici s Německem. Vstup do EU se připomeneme  společně s německými sousedy, “ říká Ing. Šnebergr. Zmiňuje také, že v sousední bavorské Železné Rudě (Bayerisch Eisenstein) je dnes přihlášena k pobytu téměř stovka Čechů, tedy 10 procent obyvatel bavorského městečka. „Tomu by nikdo před deseti lety neuvěřil“, dodává starosta.

 

Železnorudská oblast

 

Město Železná Ruda leží v nadmořské výšce 754 m. Vybudováním železnice a propojením trasy až do sousedního Bavorska se stala celá oblast lákavým místem pro letní i zimní dovolenou. V regionu je k dispozici zhruba 4.500 lůžek – od kempu, turistických ubytoven až po horské hotely a wellness.

Má dobrou infrastrukturu a dopravní propojení ve směru na Plzeň a Prahu i do sousedního Německa. O hlavních letních prázdninách mohou cyklisté pro dopravu po Národním parku Šumava využít ekologický cyklobus.

Železnorudská nej…:

* Největší počet ledovcových jezer: Černé, Čertovo, Laka, Prášilské, Velké a Malé Javorské

* Nejvíce dostupných vrcholů: Špičák, Pancíř, Ostrý, Polom, Můstek, Velký a Malý Javor

(Arber), Falkenstein, Luzný, Roklan (Špičák, Pancíř, Arber => sedačková lanovka)

* Nejkrásnější šumavská příroda

* Nejvíce cyklotras bez automobilového provozu

* Nejprudší sjezdovka s KONA BIKE PARKEM

* Nejvýše položený pivovar Belveder ve střední Evropě (do loňského roku)

* Nejlepší cukrárna roku a to hned třikrát

* Nejzajímavější železniční nádraží:  Česko – bavorské v Alžbětíně

* Nejdelší železniční tunel (donedávna)

* Nejzvláštnější půdorys šesticípé hvězdy a dvě cibulové báně v kostele Panny Marie   Pomocné

* Nejdelší stezka korunami stromů v německém Neuschönau (z Železné Rudy v dostupnosti autem)

Muzea v regionu:

* Muzeum Šumavy Železná Ruda (sklářství, hamernictví, dobový nábytek, výstavní prostory)

* Muzeum historických motocyklů s expozicí „Počátky lyžování na Šumavě“, „Český Kráter“ – zámeček v Železné Rudě

* Království skřítků a pivovarské muzeum – centrum v Železné Rudě

* O letních prázdninách prohlídky s průvodcem v kostele Panny Marie Pomocné

Památky v regionu:

 * Kostel Panny Marie Pomocné v Železné Rudě

* Kaple sv. Antonína a sv. Barbory v Železné Rudě

* Hřbitov Barabů v Železné Rudě

* Křížová cesta s kaplí sv. Anny v Železné Rudě

* Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie – Hojsova Stráž

* Kaple sv. Kunhuty – Prenet

* Společné Česko – bavorské železniční nádraží Alžbětín

 

Kontakty:

Informační turistické centrum Železná Ruda,  www.sumavanet.cz/itcruda/

 

 

 

Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.