Follow me
0

Horoskop podle bylinek – Léčivé bylinky ve zvěrokruhu

Které bylinky ladí ke každému
ze znamení zvěrokruhu?

Jednotlivým znamením zvěrokruhu se stejně jako drahé kameny, stromy nebo barvy přisuzují i bylinky a koření.

Bylinky by měly danému znamení přinášet prospěch například v čajích, při přípravě stravy, v koupelích a nebo i pouhým pohledem na ně můžeme čerpat blahodárnou posilující energii. Někdy si můžeme bylinky nasušit a dát si je třeba pod polštář.

 

 

V kuchyni, v koupelích či na zahrádce, bylinky nás potěší a uzdraví.

 

Beranovi udělá dobře chmel a bylinky, které podpoří dobrou imunitu

Většina zdravotních problémů Berana vyplývá z jeho bláznivého tempa, které nedovolí, aby pořádně vyležel své choroby. Často jde také hlavou proti zdi, nebo koná dříve, než věc promyslí. Když k tomu připočteme bolesti hlavy, je úkol byliny jasný: Berana je potřeba klidnit a mírnit, občas trochu pozastavit. Zaručeně mu pomůžou chmelové šišky. Může si je zašít do polštářku, který si dá pod hlavu, nebo si je může zalít vroucí vodou a pít jako čaj a nebo si může chmel přidat do koupele před spaním, pro klidnou noc. Pokud Beran nastydne, zabere odvar z černého bezu nebo česnek v jakékoli podobě.

 

 Býkovi učaruje podběl a bylinky na dobré trávení.

Jeho zdraví bývá obvykle záviděníhodné. Ovšem dobrému jídlu a pití Býk nikdy neodolá, a tak mívá trávicí problémy. Pomůže mu odvar z artyčoku a bylinky na dobré trávení.

Na choroby krku, které dovedou Býka potrápit, se osvědčil podběl. Uvařte z něj čaj, přidat můžete jitrocel. Ideální bylinkou pro Býka je také petržel. Působí jako mírná rostlinná dezinfekce, navíc předchází zadržování vody v organismu, které je u Býků hodně časté.

 

Blížencům pomůže kozlík

Pozornost by měl každý Blíženec věnovat nervům. Pro Blížence je dobrou bylinkou kozlík lékařský. Při onemocnění dýchacích cest jsou ideální sádlové (mastné) obklady na prsa. Lněné semeno, jehož odvar se používá při trávicích potížích, může Blíženec pít i při kašli. Aby čaj chutnal, musí si ho přisladit a přidat plátek citronu.

 

 

   Rakovi pomáhá zázvor

Veškeré jeho psychické propady se odrážejí na stavu jeho žaludku. Rak navíc mívá pomalejší látkovou výměnu, takže někdy má i pár kilo navíc. Ve starším věku mívá problémy s tlakem a Račice trpí hormonální nerovnováhou. Aby metabolismus dobře fungoval může se Rak spolehnout na zázvor. Může si ho nakrájet do čaje, sušený zázvor se dá také zalít horkou vodou, osladit medem a popíjet. Pro zrychlení látkové výměny je také vhodný mátový čaj. Gynekologické problémy zvládne odvar z měsíčku lékařského nebo kontryhelu.

 

 Lev ocení arniku

I ctižádostivý Lev by měl pochopit, že je lepší, když si občas odfrkne. Udělá to dobře srdci a předejde i potížím se žlučníkem a játry, což jsou orgány, které reagují citlivě na stres. Při problémech s tlakem, které mívá Lev dost často, pomáhá arnika. V jídle mu udělají dobře byliny hořké chuti: koriandr, petržel, bazalka a kardamon. Vhodnou bylinkou na problémy s játry a žlučníkem je výluh z artyčoku a šťáva z řepy.

 

 Panny fandí majoránce

Jejich koníčkem bývá péče o vlastní zdraví. Panny většinou trpí trávicími problémy, proto by každá měla jíst co nejvíce endivie, což je druh zeleného salátu. Do jídla, pokud to jen trochu jde, by měla přidávat kopr, kmín a zázvor, což usnadňuje trávení. Dobře jí udělají i odvary z anýzu, slézu a eukalyptu. Zrozenci tohoto znamení se neustále stresují, a proto nutně potřebují bylinu, která podpoří funkci jater. Zvlášť účinná je majoránka – jako koření i jako čaj.

 

    Váhy rozzáří kopřiva či meduňka

Váha se někdy nerada rozhoduje, špatně snáší změny a stres. To se odráží na činnosti ledvin. Když je Váha celá rozklepaná a má pocit, že se jí nic nedaří, zabere odvar nebo výluh z meduňky. Skvěle funguje jarní detoxikační kúra z kopřiv. Když ještě doplní pití kopřivového čaje oplachováním vlasů odvarem, bude plná energie i náležitě krásná! Při problémech s ledvinami pomáhá urologický čaj, ale především petržel, která působí močopudně. Úspěšné jsou i čaje z lopuchu většího a mochny (tu dávkujte velice opatrně!).

 

Štírovi dopřejte česnek

Mívá problémy se střevy, močovým měchýřem a pohlavními orgány. Vzhledem k napětí, v němž žije, se nevyhne vyššímu krevnímu tlaku. Na regulaci tlaku se osvědčil zejména česnek, který zároveň posiluje krevní oběh. Trávicí potíže se dají zvládnout s pomocí chilli papriček, ale jen v přiměřeném množství. Na štíří zdravotní problémy zabírá i pelyněk, křen a ostružinové listí.

 

Na Střelce zabírá pampeliška

I když se mu nechce, měl by věnovat pozornost životosprávě. Střelec totiž lehce přibírá. Navíc jí přesně to, co by neměl, takže jeho játra trpí. Když si naříká na trávicí problémy, jsou většinou způsobeny přejídáním. Na to zabírá pampeliška! Popíjí se po doušcích jako čaj, na jaře se mohou přidat mladé čerstvé lístky do salátů. Dobře mu udělá i odvar z macešky. Jde o bylinkový zázrak, který zrychlí metabolismus a zbaví pocitu přeplněného žaludku. Střelci by měli často popíjet odvary z řepíku lékařského nebo čekanky obecné – obě byliny posilují játra.

 

Kozorohovi přesličku nebo břízu

Kozoroh většinou nemívá se zdravím potíže. Když ale nějaký problém má, měl by ho řešit hned a bez otálení. K lékaři ho spolehlivě dostane revmatismus a pleť, která trpí rozšířenými žilkami. Vlasům a kůži dělá dobře odvar z přesličky.

Při problémech s revmatismem se doporučují koupele v odvaru z březového listí, které pomáhá i na potíže s pletí. Má-li Kozoroh problémy s klouby, udělá nejlépe, když část masa v jídelníčku nahradí produkty z celozrnné mouky.

 

 

 Vodnář ctí černý bez či třezalku

Potíže mívá nejčastěji s křečovými žilami a křečemi v lýtkách. Potrápit ho mohou také potravinové alergie. Na přetížené nervy nejlépe zabírá odvar z třezalky tečkované. Při déletrvajících potížích by se však měl Vodnář vypravit k lékaři. Na křečové žíly a křeče v lýtkách zabírají preparáty s výtažkem ze jmelí. Proti křečím fungují i minerálky bohaté na hořčík. Výborným léčivem je odvar z černého bezu, který urychluje látkovou výměnu. Vodnář ho může pít buď neslazený, nebo se lžičkou medu.

Jak vyrobit a používat třezalkový olej? Neměl bych chybět v žádné domácnosti!! Léčí kůži i psychiku, také  kožní projevy spojené s psychikou, více: Třezalkový olej

 

   Ryby ocení hloh

Spousta zdravotních problémů u Ryb pramení ze stresu, který by se Ryba měla naučit co nejúčinněji zvládat. Pro urychlení látkové výměny si může jídla ochucovat zázvorem, pepřem, kmínem a koriandrem, nebo si z nich udělat odvar a malými doušky jej popíjet. Trávení vylepší i teplý odvar ze semen kopru. Na uklidnění ve chvílích, kdy má Ryba pocit, že jí starosti přerůstají přes hlavu, se osvědčil hloh, který ji psychicky srovná a pomůže vidět svět v jasnějších barvách.

 

 

 Kam dál?

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 Magické bylinky a maceráty, jak si vyrobit macerát?

 

Domácí wellness – inspirace

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

 

                                              Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.