Follow me
0

Farmářské slavnosti 2013

Pro rodiny s dětmi. Skvělý den na farmě.

Farmářské slavnosti jsou projektem založeným na poznávání života na venkově, který zahrnuje sérii celodenních akcí pro rodiny s dětmi na vybraných farmách ČR. Pořádá je Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR.

Rodinám s dětmi přibližují pravý život na venkově a poctivou práci českých zemědělců. Děti na akcích formou hry poznávají tradiční zemědělství, vztah k půdě a z rodinných farem si odnášejí skvělý zážitek. Farmářské slavnosti jsou atraktivním způsobem trávení volného času rodin o víkendu. Připojte se, vstup na akce je pro vás vždy zdarma.

Slavnostmi chce Ministerstvo zemědělství propagovat české zemědělství a rodinám s dětmi ukázat, jak domácí hospodářství vůbec vypadá. Co to je české domácí zvíře, aby děti věděly, jak vypadá husa, koza nebo kachna. Často sice vědí, jaká zvířata žijí v Africe, ale netuší, co máme u nás doma.

Dalším důvodem je představit lidem jinou možnost nákupu čerstvých a kvalitních potravin, kterou je tzv. prodej ze dvora. Tento způsob prodeje nezpracovaných potravin je návratem k osvědčeným tradicím. Umožňuje totiž pohodlný způsob nákupu čerstvé zeleniny, drůbeže, králičího masa, syrového mléka, živých ryb nebo jiných produktů přímo u vybraných farmářů, případně v nejbližší maloobchodní prodejně nebo na farmářském trhu.

Na slavnostech kromě informací o potravinách v informačním stánku návštěvníci obdrží také přehled a kontaktní údaje na farmáře s prodejem ze dvora i brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou Regionální potravina. Na webu slavností je také veřejnosti přístupná nová mapa, ve které si spotřebitelé mohou vyhledat farmáře ve svém okolí a nakupovat u něj přímo na dvoře. Farmářské slavnosti pomůžou lidem lépe se orientovat v tom, co se v Česku vyrábí a co dobrého farmáři produkují.

 

Přehled Farmářských slavností pro rok 2013:

 

18. května 2013 – Středočeský kraj – Statek Novotinky, p. Sýs

22. června 2013 – Plzeňský kraj – Kralovice, F. Janko

6. července 2013 – Jihočeský kraj – Branná (Třeboň), Václav Smolík

Ekologická farma v krásném prostředí CHKO Třeboňsko je zaměřená především na agroturistiku, chov masného skotu a provozování dostihové stáje. Desítku zde ustájených koní trénuje přímo majitel farmy Václav Smolík, bývalý profesionální dostihový jezdec. Rodina Smolíkova má k dispozici více než 200 hektarů půdy, které slouží výhradně pro výrobu krmiv a jako pastvina pro sedmdesátihlavé stádo skotu plemene Aberdeen Angus a několik desítek ovcí. Maso lze koupit přímo na farmě nebo ochutnat v místní restauraci. Farma účelně využívá energii z obnovitelných zdrojů, má briketovací lis, tepelné čerpadlo a solární panely.

27. července 2013 – Pardubický kraj – Trstěnice, Josef Sotona

Rod Sotonů, který má v Trstěnici dlouhou tradici, se vždy zabýval sedlačením. Dnes Sotonovi hospodaří na 240 hektarech většinou vlastních pozemků a 12 hektarech lesa. Na orné půdě jsou pěstovány zejména krmné plodiny pro skot. Hlavní činností rodinné farmy je totiž chov mléčného skotu, celkem asi 250 kusů. Naleznete zde ale i další hospodářská zvířata – koně, ovce, holuby, králíky a drůbež. Farma se tak stala oblíbeným cílem výletů mateřských škol, děti nejvíce zajímají projížďky na ponících. V rámci Farmářských slavností zde uvidíte výstavku nejrůznějších druhů a plemen drobných hospodářských zvířat a můžete si dopřát vyjížďky v kočárech tažených koňmi či přímo na koních a ponících.

24. srpna 2013 – Moravskoslezský kraj – Krnov – Löwenthal

Na statku, kde dříve byla hospoda a povoznictví, jen pár desítek metrů od polské hranice již dvacet let hospodaří manžel vnučky bývalých statkářů, veterinární lékař Petr Löwenthal s rodinou. Původních 37 hektarů půdy se postupně rozrostlo na současných 400 hektarů. Farma funguje jako čistě rostlinná (obilí a řepka), na neúrodné půdě vysázeli nedávno Löwenthalovi jablečný sad. Polní práce zde usnadňují výkonné zemědělské stroje, přesto rodina na farmě chová několik koní.

14. září 2013 – Liberecký kraj – Dvůr Borčice, Radko Lyer

K borčickému statku, který se nachází v katastru obce Všeň v CHKO Český ráj, patří zhruba 70 hektarů pozemků, z toho 54 hektarů luk a pastvin. Na statku od roku 1896 hospodařili předkové současné majitelky, od roku 1991 její nynější rodina – Lyerovi. Farmu zaměřili na chov koní, jejich rekreační využití a agroturistiku. Při Farmářských slavnostech si zde můžete prohlédnout stáje, svézt děti na koních, potěšit se ukázkami jezdeckých dovedností členů místního klubu, chovatelskou přehlídkou nebo si prohlédnout výstavku dokumentů z historie dvora, která je v podstatě historií selského stavu v Čechách za uplynulých více než 100 let.

 

 

Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.