Follow me
0

Chlad – pro dokonalou krásu očí – kosmetika z lednice

KRYOTERAPIE  – Prospěšné účinky chladu.

Chlad má blahodárné účinky nejen na otoky a záněty. Kryoterapie se využívá v léčbě a podpoře celého organismu ve speciálních kryosaunách ( ledová sauna). Stejného principu, působení chladu, používá Christian Breton ve svých nových revolučních produktech.

Dnes již není potřeba chladit lžičky v mrazáku a přikládat je na oči. Na trhu je kompletní řada specifických produktů, které pečují o oční okolí, s obsahem aktivních a výživných látek, zaměřené na boj proti vráskám a zároveň využívající léčivé účinky chladu.

Ve skutečnosti lidstvo využívá chlad pro léčbu určitých nemocí po celé věky. Již Hippocrates (460 – 377 př.n.l.) doporučoval používat led a sníh jako terapeutický prostředek.

Extenzívní výzkum provedený Laboratořemi Christian BRETON ukázal, že aplikace chladu má za výsledek omezení tvorby chemických látek, které způsobují záněty a tím otoky pod očima. Ošetření využívající chlad omezuje otoky, a to vede méně intenzívním zánětům.  Navíc vyvoláváním vasokonstrikcí chlad působí proti vasodilataci, která vyvolává záněty.

Chlad pro krásu očí

Christian BRETON uvádí na trh Eye Priority, novou řadu přípravků na oči, koncipovanou pro zachování mladistvého vzhledu tak dlouho a tak efektivně, jak je to možné. Kombinací specifických aktivních ingrediencí a využití chladu k péči o otoky a tmavé kruhy pod očima a o vrásky se řada stává průkopníkem ve využití chladu při péči o pleť.

 

Oblasti kolem očí vyzrazují první známky stárnutí pleti a jsou zvlášť vystavované extrémním vnějším vlivům. Jsou rovněž poněkud přetěžovány pohyby vyvolávané našimi měnícími se výrazy obličeje. Mohou se vyskytnout tři problémy, jejichž působení se může kumulovat:

–    tmavé kruhy pod očima, způsobované pokřivením mikroskopických cév v pleťové tkáni,

–   dočasné váčky pod očima jako následek nedostatku spánku, podráždění a přebytku tuku na spodním víčku, které se v průběhu času uvolňuje (to je často podmíněno dědičně a je jen obtížně léčitelné),

–   vrásky a jemné linky, závisí na věku ale z velké části také na pohybech očí a extrémní citlivosti očí na některé externí vlivy, jako je např. znečištění

– Další faktory někdy mohou tento proces urychlit: kouření, intenzívní období práce před monitorem.

 

Kruhy pod očima

Laboratoře Christian BRETON upozornily rovněž na skutečnost, že ochlazování tkání zpočátku způsobuje rychlé arteriální a kapilární vasokonstrikce  způsobované termoregulací. Tyto vasokonstrikce zodpovídají za omezování krevního oběhu, které na druhou stranu redukuje rozsah otoků pod očima.

Vědecký tým Christian BRETON také ukázal, že chlad sám o sobě má redukující efekt na otoky a tmavé kruhy pod očima. Pro silnější příznivý efekt by chladivé ošetření mělo být prováděno jemnými tlaky a poklepáváním. Kombinace obou vede k rychlejší redukci otoků nebo tmavých kruhů

Váčky pod očima

Extenzívní výzkum  ukázal, že aplikace chladu má za výsledek omezení tvorby chemických látek, které způsobují záněty a tím otoky pod očima. Ošetření využívající chlad omezuje otoky, a to vede méně intenzívním zánětům.  Navíc vyvoláváním vasokonstrikcí, chlad působí proti vasodilataci, která vyvolává záněty.

 

Vrásky a jemné linky

Pleť se s věkem stává choulostivější a citlivější. Tvoří méně efektivní obranu před potenciálními škodlivými vlivy a podléhá více pnutí, vysoušení a začervenání. Navíc jsou určité základní stavební kameny pokožky produkovány v nižším množství, zvláště kolagen, který odpovídá za pružnost pokožky a její tonus – oba charakteristické rysy mládí.

Pak se objevují jemné rýhy následované vráskami, které jsou nejviditelnější v partiích kolem očí, nejkřehčí a nejnamáhanější oblasti obličeje. Dvě značně specifické aktivní ingredience, Matrixyl® a Multifruit BSC Complex®, zdokonalené v laboratořích Christian BRETON představují výrazný pokrok v péči o vrásky, otoky, kruhy pod očima a při poskytnutí okamžité úlevy.

Tyto aktivní ingredience způsobují úžasné omezování všech typů vrásek, dokonce i těch nejhlubších, a současně berou ohled na křehkou povahu zralé pleti, především v partiích kolem očí.

Všechny přípravky řady Eye Priority se doporučují uchovávat v chladničce pro zvýšený účinku. Spolu s přirozenými chladivými účinky aktivních látek v různých recepturách se tak dosahuje dodatečných efektů ošetření partií kolem očí.

Chlad se přenáší na jednotlivé plochy kolem očí při aplikaci za využití jevu zvaného “kondukce”. Přípravky mají chladivý efekt na oční okolí a dávají příjemný pocit zpevnění.

 

 

Christian BRETON vyvinul s jistotou těchto poznatků špičkové přípravky specificky přizpůsobených různých potřebám, přípravky mají trojí efektivní účinky pramenící z aktivních ingrediencí, chladu a použití fyzického tlaku.

  • LIFTOX –  Vyplňující – liftingové sérum – proti vráskám
  • Ice Stick Eye Contour _ proti vráskám – proti otokům
  • Dark Undereye Serum _ pomáhá potlačovat kruhy pod očima
  • Eyelash Builder_ Silnější – delší řasy
  • Eye Contour Elixir _zpevňující sérum proti vráskám
  • Eye Care_Péče o oční kontury – proti únavě – okamžitá úleva

Liftox – dokonalá péče o oči

Hladký a velmi jemný chladivý kuličkový aplikátor klouže po očních konturách,  aby přinášel úžasný pocit svěží relaxace. Tento „chladivý efekt“ spolu s mikroskopickým tlakem ocelové kuličky působí na mikrooběh a také jako lymfatická drenáž. Speciální kosmetické ocenění získal v roce 2010. Má unikátní složení.

 

Unikátní složky v kosmetice

 

Syntetický peptid (napodobující protein nacházející se v čelistích zmije),  dipeptid diaminobutyroyl benzylamid diacetát, pomáhá bojovat proti stárnutí svým vyhlazujícím efektem a má rovněž vlastnosti proti vráskám, zejména jemným linkám. Hadí jed blokuje neuromuskulární kontrakce.

Kolagen – Existuje nespočet odkazů na jeho prospěšné působení při oddalování stárnutí a údajném potlačování tvorby vrásek.V jakékoliv podobě je kolagen dobrý prostředek na vázání vody.

 Kaviár – Má úžasné účinky na pokožku, jako anti-aging complex. Je v podstatě zárodkem nového života. Kuličky kaviáru vlastní ohromnou energii a výživový potenciál. Obsahují sodík, draslík, hořčík, vápník, mangan, fosfor, železo, vitamíny D, A, E, F a stopové prvky. Jakmile aplikujete hojnost výživných látek z kaviáru do pokožky, fakticky začne ovlivňovat všechny její životní funkce. Navíc složky kaviáru jsou velice dobře vstřebávány a bez alergických reakcí.

Nejenže obnovuje věkem narušenou pleť, ale také zpomaluje další stárnutí. Jak to probíhá? Umožňuje to pronikání do hloubky do spodních vrstev pokožky. Krmí buňky výživou a probouzí je. Buňky, které dosud spaly, se probouzí opět k regeneraci.

 

více: www.christianbreton.cz

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.