Follow me
0

Jíl ve spreji – jednoduché a efektivní využití, jíly v kosmetice, wellness a spa

 Jíly ve spreji jsou jedinečné při každém použití,
jednodušeji, rychleji a účinně.
Fenomenální návrat jílů do péče o pleť i tělo.

 

  Nová koncepce kosmetických ošetření
– jílové masky ve spreji.

Společnost Clay Spray přináší na český trh řadu účinných jílů ve spreji. Jíly ve spreji si celosvětově získávají velkou řadu příznivců. Kosmetičky s nimi rády pracují, používají se nejen v kosmetických salonech, ale napříč celým oborem wellness, beauty a spa.

Znovuobjevení osvědčených
léčivých a zkrášlujících účinků.

Jíl má skutečně neocenitelné vlastnosti, které nám nabízí při mnoha cílených terapiích, má úžasné detoxikační vlastnosti, schopnost rychle hojit, působí na nemocné klouby. Jíl se využívá i při léčení vnitřně, v kosmetice hlavně pro zachování krásy a mládí.

Mezi nejpoužívanější jíly v kosmetice a  v medicíně patří bílý jíl, červený a zelený jíl. V současnosti je jíl opět velmi populární, stále více se používá zejména v kosmetice, ve wellness, beauty a spa.

Blahodárné vlastnosti hlíny, a zejména jílu, využívají lidé i zvířata od nepaměti. Jíly se pro své léčivé účinky a pro zachování krásy a mládí používaly již v dávném Egyptě, Babylonii, Asii, Indii i v Rusku. Řekové a Římané jíl využívali pro různé léčebné procedury.

Ve středověku byl jíl považován za nejlepší antibakteriální přípravek. Jíly jsou používané v různých formách léčitelství a při různých terapiích například v čínské medicíně a tibetské medicíně. Pro terapeutické vlastnosti jílu jsou udávány zejména vlastnosti: aseptický,  detoxikační,  antibakteriální, hojivý, absorpční, energetický.

U náš v Čechách má bahno a jíly tradici zejména v rámci lázeňství, populární byly a jsou koupele, zábaly a masky, které se využívají při wellness a spa pobytech v rámci celkových ozdravných, detoxikačních a anti-aging procedurách. V Českých lázních byly jílové procedury vždy jedny z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších.

 Ošetření jíly v kosmetickém salonu

Důvodem, proč se jíl v kosmetice a wellness nepoužívá tak často, jak by si zasloužil, je zejména to, že se práce s jíly může zdát namáhavá a zdlouhavá pro svoji přípravu i celkový proces procedury. Vždy je potřeba namíchat čerstvou masku před každou jednotlivou procedurou a tu pak okamžitě zpracovat – aplikovat, při přípravě může hrozit i případná kontaminace. A také je to i o odhadu množství, které ve skutečnosti kosmetička pro ošetření potřebuje, což se nedá dopředu tak úplně přesně odhadnout.

 

První jílovitá emulze ve spreji na světě

Jíly ve spreji – nové možnosti využití jílů v kosmetice, nový koncept ošetření

Práci kosmetičky nebo terapeuta při používání jílů může výrazně zpříjemnit forma balení jílů a způsob aplikace jílů. Společnost Clay Spray přináší na trh unikátní řadu jílů ve spreji, jež nabízí maximální komfort nejen pro kosmetičky, ale jisté pohodlí i pro klientky. Jíly ve spreji si celosvětově získávají velkou řadu příznivců.

Kosmetičky s nimi rády pracují, používají se nejen v kosmetických salonech, ale napříč celým oborem wellness, beauty a spa. Stačí sundat víčko a aplikovat hotovou jílovou masku. Jíly z řady Clay Spray vynikají nejen svojí kvalitou a jednoduchostí aplikace, ale také skvělou – patentovanou formou obalů.

Jílovitá emulze v produktech Clay Spray je vždy předem připravená, namíchaná a stále stejná. Umožňuje to speciální forma dvojitého obalu. Obsah – jílová maska, je zde uchována bez přístupu vzduch. Patentovaný obal Clay Spray  nabízí dvoukomorový systém – sáček ukrytý v lahvičce, ve kterém je voda a nebo jílový obsah. Ten se tak nedostane do kontaktu se vzduchem ani s plnícím hnacím plynem. Jíly mají stále stejné složení a nikdy nevysychají. Umožňují také zcela přesné dávkování.  Jílové masky v tomto balení mají řadu výhod:

Co nabízí jíly ve spreji – Clay Spray?

♦ Přírodní, hypoalergenní, hygienická kvalita
♦ Kosmetický přípravek bez barviv a aromat, s okamžitými, klinicky testovanými výsledky.
♦ Neobsahují konzervanty, parabeny, PEG, fenoxyethanol, CFC.
♦ Snadná a čistá aplikace i odstranění.
♦ Balení s dávkovačem, produkt je vždy připravený k použití.
♦ Jíly nejsou  testovány na zvířatech.

 Blahodárný jíl
– využití jílu v kosmetice a wellness

Základem přípravků Clay Spray jsou bílý a červený jíl. V řadě jsou také jíly s účinnými aktivními látkami z rostlin a řadu doplňují vody ve spreji. Vše dokonale sladěné a vždy připravené k okamžitému a přitom rozmanitému použití.

Podíl jílů v maskách je vysoký. Jílové masky obsahují neobvykle vysoké procentu jílu – 60-65 % jílu, další příměsí je pramenitá – živá voda. Jíly ve spreji jsou obohaceny o vodu z živého pramene, který zaručuje nedotknutelnou čistotu od místa, kde tryská ze země až do okamžiku aplikace na pokožku. Voda je bohatá na minerální látky, je kompatibilní s minerálním jílem.  Tímto způsobem jíl ve spreji zajišťuje lepší výsledky působení na pleť. Součástí jílů ve spreji je také  hydrogel, který se v medicíně používá pro regenerační vlastnosti a díky němuž jsou jíly ve spreji vláčné a příjemné.

Jíly se získávají v hlubokých starých dolech ve Španělsku, o kterých se hovoří jako o znovuobjeveném pokladu.

Červený jíl je bohatý na minerální látky, zejména železo, proto má červené zabarvení. Červený jíl se doporučuje zejména na mastnou pleť, pleť se sklonem k akné, kde železo působí protizánětlivě a likviduje bakterie, které tvoří záněty. Červený jíl je schopný absorbovat velkou část mastnoty, která je na povrchu kůže a působí antisepticky a výrazně hojivě.

Bílý jíl obsahuje množství stopových prvků a zejména křemík, který je důležitý v kosmetice pro zpevnění pleti – syntéze kolagenu. Bílé jíly má značka Clay Spray určeny zejména pro základní přípravnou exfoliační práci. Bílé jíly jsou vhodné pro všechny typy pleti, nahrazují klasický mechanický nebo enzymatický peeling. Bílý jíl je schopný odstranit velkou část odumřelých buněk z pleti a připravit tak pleť na další ošetření. Podporuje maximální vstřebávání krémů, sér a masek.

Jíly mají tu výhodu v kosmetice a dermatologii, že jsou vysoce hojivé, mají výrazné absorpční účinky. Jíl do sebe dokáže úžasně nasáknout toxiny, zjemňuje a zklidňuje pleť, eliminuje a odvádí z těla toxiny přes pokožku.

Jíl má schopnost iontové výměny – princip: něco odchází a něco se přichází. Vytahuje z pokožky přesně to co tam nechceme – jíl do sebe vstřebává toxiny, odumřelé buňky,  mastnotu, nečistoty,  vše do sebe vstřebává z pokožky. Naopak do pokožky dodává významné prvky, jako je, hořčík, mangan, draslík, železo, vápník, křemík. Ve formě Clay Spray jíly také poskytují vysokou hydrataci pleti, díky obsahu hydrogelu.

 

Jíly ve spreji doplněné o cenné výtažky z rostlin

Přidané aktivní látky – dokonalá harmonie účinků

Bílý jíl a aloe vera – známá účinná aktivní látka aloe vera je hojně využívaná napříč celým kosmetických průmyslem pro své hojivé vlastnosti. Je ideální pro ošetření suché a citlivé pleti, která reaguje na vnější podněty podrážděně, potřebuje jemnější ošetření a zklidnění. Při aplikaci bílého jílu má  aloe vera výrazný zklidňující účinek. Při ošetření se také doporučuje jílovou masku vlhčit vodou ve spreji.  Je potřeba, aby jíl nezasychal a byl stále aktivní a vlhký. Pleť je po ošetření sjednocená, hebká a hladká.

Jíl s levandulí – levandule je jistý evergreen v kosmetice, levandule přináší další unikátní vlastnosti do ošetření jílovou maskou. Levandule poskytuje úlevu, je antiseptická, antibakteriální, mírní záněty a zklidňuje. Jílová maska s levandulí je vhodná zejména pro relaxační ošetření zánětlivé a reaktivní pleti. Stejně jako ostatní jíly ve spreji, lze jíl s levandulí aplikovat na pokožku celého těla. Vhodná a oblíbená je například při ošetření nohou a rukou,  jež jsou součástí některých rituálů ve wellness a spa, ulevuje od těžkých a unavených nohou. Jíl ve spreji s levandulí lze účinně a efektivně používat na ruce a nohy během manikúry a pedikúry, pro změkčení kůže a výživu.

Jíl se ženšenem – ženšen nabízí řadu vlastností prospěšných pro zdraví i krásu, celkově pročišťuje a detoxikuje, podporuje buněčnou obnovu, její metabolismus a imunitu. Jílem se ženšenem se ošetřuje zejména zralá a unavená pleť. Také pleť, která potřebuje regenerovat, projasnit a prozářit. Jíl ve spreji  podporuje imunitní systém pleti, regeneruje, revitalizuje a výrazně podporuje obrannou bariéru pleti, která tak lépe odolává nepříznivým vlivům. Studie prokazují, že jíl ve spreji chrání životaschopnost buněk a jejich látkovou výměnu.

Jíl s kakaem – velmi lákavé a exkluzívní ošetření nabízí jíl ve spreji s kakaem. Hloubkově čistí pleť a dodává jí minerály, výživné látky a vitamíny pro získání zářivé a sjednocené pleti. Jíl s kakaem působí blahodárně na suchou a namáhanou pleť, která potřebuje dodat výživu a skvělý vzhled.

 

 Živá voda ve spreji

Čistá pramenitá voda ve spreji a voda ve spreji obohacená o zelený čaj doplňují jílové ošetření. Stejně jako jíly ve spreji i voda ve spreji využívá patentované balení a zachovává si svoji kvalitu čisté pramenité vody kdykoliv ji potřebujeme použít. Ne všechny vody jsou vhodné pro kombinaci s jílem, aby bylo možné využít maximálně účinků jílu, hledala vhodná voda. Každá voda má jiné složení, proto byla vybrána voda ze speciálního pramene, která s jíly souzní.

Voda ve spreji je součástí jílového ošetření, touto vodou se jílové masky udržují během aplikace vlhké, pleť se vodou ve spreji může kdykoliv během ošetření osvěžit, jsou vhodné i pro celodenní používání, kdykoliv lze pleť vodou osvěžit, mít ji s sebou například v kabelce. Uleví pleti po vystavení se slunci, po různých ošetřeních například lasery či jiných ošetřeních, kde je žádoucí udržovat pleť v dobré kondici. Kdykoliv pro osvěžení, hydrataci a posílení.

 

Jílové mozaiky – pleťové masky z jílu

Voda ve spreji je začátkem i závěrečnou tečkou rituálu péče o klientku. Po klasickém odlíčení klientky pleť osvěžíme vodou ve spreji, poté nanášíme bílou jílovou masku pro první přípravnou fázi pleti a pro exfoliaci pleti tak, aby byla připravená na další ošetření. Pro ošetření si díky dávkovači naneseme přesně tolik jílu, kolik potřebujeme. Po omytí teplou vodou následuje běžná kosmetická péče přípravky, které kosmetička v salonu používá.

Kosmetička může postupovat běžným způsobem, zapracovat séra, výživu, provádět kosmetické ošetření. Před nanesením jílové masky pleť zvlhčíme vodou ve spreji. Poté zvolíme vhodné jíly pro danou klientku a stav její pleti. Jíly nanášíme na partie obličeje, kde chceme cíleně působit a tím nám na obličeji vznikají různě barevné mozaiky. Vhodnou kombinací může být například jíl se ženšenem s jílem s kakaem například při ošetření zralé pleti.  Ošetřuje se krk, dekolt, obličej. Po odstranění masky a nebo mozaiky pleť opět ošetřujeme vodou ve spreji. Na závěr může kosmetička na leť nanést závěrečný krém.

 Rituály péče s jíly ve spreji

Jíly ve spreji mají neomezené použití na celé tělo. Ve společnosti Clay Spray připravily řadu kouzelných rituálů ošetření těla, například rituál Evropa, Oceánie nebo  Australský rituál, pro zklidnění a harmonizaci těla. V Clay Spray rituálech se kombinuje ošetření obličeje, rukou i nohou. V rituálech se projevují tradiční techniky masáží z daného regionu.

Při používání sprejových jílových masek se používají speciální masážní tahy, připravené a vyvinuté speciálně pro Clay Spray. Jíly ve spreji jsou velmi vláčné a příjemné pro práci. Při spa rituálech s Clay Spray jíly ve spreji se doporučuje i příjemné wellness prostředí, příjemná hudba, aromaterapie a celková atmosféra, která podpoří dokonalý zážitek klientky z procedury.

Clay Spray – jíly ve spreji se dají při kosmetickém ošetření kombinovat s klasickým kosmetickým ošetřením, kosmetikou, kterou běžně kosmetička v salonu používá a také s přístroji. Jíly se dají jakkoliv zapojit tak, aby se využil jejich potenciál. Jíly se mohou používat i pro ošetření zad, například problematické pleti na zádech. Jíly ve spreji lze zapojit i do péče o vlasy…..

 

 

Zdroj: dovozce a distributor Clay Spray pro ČR – PRIMAVERA ANDORRANA s r.o., Jinonická 80, 158 00 Praha 5
www.facebook.com, staň se přítelem

 

 

Kam dál?

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Aroma koupele- magická energie z přírody
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Domácí wellness

Domácí sauna a saunování

 

Rubriky

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 

smetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.