Follow me
0

Obklopeni vůní se cítíme lépe


Interiérové parfémy a osvěžovače prádla na nás mají velký vliv.

Různé aroma vyvolává prospěšné metabolické změny, zlepšující zdraví, náladu nebo chování. Signální mechanismy v čichovém systému zasahují ty části mozku, které jsou odpovědné za naši ostražitost, pozornost, paměť i učení, náladu a pocity. Co dobře voní, je dobré pro člověka.

Pokud jsem obklopeni krásnými vůněmi, cítíme se přirozeně lépe, zlepšuje se náš celkový zdravotní stav, vytváří se prostředí harmonie a pohody. Je-li prostředí zamořeno nepříjemným zápachem, vyvolává okamžitou reakci odporu.

Zápach způsobuje nezdravé prostředí a neguje všechny stimuly, i když jsou samostatně pozitivní.  V příjemně provoněném prostředí se dokážeme lépe a bez stresu soustředit, dosahujeme rychleji cílů.

Koncept Millefiori Laundry –  Příjemně voňavé prádlo nebo šaty nám pomáhají cítit se dobře. Málokdo z nás vůni čerstvě vypraného prádla neocení. Za pomoci speciálních a kvalitních přípravků na prádlo však můžeme vůni šatů velmi snadno prodloužit.

Stejná vůně pro všechny procesy související s prádlem a oblečením, které se používá ve wellness a spa (ručníky, župany, osušky, kimona, pracovní oděvy, aj.) podpoří naši pohodu kdykoliv během dne. Prací a avivážní vůně a vůně, které přidáváme při žehlení navoní prádlo vybranou vůní, kterou lze použít i při uskladnění prádla.

Při ukládání čistě vypraného a vyžehleného prádla do prádelníků a šatníků pak pomohou vonné kartičky či papíry, které jsou přímo k těmto účelům vytvořeny. Tyto menší prostory dokážou velmi jemně avšak efektivně provonět a vůni prádla posílit. Alternativou mohou být vonné sáčky, které rovněž dokážou osvěžit každý šatník.

Po celodenním pobytu v práci nebo pro osvěžení jsou vhodné sprejové osvěžovač tkanin stejné vůně, jako byl náš prací prostředek nebo aviváž. Zbaví prádlo zápachu a dodá mu opět pohodlnou vůni.

Čichový marketing začíná zažívat opravdový rozkvět především proto, že se ukazuje, jak jsou vůně pro člověka důležité.  Před vůní se utéct nedá. Vůně si k nám najde cestu – ať chceme nebo ne a ať si ji uvědomujeme či nikoliv. A právě vůně nás může proměnit ve spokojeného a pohodového člověka i když zrovna máme nějaký splín. Velmi účinná je při podzimních a jarních depresích a jindy, kdy se zrovna necítíme ve své kůži.

 

Zdroj, foto: Centrum interiérových vůní ARIA PURA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.