Follow me
0

Prague Spirit festival – pozvánka

V Praze proběhne třetí ročník Prague Spirit festivalu.

 

V Novoměstské radnici, kině a kavárně Lucerna,ve studiu Ypsilon a na dalších místech Prahy proběhne ve dnech 17. až 19. května 2013 oslava Prahy formou hudby, literatury, divadla, jógy a tance – Prague Spirit Festival. Je to akce, která nabídne ve třech dnech celé série seminářů, koncertů , pohybových dílen a doprovodných  akcí pro dospělé, seniory i děti.

 

„Třetí ročník festivalu nabídne možnost shlédnout neobvyklá spojení“, říká ředitelka festivalu Martina Procházková.

Akce představí i zajímavá místa Prahy. Na Novoměstské radnici se představí malíř Jan Hísek v interaktivní přednášce o svých obrazech, Yvonne Sanchez poprvé temperamentně rozvlní novogotické prostory a jistě zaujme přednáška irského architekta Michaela Rice. Chybět nebude ani móda v podobě přehlídky a čtení R. Bacha: Jediný v podání  herce V. Limra doprovázené živou hudbou E. Brabcové ( Khoiba, Luno).

Pohybově se účastníci festivalu zahřejí lekcí Bollywod dance s indickým tanečníkem Ómem  Sajawelem Sasidharanem  a jógovým workshopem pod vedením novozélandské učitelky Paddy Mc Grath či seminářem pantomimy Anny Polívkové .

V průběhu sobotního dne festival myslí i na děti. V prostorách Novoměstské radnice je pro ně připravený celodenní program v podobě tvořivých dílen za zvýhodněnou cenu díky bilingválné školce MŠ Domeček.

Za zvýhodněnou cenu si budou moci vyzkoušet jógu, tanec či se zúčastnit přednášek festivalu i senioři.

V neděli 19.5. festivalové nadšence čeká brunch ve vegetariánské restauraci Estrella a dětské představení   „Anička a  letadýlko“ ve studiu Ypsilon od 10.30.hod

Pro dospělé je od 13.30 hod. v kině Lucerna  připraveno promítání dokumentu Samsara. V  Gallery Novesta návrhářka a zakladatelka Prague Fashion Weekendu OLO, Oldřiška Křížková  odhalí svůj pohled na módu ve své přednášce Odraz nitra v módní stylu.

Festival bude zakončen v prostorách Lucerny koncertem a autorským čtením Vladivojny La Chia a následně vystoupením world music DJ Gadja.

Filmovou pohádkovou pozvánku na festival natočila režisérka Jana Mináriková z Almostars a namluvili ji Jiří Lábus a Kateřina Hrachovcová.

Více o programu na www.praguespiritfestival.com