Follow me
0

Češi čím dál více fandí maďarským lázním

 Teplé prameny, wellness služby, úžasná gastronomie.

V posledních letech Češi mění některé své prázdninové návyky. Hlavní letní dovolenou zkracují z obvyklých jedenácti či dvanácti dní na týden a za odpočinkem a poznáním vyrážejí častěji i během roku. Období na jaře a na podzim přejí termálním lázním.

Maďarsko patří mezi několik málo zemí, na které Češi ani v době ekonomické krize nezanevřeli

Pobyty spojené s odpočinkem, relaxací i zábavou v místech s přírodním léčivým pramenem se přitom stávají v posledních letech velmi módní a vyhledávané. Užít si příjemnou dovolenou mimo letní měsíce, na několik dní či prodloužený víkend, spojenou se zdravím a skvělou gastronomií, to je například úspěšný tah nejen vodního bohatství  Maďarska na české klienty.

 

Léčebné a zážitkové lázně

Lázeňská nebo koupelová dovolená v Maďarsku plně uspokojí požadavky celé rodiny a stává se stále vyhledávanější destinací.

Největším lákadlem je spojení termální léčivé vody, gastronomie a úžasně vřelého přístupu personálu. Zejména příjemný a vlídný přístup ke klientům, stále dobrá nálada personálu a téměř úslužnost je opravdu naprostou výhodou oproti českým lázním a spa provozům.

V porovnání se Slovenskem, které je rychle dostupné, cenově příznivé a Češi se zde bez problémů domluví je přeci jen rozvoj těchto zařízení v Maďarsku mnohem dál. Přibývá zde provozů, které kromě léčebné části a wellness zázemí, budují i zábavné a akvaparkové části. Centra nabízí zábavu pro všechny, zejména pro děti, aby pobyt a nabídka služeb byla lákavá pro celé rodiny, prarodiče, rodiče i velmi malé děti, přitom za velmi příznivé ceny, které jsou v mimoletní sezonu velkou konkurencí i pobytům v Čechách.

 

Úspěšná léčebná kúra i skvělé zážitky

Lázeňské hotely nabízí mnoho programů a atrakcí pro malé i velké návštěvníky,  jsou sestaveny tak, aby vycházely vstříc požadavkům všech věkových skupin.

Dostatek relaxace a zábavy pro všechny nabízí například velmi snadno dostupné město Sárvár. Najdeme zde ubytování všech cenových kategorií, od penzionu po 5hvězdičkové hotely.

K těm úplně novým hotelům patří Pakr INN hotel. S vodní plochou o rozloze více než 5000 m2 je s hotel propojen vyhřívanou krytou chodbou. Pomocí investic v roce 2010 vznikly lázně, které poskytují oddech, zábavu i léčbu celé rodině, všem věkovým kategoriím od miminek až po prarodiče. Proto je hotel v Sárváru také velmi vyhledávaným místem pro podzimní nebo jarní pobyty. V rámci komplexu je zábavy dost a člověka vůbec netíží, jaké je venku počasí.

Klidná atmosféra starší lázeňské budovy spolu s novými krytými i venkovními bazény je centrem rekreace, odpočinku, načerpání energie a léčby

Sauny v Sárváru

Exkluzivní saunový svět byl rozšířen o vnitřní a venkovní finské sauny, biosauny, parní sauny, aromatické kabinky a Kneippův bazének. Je ostrovem klidu v areálu lázní, kde si milovníci saun můžou vybrat z bohaté nabídky.

Při saunování a při saunových ceremoniálech se používají aroma směsi na polévání horkých kamenů, sárvárská lázeňská sůl, med, ovocné esence či led. Saunování probíhá dle západních tradic – bez plavek, návštěvníci dostávají prostěradla.

Vstup do saun je možný z hlavního vchodu lázní nebo v rámci hotelové spa recepce. Hoteloví hosté projdou v županech stejně jako do lázní i do saunového světa.

Za vstup do saunového světa si ale  připlatí jednorázový poplatek. Ve spa recepci nahlásí vstup do sauny, který je možné zaplatit na místě, nebo připsat na účet pokoje. Recepční nabije čip na náramkových hodinkách, dá klientům kartu na bezplatné zapůjčení prostěradla a papírový náramek, který se lepí kolem zápěstí a který je nepřenosný.

Stejně jako do lázní i do saunového světa se prochází přes turniket, u vstupu jsou vyvěšeny pravidla saunování, také v českém jazyce, a program pro saunové ceremoniály. Na některé se připlácí a je proto nutné se informovat ještě v hlavní spa recepci. Uprostřed saunového světa je jakési „odpočinkové náměstíčko“, prostor s lehátky a fontánou s pitnou vodou. K dispozici jsou umělohmotné kelímky, na které si mohou návštěvníci napsat své jméno a kelímek si během celého pobytu v saunách mohou nechat u fontánky a kdykoliv se přijít napít. Pobyt v relaxačním prostoru je zde podle pravidel doporučován v prostěradlech nebo ručnících.

Medical péče a wellness

Medical wellness a léčebná ošetření, široká paleta wellness služeb evropské úrovně, poskytujících naprosté uvolnění a hýčkání v podobě fyzioterapie, hydroterapie, elektroterapie, zábalů, koupelí a jiných procedur.

Ve wellness nabídce je řada klasických tělových i obličejových kosmetických ošetření, relaxační, sportovní, dětské masáže, nabízí se thajské masáže a reiky. V nabídce najdeme i různě cílené ájurvédské masáže a mnoho dalších procedur.

Wellness menu ( nabídka procedur wellness) je k dispozici na hlavní recepci hotelu i na spa recepci, většinou je k dispozici i v českém jazyce. Procedury lze objednat dopředu, v den příjezdu nebo kdykoliv během pobytu. Některé ale mohou být již obsazené.

Na spa recepci se lze ale vždy příjemně domluvit. Většinu wellness procedur lze nechat napsat na účet hotelového pokoje a platit při odjezdu.  Klienti dostávají rozpis procedur na jednotlivé dny, ten s sebou nosí na procedury, které probíhají o patro níže, ve wellness sektoru.

 Léčivá voda v Sárváru

Jedním z nejdůležitějších lákadel Sárváru  jsou bez pochyby dva druhy zdejší léčivé vody, jež jsou základem rozvoje města do dnešní podoby.   Dva druhy termální vody (alkalická hydrogenuhličitá voda a voda s vysokým obsahem solí) jsou vhodné k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatických potíží, gynekologických zánětů a k rehabilitaci po sportovních úrazech.

Důležitými komponenty léčivé vody s teplotou 83°C jsou chlorid sodný, hydrogenuhličitan, jód, brom, fluor a četné stopové prvky. Zásaditá hydrogenuhličitanová termální voda s teplotou 43 °C obsahuje především chlorid sodný, hydrogenuhličitan a stopové prvky a neobsahuje síru ani radon.

Je velmi vhodná k léčbě onemocnění pohybového ústrojí, rehabilitaci po onemocněních a sportovních zraněních, v případě neurologických potíží a ke koupelím na uvolnění svalstva.

Z vody s vysokým obsahem soli je vyráběna známá koupelová sůl Sárvári Termál Kristály. Která byla do nedávna k dostání. Nyní si mohou návštěvníci lázní zakoupit pro domácí koupele kosmetické produkty značky BÜK. Jsou v nabídce lázeňského obchodu, ale i v obchůdcích se suvenýry po celém Sárváru.

Indikace: chronické a degenerativní ne moci páteře a kloubů, chronická zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, revmatizmus měkkých tkání, svalové křeče, pohmoždění šlach a kloubů, rekonvalescence po sportovním nebo jiným zranění, rehabilitace po ortopedických a revmatochirurgických zákrocích, chronické gynekologické záněty, některé typy neplodnosti, příznaky menopauzy.

 

Bazény s termální vodou

Pobyt v termální vodě nabízí řada vnitřních i venkovních, někde propojených bazénků s různě teplou vodou. Návštěvníci se mohou také zúčastnit  organizovaného programu pro zpestření pobytu ve vodě, například tance či aquaerobiku ve vodě, který předcvičuje v hale cvičitelka.

Při pěkném počasí, které zde může být i v listopadu, se cvičí ve venkovních bazénech.

Úžasnou atmosféru mají osvětlené bazény večer. Areál je otevřený do pozdních večerních hodin. Příjemná je koupel po večeři, před spaním. Areál je již klidný a méně obsazený.

Uvnitř lázeňské haly jsou 4 bazény. Dva  bazény s léčivou vodou o teplotě 37 °C a dva bazény s termální vodou o teplotě cca 34 °C, které mají průchody do venkovní části. Jeden z nich se jmenuje zážitkový bazén, do toho mohou i děti, probíhají v něm programy a každých 30 minut se pouští vodní trysky, které nabízí poctivou vodní masáž celého těla. Venkovní část tohoto bazénu nabízí také divokou řeku a umělé vlnobití. Večer jsou bazény krásně nasvětlené.

 

Na čerstvém vzduchu

Venku jsou v sezoně také k dispozici další bazény, skluzavky a dětské atrakce, dětské zážitkové bazény se spoustou zábavy, brouzdaliště, bazén s vlnobitím, bazén pro skoky do vody, závodní skluzavka se 4 dráhami, dětský dobrodružný bazén s pirátskou lodí a vodním hradem.

Bazén pro batolata, hřiště, hřiště pro plážový volejbal či petang a také spousta plochy s lehátky pro odpočinek. Nechybí venkovní restaurace s pizzerií.

 

 

Dětský ráj v akvaparku osloví celé rodiny

V krytém areálu aquaparku je k dispozici krytý plavecký bazén pro kondiční plavání a zrekonstruovaná posilovna či bowlingová dráha.

V nové budově s orientací na rodiny s dětmi najdeme brouzdaliště pro velmi malé děti s vodními atrakcemi, dětský zábavný bazén s atrakcemi pro starší děti, vířivku, bazén s vlnobitím, lezeckou stěnu a tři skluzavky s výjezdem z budovy na volné prostranství a opět se do budovy vracející, které zabezpečují dokonalou zábavu. V areálu je také bazén s vlnobitím.

Přímo u nejmenšího bazénku pro miminka a velmi malé děti mají rodiče koutek pro děti, které si chtějí hrát „na suchu“, malou dětskou prohřívárnu (sauna pro děti) a také malou kuchyňku a přebalovací pult. Nechybí ani sprchy a převlékací kabina.

Všude je možné pohybovat se s kočárky. Rodiče mají možnost si kdykoliv zapůjčit bezpečností plavecké pomůcky, zejména nafukovací křidélka. Lehce dostupné jsou i toalety a v prostoru nechybí ani bar s občerstvením. O pár kroků dále nabízí teplé jídlo restaurace. V areálu je také speciální cukrárna, kosmetické studio či obchůdek se suvenýry a potřebami pro plavání.

 

Děti ve věku od 3 let mohou navštěvovat dětský koutek, kde si mohou pohrát nebo se zúčastnit kreativního programu a něco si vyrobit. Malí nezbedníci zde mohou strávit mnoho nezapomenutelných chvil v kroužku malých kutilů, u společenských her, zpívánek, loutkového divadla či promítání.

Zázemí a vybavení akvaparkové části navštěvují hojně i návštěvníci ze široké spádové oblasti. Vodní plochy jsou využívány také pro pravidelné organizované kroužky plavání jak pro miminka, tak pro starší děti. Rodiče je buď doprovází, nebo mohou využít klasický bazén pro kondiční plavání.

K dobré pohodě patří také dobré jídlo a pití, přímo v akvaparkové hale je bar, mezi akvaparkem a lázeňskou halou je restaurace a také další bar.

 

Oceněné lázně

Vysokou úroveň lázeňských služeb, profesionalitu zaměstnanců i velmi dobrý přístup k hostům dokazují různá ocenění, které Léčebné a Wellness Lázně Sárvár získaly od svého otevření v roce 2002.

Lázně získaly cenu Maďarské Wellness společnosti v roce 2004 v kategorii Wellness Center a v roce 2005 v kategorii Wellness Medicina. Společnost Royal Spas of Europe (Evropská společnost královských lázní) přijala lázně Sárvár do svých řad v roce 2004. Této cti se dostalo zatím jen 10 evropským lázeňským městům, z osmi zemí. Do této společnosti patří výhradně města, kde byly jasně dokázány královské vazby a na jejichž území se nachází lázně a hotel na velmi vysoké úrovni.

V roce 2007 získaly lázně cenu kvality EuropeSpa-med. Jedná se o certifikát kvality, který uděluje Evropský svaz lázní po splnění předem daných podmínek. Získání tohoto certifikátu je důkazem, že instituce splňuje normy Evropské lázeňské společnosti týkající se zabezpečení léčebných procedur, hygienické úrovně a bezpečnostních předpisů. Léčebné a Wellness lázně Sárvár dostaly 6. nejlepší ohodnocení v Evropě a mezi maďarskými lázněmi jsou první, kdo získal tento certifikát.Hodnotící komise Maďarského lázeňského svazu zařadila v roce 2008 Sárvár do kategorie čtyřhvězdičkových lázní.

 

………………

V roce 2011 v Maďarsku přenocovalo 511 tisíc Čechů, tím se Česká republika  v pořadí států zařadila na páté místo a očekávalo se, že  počet českých turistů v Maďarsku za rok 2012 bude ještě vyšší. Zatímco dříve převládaly pobyty českých seniorů, nyní je stále větší zájem o dovolenou pro rodiče s dětmi. V některých oblastech, například na západě země, se Češi dostali do první trojky nejčastějších hotelových hostů,  tvrdí  ředitel společnosti Maďarská turistika András Szirányi .

• vodní bohatství Maďarska využívali  již staří Antičtí Římané
• v oblasti přirozených léčebných postupů zaujímá Maďarsko velmi významné postavení díky svým hojným zdrojům termálních a léčivých vod
• při rozloze pouhých 93 000 čtverečních kilometrů a s počtem obyvatelstva 10 milionů se Maďarsko řadí ve světě mezi malé země, ale v mnoha ohledech má pozici “mocnosti”, například v pohostinnosti a zábavě
• na podzim si trvalou popularitu mezi českými turisty už několik let udržují relaxační pobyty v termálních lázních a akvaparcích v Maďarsku
• kromě termálních pramenů jsou pobyty v Maďarsku proslulé i tím, že k nim patří vynikající kuchyně
•  Češi jezdí do termálních lázní i do hlavního města, nejnovějším trendem je nyní cykloturistika

Zdroj: společnost Primazájezd

 

 

spa-sarvar

http://www.wellnesslife.cz/spawellness/wp-content/tn3/2/spa-sarvar-8.jpg
 • spa-sarvar-39

 • spa-sarvar-38

 • spa-sarvar-37

 • spa-sarvar-36

 • spa-sarvar-35

 • spa-sarvar-34

 • spa-sarvar-33

 • spa-sarvar-32

 • spa-sarvar-30

 • spa-sarvar-26

 • spa-sarvar-25

 • spa-sarvar-24

 • spa-sarvar-23

 • spa-sarvar-22

 • spa-sarvar-21

 • spa-sarvar-20

 • spa-sarvar-18

 • spa-sarvar-15

 • spa-sarvar-14

 • spa-sarvar-13

 • spa-sarvar-12

 • spa-sarvar-11

 • spa-sarvar-10

 • spa-sarvar-9

 • spa-sarvar-8

 • spa-sarvar-7

 • spa-sarvar-6

 • spa-sarvar-5

 • spa-sarvar-4

 • spa-sarvar-2

 • spa-sarvar-1

 • spa-sarvar-41

 • spa-sarvar-40

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,