Follow me
0

Aquapark plný barev – Dominikánská republika

V aquaparku v Santo Domingo
to žije zejména barvami a hudbou.

I když je všude kolem moře, úžasné karibské pláže a krásné počasí celý rok, přesto je aquapark Aqua Splash v hlavním městě Dominikánské republiky velkým lákadlem nejen vodních radovánek, ale i zábavy a tance a to hlavně o víkendech.

Asi 15 minut jízdy z centra města se nachází menší, ale útulný a velmi čistý aquapark, který vyhledávají jak místní rodiny tak turisté, kteří tráví čas v hlavním městě.  Vstupné je celkem nízké, vyjde asi na 150 Kč na celý den pro dospělou osobu, o víkendu je vstupné dražší a jak je místním zvykem, pro cizince a pro místní platí jiné ceny.

Aquapark je rozdělen do několika částí podle druhu zábavy. Největší skupinu návštěvníků tvoří děti v teen věku, prosto se velké oblibě  těší zejména skluzavky a tobogány,  několik větších a uzavřených pro větší děti,  ale i ty menší v odděleném dětském zákoutí, kde najdou rodiny s malými dětmi vhodné zázemí. Dětský koutek tvoří menší bazénky s mělkou vodou, vodní skluzavky a malý tobogán. Přilehlá travnatá plocha nabízí různé prolézačky a houpačky. Rodiče posedávají  kolem bazénků, pod rákosovými slunečníky. V parku je řada postaviček s motivy pohádkových hrdinů a spousty atrakcí typu vodní sprchy, nejčastěji v podobě hříbků.

I přesto, že je moře jen pár kroků odsud, je v aquaparku také velký bazén s velmi pozvolným vstupem do vody až po poměrně velkou hloubku a s vlnobitím. Přímo u velkého plaveckého bazénu je zázemí s barem, pódiem a také velkým parketem. Neustále se tu střídá velmi hlasitá taneční hudba s méně hlasitou, téměř celý den je v provozu diskotéka. Spíše než vodní centrum působí aquapark centrem zábavy.

Dominikánci žijí hudbou, kterou je slyšet všude, v obchodech, na tržišti, místních plážích a samozřejmě i v aquaparku. Jakmile hudba zesílí, Dominikánci se přirozeně začínají vlnit a tančit, ať jsou momentálně na suchu či ve vodě. Malé děti napodobují větší, užívají si celé rodiny. K velkému bazénu přiléhá i bar s dostatkem různého exotického ovoce a koktejlů.

Nechybí ani venkovní restaurace s velkou zastřešenou jídelnou, které je ze všech stran zarostlá bujnou vegetací a poskytuje tak dostatek stínu a trochu chladnějšího prostředí  a úniku před venkovním žárem. Přímo u vchodu je malý obchůdek, nabízí návštěvníkům hlavně zábavné hračky do vody, nafukovací balony a kruhy, velké osušky, ručníky a opalovací kosmetiku. Byť téměř každý vlastní mobilní telefon, jsou tu i dvě telefonní budky, také spousty ukazatelů, ale například návštěvní řád tu nikde není žádný.

 

V Karibiku je vše barevné, tedy kromě přijíždějících turistů, i když i ti podlehnou…

Celý park je velmi barevný, co je možné natřít, je natřeno nějakou veselou barvou. Pestré barvy jsou další nedílnou součástí domorodců. Oblékají se do pestrých barev, své domy natírají na růžovou červenou žlutou nebo modrou barvou a nejinak je tomu i v aquaparku. Atrakce jsou většinou z betonu nebo plastu či kovu, ale  všechny pestrobarevně pomalované. Vše je vyrobeno většinou z betonu nebo plastu.  Dřevo je v Dominikánech nedostatkovým materiálem, příliš se ho nevyužívá.

Protože je počasí k návštěvě otevřeného aquaparku ideální celoročně, aquapark téměř vůbec neuzavírají a nutné opravy probíhají za provozu.  Neustále, i když velmi vlažným pro domorodce typickým tempem se zde něco předělává nebo natírá. Na první pohled možná překvapí velký počet personálu a plavčíků, ale je to díky levné pracovní síle. Poptávka převyšuje nabídku práce a ta je velmi skromně ohodnocena. Anglicky tady téměř nikdo nemluví.

V týdnu park méně využívaný, zato o víkendu žije naplno.  Dominikánci tvrdí, že je pro ně v chudé zemi náročné přežít celý týden a když už se dožijí víkendu, tak to pořádně oslaví. Zejména hudbou, jídlem, tancem a zpěvem. Setkávají se celé početné rodiny s přáteli a užívají si života, protože nikdo neví, co přinese další týden. Jejich nátura a nadšení pro barvy, radost ze života a zábavu je znát v celém aquaparku.

 

akvapark-dominikany

http://www.wellnesslife.cz/wp-content/tn3/2/akvapark-DR-3.jpg
 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 • akvapark

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.