Follow me
0

Dokonalý dekolt

Které metody jsou pro krásný a dokonalý dekolt ty nejlepší?

Dekoltu věnujeme obvykle mnohem méně pozornosti než například obličeji. Přitom právě na krku a dekoltu je kůže tenčí, citlivější a náchylnější na projevy stárnutí.

Jak je péče o dekolt důležitá si začneme většinou uvědomovat až ve vyšším věku. S přibývajícími léty se na pokožce tvoří vrásky, dekolt se začne pokrývat pigmentovými skvrnami. Pomocí pravidelné péče a moderních metod můžeme mnohé pozitivně ovlivnit.

Prevence

Vzhled pokožky je do určité míry dán geneticky, ale z velké části jej můžeme sami ovlivnit. Základem krásného dekoltu je perfektně vyživená a hydratovaná pokožka. Proto ji musíme pravidelně ošetřovat vhodnými hydratačními a regeneračními pěstícími přípravky, kterých je v dnešní době na trhu dostatek a v nejrůznějším cenovém rozpětí.

Velkými nepřáteli tenké a citlivé pokožky dekoltu a poprsí jsou sluneční paprsky, neboť ji dehydrují, urychlují vznik pigmentových skvrn a vrásek. Proto je důležitá ochrana proti slunečnímu záření kvalitní opalovací kosmetikou s vyššími ochrannými faktory. Samozřejmě nejlepší je opalovat si obličej a dekolt co nejméně.

Technik, kterými lze omladit pokožku krku a dekoltu, je víc. Která z metod bude nejvhodnější, určí při konzultaci dermatolog.

 

V aplikace

Jedná se novou metodu MUDr. Věry Terzijské v aplikaci výplňových materiálů na bázi zasíťované kyseliny hyaluronové v oblasti krku a dekoltu pomocí kanyly. Na rozdíl od dosud běžně používané metody mezoterapie vydrží efekt jeden rok a stačí jedno maximálně dvě ošetření (podle stavu pokožky a stáří).

U mezoterapie je k dosažení optimálnějších výsledků třeba několika sezení a navíc aplikace probíhá mnoha jemnými vpichy ultratenkými jehličkami do středních vrstev kůže. U aplikace kanylou je zapotřebí jen minimum vpichů (dle rozsahu), místo vpichu je předem ošetřeno anestetikem. Po aplikaci se může objevit malá modřinka, které během pár dnů zmizí.
„V aplikace“ kromě vyplnění vrásek působí na přirozené podnícení tvorby kolagenu a nových buněk, dochází k fibrotizaci, kůže se vypíná a vyrovnávají se středně hluboké vrásky. Aplikace kyseliny hyaluronové, která je důležitým stavebním prvkem kůže, dosáhneme intenzivní hydratace a následného vyplnění a zpevnění pokožky.

• Chemický peeling
Chemický peeling patří ke klasice v korektivní dermatologii. Provádí se nejen na obličeji, ale právě také na krku a dekoltu. Cílem této metody je odloučit povrchové odumřelé částečky kůže, oživit, omladit a zjasnit pokožku a předcházet hyperpigmentacím . Ošetření je bezbolestné a spočívá v rovnoměrné aplikaci ovocné kyseliny na obličej. Pleť je po chemickém peelingu jemnější a barevně sjednocená. Dochází k zatažení pórů a vyjasnění pleti. Pro chemický peeling se používají kyseliny jako je kyselina glykolová nebo kyselina mléčná, trichloroctová, které se běžně vyskytují třeba v rajčatech, cukrové třtině nebo jogurtu.

• Fotorejuvance
Účinným pomocníkem je také fotorejuvance neboli neinvazivní laserová rejuvenace a vypnutí pleti. Fotorejuvance intenzivně stimuluje regenerační procesy ve vazivové tkáni, které probíhají ještě 3 měsíce po ukončení terapie. Tím dochází k podstatnému vyhlazení a zjemnění pokožky. Fotorejuvance je velmi šetrná a nebolestivá, provádí se v kontaktním chladícím gelu. Při ošetření pociťujete intenzivní prohřívání pleti. Pro lepší výsledek je třeba několik ošetření.

• Frakční lasery
Současným trendem se staly frakční lasery, které fungují jako neinvazivní metoda k omlazení. Tímto zákrokem se lze vrátit o několik let zpátky. Odstraňuje jemné drobné vrásky, pokožka je vypnutější a získá mladistvější vzhled a také se zlepší tonus kůže. Zákrok se provádí zhruba jednou za rok.
V principu se jedná se o aplikaci laserových paprsků do povrchové a střední vrstvy kůže. Díky tomu dochází k aktivaci regeneračních pochodů v kůži, včetně zvýšené tvorby kolagenu aniž by bylo nutno zasahovat do hlubokých vrstev kůže, jak tomu bylo u starších typů laserů. Zatímco dříve zůstávaly mokvavé výrazné strupy až čtrnáct dnů a zarudnutí kůže ustupovalo až po třech měsících, s frakčním laserem dochází k výrazně rychlejšímu hojení během týdne.
Samotný zákrok téměř nebolí, laserový paprsek způsobuje jen pocit štípání. Poté pacient pociťuje pálení, které trvá asi hodinu až dvě a v té době pokožku chladíme. Doprovodným jevem je silné zarudnutí, které přetrvává dva až tři dny. Poté se kůže dva tři dny olupuje. Vše je samozřejmě individuální.

• Thermage
Thermage představuje metodu plošného a hloubkového ošetření kůže a podkoží. Pomocí radiofrekvenční energie, která proniká hluboko do kůže a působí přímo na kolagenová vlákna, získá pokožka po jediném ošetření mladistvý vzhled a znovu obnovuje svou pevnost a pružnost po jediném ošetření. Zvýšená teplota ve spodních vrstvách kůže aktivuje a stimuluje buňky produkující kolagen. Ošetření je zcela bezpečné, nevyžaduje anestezii ani přípravu. Pro citlivé jedince může být lehounce bolestivé (štípání). Protože není nikterak poškozena svrchní část kůže, může pacient okamžitě pokračovat v normálním životě. Účinek se dostavuje po jediném ošetření a výsledek je dlouhotrvající.

• Pigmentové skvrny
Pigmentové skvrny, pro dekolt tak typické, lze odstranit. Nejprve je ovšem nutné odborné vyšetření. Poté dermatolog navrhne optimální léčbu. Ve většině případů jsou pigmentové skvrny v dekoltu odstraněny již při prvním ošetření. Zbavit se pih lze depigmentačními krémy např. Neostrata, Iklen (částečně) a účinněji chemickým peelingem nebo pomocí laserů. Po takové terapii je nutno pleť po dobu tří měsíců chránit před slunečním zářením. Pokud se budete v budoucnosti vystavovat slunci, nebude výsledek trvalý a terapii bude nutno znovu opakovat.

Zdroj: Mudr. Věra Terzijská

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.