Follow me
0

Dřevo v interiéru wellness a spa

 Dřevěný šarm, přátelská pohoda
a útulný interiér.

 To vše nabízí dřevo a dřevěné prvky v interiéru wellness a spa. Dřevo je tradiční materiál, který patří i do současného wellness interiéru. 

Dřevo v interiéru jakoby supluje to, co nám dnes tolik chybí. Příjemné hřejivé doteky.Dřevo umí interiér příjemně prohřát již na první pohled. Struktura dřeva dodá dekorativnost a jedinečnost každému interiéru wellness a spa v mnoha podobách jeho využití.

Dřevo použité na vany, umyvadla či sprchové kouty není v tomto prostoru žádným nováčkem.

wellness interiery drevoDřevěné kádě, necky, vědra a jiné další nádoby a doplňky byly nedílnou součástí lázní a některé se dochovaly dodnes.

V lázních dřevěné kádě většinou vytlačil nerez a jiné „praktické“ materiály. Mají jistě řadu výhod. Ovšem jednu nevýhodu a to zásadní. Žádný jiný materiál nenahradí tu příjemnou harmonii a teplo, které dřevo do prostoru vnáší.

Lázeň by pro klienta měla mít nejen terapeutické účinky, ale měla by také být relaxací a odpočinkem. Dřevěné vany a sprchy splňují ty největší nároky na harmonický wellness interiér.

S použitím současných technologií a povrchových úprav je možné vyrábět takové vany ze dřeva, které mají vysoké uživatelské vlastnosti.

Jen je potřeba se u dodavatele seznámit s konkrétním výrobkem a vyžádat si nejen návod na užívání a technické parametry výrobku, veškerá doporučení a samotný návod na užívání, ale i doporučení ohledně garancí funkčnosti, délky záruky a také o možnostech použití armatur a odpadů.

Dřevěné dekorace pro dokonalou atmosféru

Při volbě vhodného materiálu, zejména exotického dřeva, se vychází z jeho přirozených funkcí a vlastností v přírodě. Dřevo musí obstát v nelehkých podmínkách, zejména vysoké vlhkosti. Tyto přednosti se pak přenáší na finální výrobky. Proto se použití dřevěných zařizovacích předmětů v náročném provozu wellness a spa nemusíme vůbec obávat.

Kombinací dřevěných umyvadel se sprchovými kouty a dalšími doplňky docílíme originálního interiéru, který bude působit velmi příjemným a teplým dojmem.

Poměrně čerstvou novinkou na našem trhu jsou dřevěná umyvadla a sprchové kabiny z červeného cedru a dalších kvalitních materiálů.

Pro zútulnění prostoru můžeme vybírat z řady dostupných dekoračních a zařizovacích doplňků. Kromě dřevěného nábytku jsou to dřevěné rohože, rošty, koše na prádlo, květináče, mísy a vaničky pro pedikúru, aj.spa-wellness-provoz,-spa-konzultant, wellness a spa interiery

 

Elegantní atmosféru doladí dřevěné dekorace z exotického dřeva, jako jsou ručně vyřezávané paravány, zástěny či předělovací stěny.

Oddělují od sebe jednotlivé zóny provozu, postarají se o intimní atmosféru nebo v masážní kabině stíní pohled od vchodových dveří. V masážní kabině mohou dřevěné paravány také stát mezi masážním lůžkem a sprchovým koutem.

 

 

 

Originální solitér – teaková koule

teaková koule soliter

Teaková koule je originálním solitérním doplňkem přírodních i moderních wellness interiérů a také zahrad nebo teras kde díky vysokému obsahu olejů, jež dřevo obsahuje, vydrží a odolá nepřízni počasí.

Pro tyto přírodní vlastnosti – krása, vůně a odolnost vynikne především v místnostech určených k relaxaci, pohodě a odpočinku i tam, kde je zvýšená vlhkost, například v saunových prostorech a vyhřívárnách.

Unikátní teakové koule vytváří  jávští řezbáři z kořenů stromů. Každá koule je tak originál, má svůj vlastní tvar a barevnost.

Po obvodě může mít rozměry 70 -90 cm, na výšku 75 cm a vážit mohou více než 130 kg.  (FAKOPA).

 

Radost a veselí v sauně

Radost ze saunování můžeme podpořit nejen originální stavbou samotné dřevěné finské sauny, ale přidat můžeme i nějaké doplňky, které příchozí naladí tím správným směrem, na pohodu a radost ze saunování. V soukromé i veřejné sauně se může pro dekoraci v prostoru použít řada praktických funkčních dekorací v podobě lavic, věder či policových systémů, ale zařadit můžeme i něco zcela nepraktického avšak originálního a veselého..

foto: archiv wellnessprovoz.cz a archiv firem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.