Follow me
0

VICHY sprcha – oblíbená vodní terapie

 Mlha či tropický déšť ?
Masáž v kapkách deště.

Oblíbenost vodních terapií a hydroterapie všeobecně je velká, ve všech lázeňských a wellness centrech po celém světě. Zejména pak Francie je známá pro svou dlouholetou tradici v oblasti hydroterapie.

S různou formou využití pozitivních účinků vody pro organismus se lze setkat hlavně v proslulých lázeňských místech přímo u zdroje  pramenů vody nebo u pobřeží, kde se mořská voda používá při thalasoterapii.

Jedním z nejproslulejších míst jsou lázně Vichy.

Již dříve se v této oblasti nacházely starověké římské lázně, dnes je ve Vichy řada provozů založených právě na hydroterapii zahrnující nepřeberné množství vodoléčebných procedur.

 

 

Odtud také pochází název vichy sprcha.  Jde o vodní proceduru, při které na tělo klienta či pacienta tryská voda z několika trysek, tak, aby voda zasahovala celé tělo, nejlépe, jeli klient v leže na lehátku.

 Podporuje zdraví a kondici celého organismu

wellness interiéry wellness design spa provozDnes je systém vichy sprchy rozšířený do celého světa.

Je úžasným doplňkem všech wellness provozů a hlavně samozřejmě spa a balneo provozů. Nabízí provozovateli řadu možností využití a sestavení zajímavých balíčků.

Doplní i nabídku v oblasti hydroterapie, pokud provoz takovou možnost zatím nemá. Voda a vodní procedury jsou tradičně jedny z nejoblíbenějších u všech klientů, mužů i žen.

Nenáročná je i dodatečná instalace, která nevyžaduje přímo stavební úpravy, důležitý je hlavně přívod a odvod vody.

 

 

Vichy sprcha  nabízí mnoho funkcí a variabilit ošetření, přitom v jedné malé místnosti. Vichy sprcha je paže s pěti až sedmi sprchovými hlavicemi, umístěná na zdi nebo u volně stojícího masážního lehátka tak, aby byla nad ležícím klientem, trysky by měly být rozmístěny tak, aby tryskající voda zasáhla celé tělo.

 

 Tropický déšť nahradí osprchování po proceduře

medical wellness interiéry wellness design wellness provoz spa kosmetikaKlient tak může absolvovat kromě příjemné teplé vodní masáže, i náročnější delší a tím i dražší procedury.

S jednou vichy sprchou může provozovatel nabízet ruční olejové nebo i jiné celotělové masáže včetně peelingu před masáží a zábalu po masáži. Peeling i materiál použitý na zábal vždy z klienta smyje sprcha.

Klient se nemusí například po medové masáži či zábalu do bahna z mořských řas či jiné „ špinavé“ proceduře  ( bahna, řasy, jíly, čokoláda) složitě přemísťovat z lehátka do sprchového boxu.

 

Vichy sprcha – populární forma využití hydroterapie

• Masážní lehátka mívají různé podoby, jsou z akrylátu, dřevěné, kamenné, nebo například obložené mozaikou, aby ladili s interiérem.

• Důležité je, aby mělo lehátko spolehlivý odtok vody a kosmetických přípravků pryč z lehátka.

• Samotná sprcha pak může mít různou intenzitu v podobě mlhy, masáže, či tropického deště a měla by mít individuálně nastavitelný úhel rozstřiku vody tak, aby se při přechování pokrylo celé tělo.

• Kromě toho, že se každá hlavice dá samostatně natočit a otočit je dobré, existuje-li i možnost vypnutí některých z nich, například chceme-li využít sprchu jen částečnou, na záda nebo na dolní končetiny při speciálních procedurách na uvolnění napětí a otoku nohou a podobně.

• Sprcha by pro udržení stálé teploty měla ideálně být vybavena i termostatem, který vodu vstřikovanou na klienta udržuje stále stejnou, tak aby teplota nekolísala, nebyla příliš studená či horká.

• Součástí dodávky sprchy by měla být i nepromokavá matrace a případně i stolička usnadňující klientům, zejména těm méně pohyblivým, snadný přístup na lůžko a odchod z něj.

 

vichy-sprcha-wellness interiéry wellness design wellness a spa

Pro neopakovatelný zážitek jak pro tělo tak i pro mysl a duši je vhodné proceduru s vichy sprchou doplnit například o colorterapii ( měnící se světelné efekty) a o aromaterapii, ať již při masáži nebo v prostoru a příjemnou hudbou.

Na závěr nabídnout klientům příjemné relaxační posezení s šálkem lahodného bylinného čaje a kouskem čerstvého ovoce.

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,