Follow me
0

DAY SPA koncept – co nabízí denní lázně

Dobrý koncept  DAY SPA
 – koncept pro wellness a spa

Ideální DAY SPA provoz by svému okolí měl nabídnout takové služby a programy, které by klienti chtěli pravidelně vyhledávat.  Úspěšnou koncepci DAY SPA tvoří kombinace vody, tělových terapií a tepla.

 

DAY SPA -Rychle vyřeší akutní problém, ihned nabídne relaxaci.

Ideální způsob, jak dopřát naší unavené mysli a zmoženému tělu regeneraci a úlevu, je navštívit Day Spa (denní lázně /městské lázně / denní provoz wellness/ beauty/ SPA). Provoz, který nabízí jednotlivé procedury nebo kombinované balíčky, například kompletní procedury na jednu hodinu nebo tři hodiny anebo na půl dne (masáže, kosmetika, zábaly, koupele, sauny, aj).  Nabídka služeb vychází z konkrétního konceptu DAY SPA.  Vždy jde o „ambulantní“ péči, provoz neposkytuje ubytování.  Day spa v hojné míře využívají především zaměstnaní a vytížení lidé ve městech, kteří se zde zotavují ze stresu všedního dne.

Voda je velké lákadlo

Úspěšným a velkým lákadlem byl je a vždy bude bazén, byť i velmi malý.

Malý „aktivní bazén“ umí opravdu zázraky.

Velmi oblíbené se stávají organizované aktivity v bazénu, plavání s dětmi,  rekondiční a rehabilitační cvičení ve vodě, kde se pro menší skupiny klientů dají pořádat různé programy, vodní gymnastika, cvičení pro těhotné, cvičení zaměřené na klouby a pohybový aparát  anebo vodní spinning.

 

 

v Čechách milujeme saunu

 

V DAY SPA  by nemělo chybět teplo. Češi jsou milovníci klasické finské sauny a pomyslíme-li na to, že je v našich končinách půl roku chladno, příjemná sauna přijde jistě vhod.

Na oblibě získávají i aromapáry, turecké lázně a připravit pro klienty můžeme různé programy a zpestření, například peelingy či potírání těla medem.

 

 

Relaxuje celé tělo - tělové procedury

V chladných měsících jsou oblíbené masáže lávovými kameny a různé tělové zábaly, například detoxikační, medové, čokoládové.

Kompletní provoz by měl klientům nabídnout kratší rekondiční masáže i celkové delší celotělové procedury.

Vhodná je i místnost pro odpočinek a relaxaci, nejen po saunování, ale i po masáži je důležité, aby klient mohl chvilku nerušeně posedět třeba u dobrého čaje a lehkého občerstvení.

Pro tělové a obličejové terapie, zejména masáže, fyzioterapii, tělové zábaly, a další procedury je důležitý prostor s jednotlivými oddělenými kabinami, ve kterých mají klienti naprosté soukromí.

 

 

Základem úspěchu  je základní profesionální nabídka služeb

Pokud provoz sází na stálou klientelu, která z okolí dochází pravidelně, je naprosto důležité soustředit se na špičkově zvládnutou základní nabídku, aby služby a přístup byl perfektní a kvalitní v každém detailu. Nespokojený a rozladěný klient se samozřejmě zpět nevrátí.

Provoz, který je v turistické oblasti, kde se očekává střídání klientů by se naopak měl zaměřit na to, jak nabídnout klientům nějaký nevšední zážitek, který si klient během svého pobytu v místě rád dopřeje, spíš než základní péči o pleť, kterou pravidelně svěří své kosmetičce v místě bydliště.

Pro všechny DAY SPA provozy je pak nedílnou součástí doplňkový prodej kosmetiky pro následnou domácí péči, který tvoří nemalou část obratu provozu.

 

 

 

Významný z hlediska tržeb je pro provozovatele
doplňkový prodej - pro domácí následnou péči

Přímý prodej kosmetických produktů, doplňků stravy, čajů a dalších drobností.  Je dobré promyslet, zda je mu věnován adekvátní prostor a zda jsou zaměstnanci dostatečně proškoleni a motivováni.

Většina provozů, které se doplňkovému prodeji opravdu věnuje, dává zaměstnancům 10-15% provize z prodeje. Řada zahraničních provozů uvádí, že doplňkový prodej tvoří až 1/3 jejich obratu.

 

 

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,