Follow me
0

Zelený jíl v kosmetice, wellness a spa – jílové masky a užívání jílu vnitřne – účinná detoxikace

Přírodní zázrak jménem zelený jíl.
Jíl pro vnitřní užití i pro kosmetickou péči.

kosmetika zeleny jil ve wellness (2)Zelený jíl je ze všech jílů tím nejoblíbenějším jílem používaným v kosmetice, beauty, wellness a spa po celém světě, a to již od jeho objevení. Momentálně se zelený jíl v péči o tělo opět dostává na výsluní a je o něj v salonech i v lázních velký zájem.

Řada profesionálních kosmetických firem, pokud již jíl nemají v nabídce, se soustředí právě na to, aby nějaký jíl také do svých produktových řad doplnily.

Jíly nabízejí nově také i firmy, které se soustředili spíše na aromaterapii a nebo na přírodní kosmetiku. Je tedy vidět, že o jíly je opravdu velký zájem.

jily-v-kosmetice-wellness

Na českém trhu je pestrá nabídka jílů, různě barevných a v různé formě (prášek, bahna s jílem, jíly ve spreji, v tubě..).

Dají se navzájem kombinovat a doplňovat. Každý jíl má trochu jiné účinky a využívá se pro jiné cíle.

Zelený jíl  – přírodní čistič – je ceněný zejména pro detoxikaci, schopnost absorbovat toxiny, vnitřně i na pokožce. Kdykoliv během roku potřebujeme detoxikaci těla i pleti, můžeme se skvěle spolehnout na osvědčený zelený jíl.

kosmetika zeleny jil ve wellness (1)Používat můžeme samotný jílový prášek, ze kterého připravíme potřebnou kúru, zejména masku, nebo můžeme také využít již hotové jílové produkty připravené k okamžitému použití a nanášení na pleť.

Zelený jíl je už od pradávna používán jako ideální detoxikační prostředek pro tělo. Je to minerál získávaný z velkých hloubek a díky tomu je velmi čistým, stoprocentně přírodním produktem. Je přirozeným bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, křemíku, draslíku, sodíku, železa, titanu, manganu a dalších minerálních látek a stopových prvků.

Čistý jílový prášek se využívá k mnoha účelům napříč celým wellness a spa, zejména k pleťovým a tělovým maskám, zábalům i koupelím.

 

 

kosmetika Clayspray

kosmetika Clayspray

Zelený jíl v kosmetice a wellness,
osvobození pro každou pokožku

Zelený jíl se již celá staletí používá především v kosmetice, proto jej využívá řada kosmetiček v kosmetických a beauty salonech. Velmi dobře absorbuje toxické látky z pokožky, zbavuje ji nečistot a nežádoucí mastnoty.

Dokonale pokožku čistí, vyživuje, obnovuje její pevnou strukturu a zklidňuje podráždění.

Zelený jíl je proto vhodný na problematickou pleť, mastnou pleť, pleť zatíženou stresem, životním prostředím nebo špatnou stravou. Vhodný je pro adolescentní pleť.

 

 

kosmetika Thalgo

kosmetika Thalgo

Zelený jíl je výborný nejen do čistících a regeneračních pleťových a tělových masek, ale i do jemných peelingů, obkladů či koupelí.

 

jily-fotoÚžasné částečné i celo tělové domácí koupele se zeleným jílem mohou podpořit celý organizmus i to jak pleť vypadá.

Zázračné vlastnosti zeleného jílu se velmi dobře projevují také při teplých i studených zábalech, obkladech problematických míst, při revmatických potížích či detoxikaci pokožky.

 

 

Nejen jarní detoxikace pomocí zeleného jílukosmetika zeleny jil ve wellness (4)

Nejen jaro je obdobím vhodným pro důkladnou očistu těla, duše i mysli. Jíly se používají celoročně, ale právě na jaře se spojují s celkovou detoxikací celého organizmu a také s obdobím, kdy se ze zimy probouzí pleť. Na jaře se také více zaměřujeme na unavenou pleť po zimě, žádané je rozjasnění pleti a to se podaří zejména díky řádné detoxikaci pleti a organizmu. Ten se čistí také přes pleť, kterou vylučuje toxiny ven z těla.

Na jaře většinou startuje zejména sezóna detoxikace a hubnutí, modelace těla a odvodnění. Tělo i pleť si žádá cílenou péči více, než v jinou roční dobu. Proto, pokud v kosmetických salonech, wellness či spa absolvujeme detoxikační ošetření, modelaci těla nebo hubnoucí program, je vhodné zařadit do programu péče o pleť i tělo také i zelený jíl.

zeleny-jil-kosmetika-wellneK tomu, aby se organizmus mohl správně nastartovat je především zapotřebí celková očista –  detoxikace. Tělo a současně i pleť, která toxiny z těla vylučuje, jsou unavené několikaměsíční zimní zátěží a to je často na těle i na pleti znát.

Užíváním zeleného jílu vnitřně můžeme výrazně podpořit odplavování toxických látek z těla ven. Vnitřní užívání jílu a také i jílové tělové masky či koupele s jílem, jsou ideálním doplňkem při intenzívních detoxikačních kúrách.

foto: Aquapalace Spa Čestlice

foto: Aquapalace Spa Čestlice

Fungují v návaznosti na různé detoxikační procedury, podporují dietní režimy,  fungují i v kombinaci se saunování, kdy z těla také díky pocení odchází řada toxinů. Jílové kúry jsou také vhodnou součástí procedur zaměřených na modelaci těla, hubnutí a ošetření celulitidy. Ideální je nanášet je po peelingu kůže a nechat působit v teple a v zábalu.

Zelený jíl je také možné využívat při procedurách Rassoul, což jsou účinné zkrášlovací wellness procedury, které probíhají v parní lázni, kdy se v potírnách, v prostředí tepla a vlhka nanášejí na tělo různé kombinace bahenních a jílových zábalů.

kosmetika zeleny jil ve wellness (3)„Ze všech druhů jílů, jako je například bílý, červený či žlutý, se zelený jíl považuje za nejkvalitnější. Je znám především díky svým skvělým očistným vlastnostem. Start našeho nového produktu jsme účelově naplánovali na jaro hlavně proto, že právě s obdobím jara jsou spojené různé formy detoxikačních kůr, ke kterým je zelený jíl naprosto ideální,“ vysvětluje Jiří Harašta, majitel značky Saloos, předního českého výrobce aromaterapeutické biokosmetiky. Zelený jíl je formě jemného prášku bude do sortimentu značky Saloos zařazen od března 2015.

Vnitřní užívání jílu

Pro odplavení toxických látek z těla a skvělou detoxikační očistu můžeme nasadit vnitřní jílovou detoxikaci. Zelení jíl díky svým absorpčním schopnostem na sebe váže v těle toxické a škodlivé látky. Užívat jíl vnitřně se doporučuje po dobu 3 týdnů. Pokud bychom ji chtěli opakovat, tak se doporučuje zhruba za další 3 měsíce. Ideální je 2 x ročně. Současně s vnitřním užíváním jílu také doplňujeme řadu cenných  stopových prvků a minerálů.  Po jílové kúře se může výrazně upravit nejen fungování organizmu ale výsledek je patrný zejména na pokožce. Zlepšuje se akné, mizí vyrážky a časté podráždění pleti, pokožka je svěží, zdravější a odolnější.

kosmetika-složeníMasky ze zeleného jílu
pro krásu i zdraví

Jak tedy masky, zábaly či obklady připravit? Prášek zeleného jílu stačí  pouze rozmíchat s vodou do požadované hustoty, získáme tím skvělou účinnou pleťovou masku, stejně tak i tělovou. Můžeme si ale připravit i jílovou masku s dalšími přísadami.

masky-jil-kosmetika-wellnesPro rozmíchání můžeme také použít bylinkové odvary nebo  květinovou vodu, vybrat takovou, aby jílové masce dodala konkrétní květinová voda další možnosti – účinky a zaměření masky tak můžeme dále rozšířit o další možnosti.

esence-wellness-spa-terapieJílová maska rychle na pleti usychá a proto je potřeba ji ze začátku po nanesení udržovat vlhkou a nechat ji zaschnout teprve až za pár minut a pak smýt.

K osvěžení pleti před i po masce jsou ideální právě květinové vody, mlhy a vody ve spreji, stejně tak pro zvlhčování masky.

Směs můžete doplnit o pár kapek esenciálního oleje, nebo rostlinného oleje, vhodného pro konkrétní  typ pleti. Můžeme tak použít cíleně aromaterapii a výživu konkrétně například pro suchou pleť, mastnou nebo zralou pleť. Přidat můžeme například velmi žádaný arganový olej, konopný, olej, lněný, mandlový, atd…

zeleny-jil-maska-telovaJe důležité upozornit na to, že zelený jíl nesmí přijít do kontaktu s kovem. Pozor na to! Vybírejte pouze misky, lžíce či špachtle z nekovového materiálu. Pro přípravu masek jsou vhodné skleněné nebo keramické misky.

Po aplikaci jílové masky na tělo i obličej, by se pleť měla ošetřit něčím výživným. Vhodné jsou výživné, za studena lisované rostlinné oleje, séra nebo krémy. Vyčištěná a detoxikovaná pleť výživu a hydrataci dobře a hluboko vstřebává.

 

 

 ♦

 Kam dál?

 Aura parfémy
Květinové vody- hydroláty

Akce, pozvánky, školení, konference

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do

una, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.