Follow me
0

Zelený jíl pro zdraví a krásu

Úžasné léčivé a kosmetické vlastnosti zeleného jílu.

Jíly jsou tvořeny jílovými minerály, které jsou hlavní složkou zemského povrchu a hrají důležitou roli v životě člověka i v celé přírodní říši.

Pro své jedinečné vlastnosti mají široké využití v mnoha odvětvích, včetně stavebního a keramického průmyslu, ale i v průmyslu potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém.

 

 

Léčivé a kosmetické vlastnosti zeleného jílu

Jíly byly pro své léčivé a kosmetické účinky využívány odedávna.

Užíval se vnitřně při trávicích potížích a detoxikaci organismu nebo k jílovým obkladům na bolavé klouby či nehojící se rány.

Jíl má výjimečné vlastnosti, které umožňují vázat škodlivé látky a mikroorganismy a obsahuje řadu pro tělo důležitých minerálních látek a stopových prvků.

 

  Bohatý koktejl zdraví a krásy

♦ Zelený jíl je bohatý na železo, křemen, hliník a vápník. V zeleném jílu se nachází i mnoho částic ve stopovém množství, dokonce i zlato nebo stříbro.

Vzhledem ke svému polyminerálnímu složení má zelený jíl mnohostranné využití v oblasti terapeutické a kosmetické, zejména při anti-aging a modelačních ošetření.

 

 

♦ Jílová maska, zábal nebo koupel se zeleným jílem prospívají kůži ve všech směrech.

♦ Při pravidelném používání jílových přípravků se pleť stává pružnější a pevnější a září zdravím.

♦ Získává i celá postava, projeví se modelační schopnosti jílu tvarovat tělo a udržovat pevnou a pružnou postavu i s přibývajícím věkem. Zelený jíl má silné čistící účinky pro mastnou a nečistou pleť proto se často používá k pleťový maskám.

♦ Reguluje maštění, zmenšuje otoky a působí proti volným radikálům a pomáhá mírnit dermatitidy a různá zánětlivá onemocnění kůže.

 

 Přírodní kosmetika ze zeleného jílu

 

Zelený jíl se nejčastěji používá ve formě prášku nebo gelu, jako základ kosmetických produktů  a je dále doplňován o další účinné složky, zejména esenciální oleje a výtažky z léčivých rostlin.

Čisté esenciální oleje stimulují regenerační schopnosti pleti a svými vůněmi působí blahodárně na naši psychiku. Vyživují pleť, která se díky nim stává měkčí a pružnější.

Léčivé rostliny, nejlépe z ekologického zemědělství, pomáhají při různých kožních onemocněních. Čistá pramenitá voda obnovuje a stimuluje pokožku a přináší jí životní síly, přírodní vitamíny stimulují základní životní procesy v pokožce.

Kosmetika s obsahem jílů má široké využití, pro péči o obličej, tělo, vlasy, zuby, dětskou kosmetiku a přípravky na různé kožní a jiné problémy. Zelený jíl je možné koupit jako jemný prášek pro domácí či salonní přípravu obličejových, tělových a vlasových masek, koupelí a obkladů.

V kosmetických a lázeňských provozech je vyhledáván především jako detoxikační koupel, tělový zábal pro detoxikaci a formování postavy. V beauty a kosmetických provozech je oblíbený jako kosmetická pleťová maska na problematickou a podrážděnou pleť a pro detoxikaci a rozjasnění pleti.

Pro intenzivnější účinek se kúra doporučuje několikrát opakovat s následnou občasnou domácí péčí. Pokožka pravidelně ošetřována kosmetikou se zeleným jílem je mnohem pružnější.  Při používání zeleného jílu jako tělové masky nebo zábalu nebo v koupeli se projeví jeho modelační schopnosti tvarovat tělo a udržovat tyto tvary i s přibývajícím věkem.

 

 

 Kam dál?

 Aura parfémy
Květinové vody- hydroláty

Akce, pozvánky, školení, konference

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.