Follow me
0

Zdravé oči – kontaktní čočky a líčení?

Zásady líčení s kontaktními čočkami

 V létě je nošení čoček praktičtější než kdy jindy, protože řada z nás sportuje a také nosí sluneční brýle. Ale nejen v létě – většina nositelek brýlí občas zatouží po změně a tak sáhnou po kontaktních čočkách. Některé si je natolik zamilují, že u nich zůstanou. Pro někoho je hlavní důvod ke změně pocit, že mu brýle nesluší a necítí se v nich.

Kontaktní čočky jsou pohodlnější a nabízí i jednodušší možnost nalíčit se. Líčení s brýlemi totiž není snadné, aby oči byly správně zvýrazněné, je potřeba znát triky a často se líčit výrazněji. A některá brýlová skla zvětšují, takže naše nalíčené oči mohou vypadat naopak směšně velké.

V minulosti se objevila řada mýtů, které souvisejí s nošením čoček. Jeden z nich byl, že nositelky čoček se nesmí ze zdravotních důvodů líčit. To však není pravda. Pokrok v kosmetickém i oftalmologickém průmyslu celkově přispěl k většímu komfortu nositelek čoček. Ostrý zrak, dokonale nalíčené oči a nulové zdravotní potíže. Pojďme se tedy podívat na několik zásad, které bychom měly při líčení dodržovat, nosíme-li čočky:

Nejprve čočky nasadit a až poté se nalíčit

Čočku nejprve vyjměte z roztoku, ideální jsou bio-inspirované roztoky (např. Biotrue), které jsou k očím šetrné a respektují jejich přirozené vlastnosti. Čočky díky nim zůstanou po celý den vlhké, v oku neřežou ani nepálí a nenutí nás k mnutí a tím pádem předchází riziku zanesení částeček kosmetiky do očí. Dodržujte hygienické zásady a čočky nasazujte čistýma a suchýma rukama, jedině tak zabráníte infekci oka.

 

 Chystáte se na rande? Když vyměníte brýle za čočky – oči vyniknou a váš pohled bude neodolatelný. Záleží pak jen na vás, co jím chcete říct. Flirtující pohled je základní pro každou pravou svůdkyni. Bez tohoto triku bychom to měly, my ženy, v životě velmi těžké. Důležitá je ale správná technika, protože jinak může naše snaha přijít vniveč. Základem jsou jemně přivřené oči, ale plné erotického náboje. Pokud jsou doplněny svůdnou hrou prstů ve vlasech a jazyka, vaše oběť půjde do kolen!

 

Řasenky i oční tužky

Ano jde to, ale nepoužívejte řasenky k prodloužení řas obsahující drobná vlákna a ty mohou z řasy odpadnout a dostat se do oka, kde mohou jednak znečistit čočku, ale způsobit i podráždění oka a jeho zarudnutí. Vybírejte si přímo řasenky určené pro nositelky kontaktních čoček. Existují i voděodolně řasenky pro nositelky čoček, které se na léto hodí – jen pozor při odličování. Při nanášení postupujte opatrně, nikdy nedávejte řasenku příliš blízko k očím. To samé platí i v případě, že jste milovnice očních linek. Nanášejte linky vždy na vnější okraj víčka, nikdy ji nemalujte přímo „do oka“. Hrozí nejen znečištění povrchu čočky, ale i poranění se o hrot tužky.

 

Oční stíny bez problémů

Pokud používáte práškové oční stíny, s čočkami na ně zapomeňte. Prach se může dostat do očí a pod kontaktní čočky, což způsobuje nepohodlí a vede k podráždění. Místo toho použijte krémové stíny, které z víčka neopadávají. Aplikátory na oční stíny často myjte nebo obměňujte, vyvarujete se tak nečistotám a bakteriím, které se mohou dostat do očí.

 

 A co když rande nedopadne a vy se nudíte? Nuda se nám do života občas připlete, ať chceme nebo ne. Není vždy vhodné dávat okatě najevo naše „nadšení“. Pokud už to ale vážně přesahuje všechny meze, klidně popusťte svým emocím otěže. Jednoznačným gestem projevujícím nechuť a nezájem je nepřítomný pohled s podepřenou tváří. A možná pro vaše krásné oči najde způsob, jak vás pobavit!

 

 

Ostatní kosmetické výrobky

Další kosmetické výrobky, které přijdou do styku s očima jako je odličovadlo apod., také používejte určené pro uživatele kontaktních čoček či pro osoby s citlivějšíma očima, které trpí na častější oční záněty nebo alergie. Pokud je to možné nejprve přípravek vyzkoušejte, než do něj budete investovat. Může se stát, že i výrobek přímo určený pro uživatelky čoček či citlivé oči vás bude dráždit. Odlíčení provádějte vždy až po vyjmutí čoček. Kontaktní čočky uložte do pouzdra, ideálně s bio-inspirovaným roztokem, který čočky správně vydesinfikuje. Oči následně odličte pomocí odličovacích ubrousků nebo vatových tamponů, na které nanesete odličovací vodu nebo krém. Odličujte vždy jemnými pohyby bez silnějšího tření očí. „Pokud nechcete věnovat péči o Vaše kontaktní čočky více času, který je potřeba například u čoček měsíčních, můžete se rozhodnout pro nošení jednodenních kontaktních čoček. Novinkou v této oblasti jsou jednodenní hypergelové kontaktní čočky, např. Biotrue Oneday. Zcela převratný materiál hypergel nabízí veškeré výhody pro zdravé nošení. Jednodenní kontaktní čočky se ráno nasadí, večer se z oka vyndají a jednoduše vyhodí. Tím odpadá veškerá péče o ně samotné a není potřeba se tak zásobovat víceúčelovými čistícími roztoky. Samozřejmostí jsou ale pravidelné kontroly u kontaktologa,“ říká Mgr. Pavel Beneš, Ph.D.

 

Nikdy nepoužívejte výrobky na olejové bázi

Odborníci také doporučují, nepoužívat produkty na bázi oleje v blízkosti při nošení kontaktních čoček. Mohou totiž působit podráždění očí. Vyhněte se tedy použití oleji např. v očním make-up odličovači.

 

 

 

Kam dál?

Domácí wellness – inspirace

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Jak postavit domácí wellness?
Bylinky ve wellness – bylinky a koření

 

 

                                              Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do dauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.