Follow me
0

Wellness konference – Hotelové wellness & SPA

 Od prvního wellness centra
k současným trendům a inovacím

Další ročník Konference HOTELOVÉ WELLNESS & SPA se letos bude konat dne 20. září 2017 v konferenčním sále výstaviště PVA EXPO Praha. Konference se věnuje problematice wellness center v hotelovém provozu, zkušenostem provozovatelů z ČR i ze světa.

Cílem konference je přinést informace z oblasti wellness & SPA, představit zajímavé osobnosti v tomto oboru a připravit prostor pro výměnu zkušeností mezi účastníky a nastartovat diskusi.

Téma je připravované pro zkušené provozovatele i začínající provozy. Konference se koná při probíhajícím veletrhu For Arch, jehož součástí je také veletrh Bazény Sauny & SPA. Tato konference je již třetím rokem jedinou odbornou konferencí a místem setkávání odborníků z oboru hotelového wellness a spa v rámci České Republiky.

První část vlastní konference tvoří odborné přednášky. Přednášející se budou věnovat aktuálním trendům v oblasti wellness designu, přípravě a realizaci nových wellness provozů, architektuře při přestavbě SPA, dispozičnímu řešení,  otázkám provozu, či komunikace s klienty.

Druhá část konference – panelová diskuse přivítá řadu odborníků z ČR i ze zahraničí a diskuse bude věnována zkušenostem z provozu hotelového wellness & SPA. Zaměříme se na novinky v procedurách s ohledem na preference hostů. Panelisté představí svoji cestu k úspěšným projektům a pojmenují překážky, které čekají na většinu provozovatelů.

 

 Odborné přednášky ze světa wellness a spa

spa wellness konference Hana MajerčíkováKonferencí bude provázet Tomáš Drápal, spoluzakladatel prestižního Sauna Herbal Cupu a zkušený wellness manager.

Jana Stará, wellness kouč a lektorka, přijede do Prahy představit pět nejdůležitějších wellness trendů, které právě hýbou světem.

Wellness trendy byly představené a diskutované na loňském Global wellness Summitu v Kitzbühelu, představeny budou na podzimní odborné konferenci Hotelové wellness & SPA.

Nejaktuálnější trendy pak bude projednávat Wellness Summit Global 2017(GWS) ve dnech 9. – 11. října 2017 v The Breakers, Palm Beach na Floridě.Wellness je stále rostoucím trendem, podle Global Wellness Institutu v roce 2016 toto odvětví dosahuje 3,7 bilionu amerických dolarů.

John Walton Travis – USA,  je obdobným zahraničním přednášejícím. Jak vypadalo první wellness centrum, které v 70. letech v San Francisku otevřel a dal tak vzniknout dnes celosvětovému trendu wellness? Představí tipy na ot, co je pro wellness centrum stěžejní i v dnešní době.

Iva Bastlová, návrhářka interiérů, bude přednášet o tom jak prodávat wellness dráž? Pomocí interiérového designu!

Radek Steinhaizl, konzultant v oblasti aquaparků, bazénů, saun a wellness, bude přednášet o tom, jak na změny v provozu wellness, aby byl provoz stále zajímavý.

 Martina Končalová, fyzioterapeutka a zakladatelka MFK centra.
  
 

O čem se mluví na odborné úrovni ve wellness a spa ?

Staro-nové procedury a wellness otevřené lidem

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessS rostoucím zájmem o wellness pobyty se rozvíjí i nabídky služeb, které wellness hotely a centra nabízí.

Sledujeme dva trendy, jeden jde směrem ke znovuobjevování síly tradičních procedur: například sauny dostávají mnoha nových podob od individuálních saun přímo v hotelových pokojích až po veřejné sauny plovoucí na hladinách řek v hlavních městech (viz přímo v Praze).

To ilustruje druhý trend, kdy wellness přestává být doménou pouze těch, kdo si jej mohou dovolit. Moderní wellness provozy otevírají své dveře i ostatním skupinám, například pacientům při léčbě rakoviny apod.

Kreativita, klid a wellness pro naši mysl

koupele-wellness-spaMezi nové trendy v nabídce wellness patří pak rozhodně pobyty v tichu nebo s minimálním ruchem z mobilních zařízení, počítačů či televize.

Ke slovu se dostává také kreativita: více hudby, tance, literatury a umění. Již nestačí pouze klienta „vypnout“ příjemnými procedurami pro jeho tělo.

Především  lidská mysl potřebuje v dnešní době zvolnit, bavit se, učit se nové věci – tzv. „mentální wellness“ se stává konkurencí tradičních „beauty služeb“. Dnešní krása vychází zevnitř a je více autentická, přirozená a klidná.

 

Individuální péče spojená s moderními technologiemi

spa-wellness-pohodaIndividuální péče je od principu jedním ze základních stavebních kamenů konceptu wellness, proto i moderní trendy jdou tímto směrem a nebojí se využít veškerého dosavadního poznání o zdraví a fungování člověka, které propojují s vyžitím hi-tech technologií, jako je například analýza epigenetického kódu DNA.

 

 

 

Společensky odpovědné wellness centrum

wellness cestlice (12)Společně s individualizací wellness služeb se však v diskusích stále častěji objevuje téma vlivu na širší okolí, ve kterém jsou služby a programy nabízené.

Do perspektivy se tak dostávají témata jako je udržitelnost a zdravotní nezávadnost používaných technologií a např. kosmetických nebo čisticích prostředků, péče a rozvoj zaměstnanců či vliv wellness provozu na okolní přírodu či komunitu.

Všechny tyto složky by měly díky wellness prospívat, nejen poskytovat zdroje (lidské, finanční a jiné).

 

 

Wellness architektura a design

wellness interiery virivkaZa další zmínku stojí také téma wellness architektury. Designéři a architekti si oblíbili koncept wellness, kdy nenavrhují pouze stavby vizuálně příjemné, ale takové, ve kterých se bude jejich obyvatelům či uživatelům dobře a zdravě žít.

K návrhu a stavbě pak využívají jak vysoce moderní technologie, tak základní principy pasivních či přírodních domů. Principy wellness jsou tak funkčním doplněním jejich palety.

 

 

 

 

 

 

 

Kam dál?

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?
Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 

 

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.