Follow me
0

Nástěnné malby ve wellness a spa

Stěny ve wellness a spa ožívají dekorací.
Dekorace ve wellness a spa.

Nástěnné malby s různými motivy často zdobí stěny také ve wellness a spa interiérech. Nejen bazénová hala tak ožije antickou tématikou, exotickou nebo africkou přírodou, nebo například atmosférou zapadajícího slunce.

Co člověk, to jiný názor na tyto někdy velkolepé, někdy vkusné a někdy až kýčovité dekorace. Malby na stěnách wellness mají v prostoru interiéru ale také své výhody.

 

 Nástěnné malby – jiný svět
– kdy se uplatní nástěnné malby ve wellnes

 Nástěnné malby – jiný svět
Kdy se uplatní nástěnné malby ve wellness interiérech?

♦ malby vytváří úplně jiný svět, je-li wellness pod úrovní domu, například ve sklepních prostorech nebo v bývalé garáži

♦ pokud wellness prostor nemá žádná nebo jen velmi malá okna, vhodné dekorace prostor změní a odlehčí

♦  nástěnné malby se účelně volí pro originální atmosféru, iluze jiného „světa“

♦  pokud z okna není příjemný pohled ven, velká okna na zdech navodí pocit pobytu v jiném interiéru

♦  malby se používají pro optické zvětšení místnosti – pohled do dálky, do zahrady,

 

 

 

 

Atmosféra v bazénové hale díky originálním malbám

Velkoplošné malby nebo jen částečné nástěnné dekorace se prosazují stále častěji proto, aby pomohly doladit atmosféru namísto obvyklých, strohých bílých stěn a někdy fádních obkladů.

Nástěnné malby sladěné s dalším interiérovým vybavením, například wellness nábytkem a wellness doplňky může skutečně proměnit interiér. Například bazénovou halu v příjemnou relaxační zónu.

Prostory v rámci komerčního wellness a spa můžeme  zpříjemnit pro ty, kteří jej využívají. Například interiéry kde se předpokládá pobyt těch nejmenších je často v dekoraci pohádkových příběhů, vytváří se jim svět, kde se cítí dobře a kde mohou například rozvíjet svoji fantazii. Do takových prostorů se děti rádi vracejí. Stejný efekt mají malby i v interiérech, kde se relaxuje nebo odpočívá. Atmosféra interiéru umocní zážitek kdekoliv ve wellness a spa.

 

 

 

wellness interiéry, wellness design, wellness dekorace, wellness a spa interiéry,

Nástěnná malba pro dokreslení atmosféry

Ve wellness a spa nástěnné malby dominují především v bazénových halách, ale mají své použití i kdekoliv jinde v rámci wellness a spa.

Malby se aplikují do saunových světů, relaxačních místností, recepcí, masážních kabin, ale také v místnostech kde z důvodu místa není možné použít příliš dekorací a nábytku.

wellness interiéry wellness design wellness a spa dekorace

Tajná chodba….

Nástěnné malby  jsou ideální pro spojovací místnosti a chodby. Také tam, kde spíše méně nábytku a dekorací usnadní chod a údržbu, například v místnostech převlékáren a šaten.

Nástěnné dekorativní malby jsou vhodné pro úzké chodby, které jsou tak mnohem útulnější, přívětivější a pomáhají dokreslit atmosféru celého wellness a spa a sjednotit celek do zamýšleného konceptu, například římské lázně, antické lázně, a podobně.

wellness interiéry, wellness design, wellness dekorace, wellness a spa interiéry,

 Nerušený výhled z místnosti bez oken

Nástěnné malby najdeme velmi často v bazénových halách a tam, kde jsou prostory umístěných v suterénech a v malých místnostech bez oken. V těchto interiérech lze velmi úspěšně vytvořit dojem větší místnosti, většího prostoru, místnost opticky změnit, prodloužit nebo rozšířit.

Nástěnné malby v  místnostech bez oken a v místnostech umístěných v suterénech, ať již jako součást domácího wellness / home spa nebo komerčního wellness a spa, představují jistou náhradu atmosféry místností s okny nebo těch, které jsou přímo spojené s terasou nebo exteriérem velkými okny.

wellness interiéry, wellness design, wellness dekorace, wellness a spa interiéry,

 

Úspěšné partnerství pro dokonalou atmosféru ve wellness a spa

Ideálním partnerem pro nástěnné malby ve wellness a spa jsou kamenné obklady nebo obklady umělým kamenem či cihlové pásky.

Dodají místnosti další možnosti, například 3D efekt umístěním nahrubo osekaných kusů kamene, které navazují na obložení stěn kamenem.

Kamenné obklady vytvoří sloupy, římsy, niky, falešná okna. … atmosféru pak doladí vhodné hlavní a dekorační osvětlení místnosti.

 Děti ve wellness a spa

Dobrým způsobem jak podpořit ve wellness a spa pobyt rodin s malými dětmi je vytvořit jim prostředí, které si oblíbí. Děti milují svůj svět barevný, plný zvířátek nebo pohádkových postaviček.

Dokreslení atmosféry jednotlivých částí wellness místnosti
Díky oblíbeným dětským motivům a pohádkovým postavám si děti radost z wellness a spa opravdu užívají naplno

wellness interiéry wellness design wellness a spa dekorace

Částečné nástěnné dekorac

Nástěnné dekorace se uplatní i jako částečná dekorace v rámci jedné větší místnosti nebo haly, či recepce. Může tak přilákat pozornost či oddělit jednotlivé části místnosti.

Malba na zdi vytváří příjemné zákoutí u koutku s občerstvením, který by v případě ponechání zcela holé bílé zdi příliš nelákal.

Nástěnná malba podpoří atmosféru koutku s občerstvením. Důležitý je výběr sytých, lákavých barev, které podpoří chuť k jídlu. (psychologie barev)

Pro takovéto účely se hodí spíše teplé – povzbuzující barvy, červená, oranžová, žlutá, atd, které podporují chuť k jídlu. Tmavě hnědá zase vyvolává pocit žízně, je často vidět v barech.

 

REŠ-STAVBY.
PRODEJ umělého kamene a přírodního kamene, lepidel a chemie, dřevoplast ( wpc) – umělé dřevo
MONTÁŽE – záruka 5 let na montáže,
WELLNESS– dodávka na klíč
www.res-stavby.cz
 

 

Zdroj: www.wellnessinteriery.cz

 

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake dr

 
.

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.