Follow me
0

Nové trendy v saunování – saunové ceremoniály a saunové zážitky

Co a jak se děje v sauně? Sauna už pár let není jen „obyčejnou“ potírnou, ale také místem skvělých zážitků, které jsou stále lepší, dokonalejší a zajímavější….

 

Nebojte se objevovat v rámci saunování skvělou zábavu a relaxaci.

Saunování pro dobrou náladu

Saunování má dobrý vliv na naši náladu a pohodu. Pozitivní účinek saunování pocítí i naše psychická kondice. Při saunování se spojí několik pozitivních faktorů, které bychom jinak těžko dávali dohromady. Intenzivní příjemné teplo, příjemná atmosféra – útulný interiér sauny, voňavá saunová aromaterapie, klid, čas, pohoda a odpočinek po saunování.

To vše působí na naši psychiku, jako dokonalý balzám na všechny psychické potíže, při vyčerpání, vyhoření, depresi, špatné náladě, mrzutosti… Vždy se vyplatí zajít do sauny, kde nás objeme teplá náruč pohody. Dobrou náladu také podpoří různé saunové zážitky, saunové peelingy, voňavé esence. dobré občerstvení a dobrá společnost.

 

 

Nová doba saunová
– trendy v oblasti saun a saunování

 

 

Zážitkové saunování

Zážitkové saunování je saunování, které lidem přináší určitý zážitek. Zážitkové saunování je velmi aktivní alternativou ke klasickému poklidnému saunování.  Je to saunování s obsluhou, kterou zajišťuje profesionální saunér. Zážitky v sauně nabízí zejména různé saunové ceremoniály, saunové rituály a saunové show. K zážitkovému saunování patří i saunové divadlo, metličkování v sauně, grilování spojené se saunováním a další možnosti zpestření saunování.

Při saunování se používá saunová kosmetika, zejména saunové peelingy, potírání těla různými směsi bylin, solí, medem, bahnem a jíly. Jde o zábavné zpestření pobytu v sauně. Děje se tak díky speciálnímu vybavení a interiéru sauny a nebo také díky saunovým programům (saunové ceremoniály), které v sauně probíhají. Mezi zážitkové saunování patří saunové ceremoniály, saunové show a saunové eventy a speciální akce. co je to zážitkové saunování, více→

sauner ceremonial sauna zazitky (40)sauna kosmetika aromaceremonial sauna interier

 

 

Saunové ceremoniály

sauner ceremonial sauna zazitky (33)Patří v dnešní době mezi nejlepší zážitky v sauně.

Saunové ceremoniály připravuje a provádí  profesionální saunér. Při ceremoniálu používá různé rekvizity a doplňky, polévá kameny vodou nebo směsí vonných esencí. Během saunového ceremoniálu je také důležité víření  vzduchu – mávání ručníkem v sauně, díky kterému je saunování intenzivnější.

Během saunového ceremoniálu zní v sauně hudba a může se měnit i barevné osvětlení v sauně v závislosti na ději a průběhu ceremoniálu.

Podle toho jak je saunový ceremoniál zaměřený, saunér vybírá kosmetiku do sauny a aromaterapii do sauny, může připravit solný peeling nebo bylinný peeling pro potírání těla během saunování. Ceremoniál trvá zhruba 10-15 minut.

Co jsou to saunové ceremoniály, více→

 

sauner ceremonial sauna zazitky (2)sauner ceremonial sauna zazitky (30)sauner ceremonial sauna zazitky (8)

 

 

 

Saunová kosmetika

Saunová kosmetika  je primárně vyráběna a připravována pro pobyt v sauně, pro přímé použití na kůži, jedná se především o využití saunových esencí, olejů, saunových peelingů, bylin, koření a některých potravin, například čokolády, jogurtu nebo medu.

Ingredience se používají samostatně, nebo se navzájem mísí a kombinují. Vždy by mělo jít o čistě přírodní produkty. Zejména u esenciálních olejů, které mívají vyšší koncentraci a tudíž i intenzivnější účinek, bychom měli hlídat čistotu složení, původ, dodavatele. Není nic horšího, než si užít saunový ceremoniál a potom řešit problémy způsobené syntetickými či chemickými látkami. Aromaterapie do sauny, jakou vůni vybrat,  více →

 

kosmetika sauna aromakosmetika sauna aroma ceremonialsaunova kosmetika do sauny aroma peeling (2)

 

 

Saunový peeling

Peelingy do sauny je důležitou součástí saunové kosmetiky a některých saunových ceremoniálů, většinou se jedná o jemně drcenou sůl, která se míchá s bylinkami, esenciálními oleji, nebo s kořením. Při saunování je nejen voňavá, ale také velmi účinná a vítaná.

Při saunování dochází spolu s pocením také k prokrvení pokožky, uvolnění pórů a celkové očistě kůže od toxinů. Peeling v sauně tento proces podporuje, pokožku vyživuje a obohacuje o cenné látky. Díky tomu je pokožka po saunování zdravá a krásná. Při opakování dochází k dlouhodobému efektu skvělé kondice kůže.
Ve veřejných saunách se rozdává v malých kalíšcích návštěvníkům saun a ti se během saunování potírají solí. Velmi oblíbená je himalájská sůl nebo bylinková sůl do sauny. Peelingy do sauny,  více→

 

saunova kosmetika do sauny aroma peeling (1)sul-peeling-do-sauny-spabylinky-sauna-sul-peeling

 

 

Saunové beauty a kosmetické procedury

Procedury zaměřené na relaxaci a péči jsou velmi oblíbené, zejména u žen. Probíhají v saunách o různé vlhkosti a teplotě, většinou v parních sunách.  Blahodárně působí na organizmus, podporují zdraví, kondici a krásu, zejména dobrý stav kůže. Při saunových procedurách se využívá řada postupů a prostředků, jako jsou peelingy, potírání těla medy, jíly a bahnem, využívají se bylinky a bylinné směsi.

Krásné jsou beauty ceremoniály v bylinných saunách – bylinné terapie, v solných saunách – solné terapie, za přítomnosti tropického deště a vhodné je také polévání kamenů s vonnými esencemi. Důležité je ohlídat si, že saunové centrum používá přírodní kosmtické produkty a přírodní vonné esenciální oleje, chemické a syntetické produkty nám zdraví určitě nijak nepodpoří.

Jsou určené pro relaxaci, podporu organismu, zlepšení pokožky i dobré nálady. Saunové beauty procedury probíhají v interiérech saun při příjemné atmosféře, většinou při nižších teplotách, atmosféru často doladí například i barevné osvětlení sauny – kolorterapie.

 

bylinky-sauna-sul-peeling-zázvorwellness interiéry wellness design spa kosmetikaspa-wellness-kosmetika

 

 

Doplňky do sauny a dekorace do sauny

Radost a veselí v sauně! Nevšední saunové zážitky podpoří příjemná atmosféra v sauně.
Dekorace do sauny a doplňky do sauny jsou vítané. Saunování se v Čechách těší velké oblibě a v saunách se objevují různé doplňky a inovace. Různé saunové doplňky mohou pobyt v sauně zpříjemnit a oživit, zajímavá saunová dekorace v interiéru sauny, která  bude stále na očích.

Zajímavé jsou různé typy osvětlení, které se během saunování mění. Příjemné jsou solné panely, které kromě dekorace vnášejí do saunování i pozitivní přínos účinku soli na zdraví.

K těm nejžádanějším efektům do saunového interiéru patří bezpochyby kamenné obložení, hvězdné nebe a aromaterapie, zejména aplikovaná na horké saunové kameny. doplňky do saun, více→

 

interier sauna aromavaybavení sauna ceremonialceremonial sauna dekorace

 

 

 Metličkování v sauně, blahodárná terapie.

metlickovani-v-saune-ceremoMetličkování v sauně probudí tělo, duši i mysl, osvobodí nás od neduhů a nabije novou energií!

Metličkování v sauně se hojně praktikuje ve Finsku a také v Rusku,  v ruské banje. Používají se zejména březové větvičky, ale mohou to být i větve z dalších listnatých nebo i jehličnatých stromů.

Díky nim se do prostředí vlhké sauny dostávají přírodní vůně, v teple se uvolňují  silice z listů a jehličí a působí jako příjemná aromaterapie a  tento efekt má i svůj terapeutický účinek. Tělu velmi prospěšné je samozřejmě i samotné metličkování, které prokrví  a uvolní celé tělo. Metličkování v sauně – více

 

sauna-metlickyceremonial sauna bylinky aroma metlicky-sauna-aroma-zazite

 

 

Profesionální saunér, co dělá saunér v sauně?
Dobrý saunér – tam to žije!

sauner ceremonial sauna zazitky (34)Dříve mnohdy stačilo, když saunový provoz obsloužil jeden zkušený saunér, který dohlížel na sauny i na drobné občerstvení a v podstatě zvládl vše potřebné. To už dnes vůbec neplatí. Pro to, aby nabídka saunového centra mohla být pestrá, zajímavá a z hlediska počtu saun v okolí také konkurence schopná, musí mít saunové centrum své nadšené saunéry.

Důležitou osobností dnešní veřejné sauny je zkušený saunér, který se stará o sauny i saunující. Má na starosti chod saun, komunikaci s klienty a také saunové ceremoniály.

Saunér by měl být profesionálně vyškolený, umět s klienty dobře a vhodně komunikovat, měl by umět klienty v sauně zaujmout, mít základní znalosti aromaterapie a být svojí prací nadšený. V některých sunových centrech jsou saunéři tak oblíbení, že jejich saunové ceremoniály jsou vyhleldávané a často plně obsazené. více o saunérovi a jeho práci →

 

 

 

 

 

 

  Trendem  v saunování jsou SCÉNICKÉ saunové ceremoniály a saunové divadlo s příběhem

Pro podzimní a zimní saunovou sezonu připravují některá saunová centra a saunové světy speciální scénické saunové ceremoniály – jaké ceremoniály to jsou a co se při nich v sauně odehrává?

Jasným trendem v saunování je již několik let zážitkové saunování, během kterého saunér vstupuje do sauny, vytváří speciální atmosféru, používá aromaterapii, polévá kameny, vytváří ručníkem intenzívní nárazy tepla, stará se o to, aby si saunování klienti v sauně užili. Další nadstavbou pro zážitkové saunování je pak vyloženě saunová show, podpořená dalšími efekty přímo v sauně.

Saunér si pro klienty připravuje představení na určité téma, do kterého ladí všechny doplňky a dekorace, předvádí ho v kostýmu, používá hudbu, dekorace, světelné efekty. Jde o dokonalý zážitek ze saunování, přímo saunové divadlo,  je na fantazii saunéra, jak svým stylem a originalitou zaujme. Může to být například indiánské téma, keltské téma, čarodějnice na koštěti nebo Fantom opery…

Pro to, aby bylo scénické saunování opravdovým zážitkem se vším všudy, instalují provozovatelé do svých saun další techniku, například speciální světelnou aparaturu a různé druhy osvětlení, které se v průběhu saunování mění. Podle toho, jak se při saunovém ceremoniálu pouští hudba, reaguje i osvětlení, střídají se různé světelné efekty a střídá se i světlo například umístěné za topidlem, pod lavicí, na stropě, což při konkrétním saunovém ceremoniálu vytváří působivé doprovodné efekty.

Dalším efektem je také používání různých LED pásků a UV lampy v sauně. Ta zajistí, že jsou vidět pouze bílé objekty v místnosti, například prostěradla, zuby, bílý ručník, který používá saunér při ceremoniálu. To také dodává zážitkovému saunování jiný rozměr.   Součástí saunování mohou být také různé zvukové efekty, které například mohou vykouzlit tibetské mísy, rolničky, či další rekvizity. Čarodějnice může přiletět na koštěti, používat skleněné báně s lektvary a cestovatel doplní ceremoniál například o bambusové tyče..

 

 

 

Kam dál?

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

Sauna Herbal Cup 2015 – Zážitkové saunování a saunové ceremoniály té nejvyšší úrovně

Akce, pozvánky, školení, konference –

Týden saunování informace

 

 

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Výběr esencí do sauny – vůně do sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?
Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v suně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

 

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.