Follow me
0

Medical Wellness Clinic v lázních Bohdaneč zahajuje provoz

2-lazne-wellness-spa-terapiV Léčebných lázních Bohdaneč 10. března 2016 otevřeli ojedinělý koncept Medical Wellness Clinic, který propojuje klasickou západní medicínu s východními léčebnými postupy. Tato specializovaná klinika je první svého druhu v českém lázeňském prostředí.

Když je duše nemocná, tělo lze jen těžko uzdravit. Tak by se stručně dala charakterizovat filozofie celostní medicíny či psychosomatiky, oboru, který v zdravotních obtížích hledá i jiné, než čistě biologické příčiny. „Život je dnes velmi stresující, což nám někdy způsobuje takové zdravotní potíže, na které klasická medicína nemusí vždy znát jednoznačnou odpověď,“ říká Ing. Jiří Vitík, statutární ředitel Léčebných lázní Bohdaneč.

Při celostním přístupu se lékař kromě fyziologických faktorů zaměřuje také na psychosociální rovinu pacienta. „Jak jsme spokojeni ve svém osobním životě, jak pociťujeme mezilidské vztahy, pracovní realizaci, jak relaxujeme či jak se stravujeme – to všechno jsou faktory, které se mohou negativně otisknout do těla v podobě nemoci,“ upřesňuje Ing. Jiří Vitík, a dále dodává: „Tělesné problémy často souvisejí s psychikou. Proto jsme se rozhodli rozšířit naše portfolio služeb právě v podobě této specializované kliniky.“

Celostní medicína si v Evropě získává stále větší oblibu a psychosomatický přístup se právem etabluje do téměř všech lékařských oblastí. Medical Wellness Clinic se zaměřuje především na léčbu dlouhodobých zdravotních problémů, kombinuje tradiční léčebné procedury s wellness prvky a alternativními formami medicíny. Klient léčbu může absolvovat v rámci svého lázeňského pobytu nebo docházet na terapii ambulantně.

 

Alternativní metody Medical Wellness Clinic

Biorezonanční metoda BICOM: Metoda respektuje principy západní, ale také tradiční čínské medicíny. Na rozdíl od západního lékařství neléčí pouze příznaky nemoci, nenutí pacientovi závislost na lécích, které mohou škodit vedlejšími účinky a  vyvolávat jiné potíže. Zaměřuje se na přesnou diagnostiku, odhalení skrytých příčin onemocnění a její následnou léčbu.

Autopatie: Metoda celkového pozitivního ovlivňování organismu od spirituální sféry až po tělesné orgány, čerpající z principů klasické homeopatie. Jedná se o neinvazívní alternativní metodu, pozitivně ovlivňující organismus tak, že je schopen vlastními silami zlepšit či odstranit i dlouhodobé a  „nevyléčitelné” potíže a nemoci, zlepšovat životní pocit, zvýšit odolnost a nastolit samouzdravující proces.

Metoda RUŠ: Princip metody je jednoduchý: najít problém, pojmenovat jej, přijmout, následně pak problém sám mizí. Je to moderní, jednoduchá, praktická, logická a věcná metoda pro současného člověka. Přímočaře řeší skutečné příčiny aktuálních problémů. Klient se zbavuje potíží už během relativně velmi krátké doby, navíc s trvalým efektem.

1-lazne-wellness-spa-terapilazne-wellness-spa-terapie-

Rekonektivní léčení: Metodu vyvinutou Dr. Ericem Pearlem lze chápat jako zastřešující formu všech možných léčitelských směrů. Během léčení dochází k napojování vláken DNA, což jsou nositelé informací uvnitř lidského těla. Tato vlákna pravděpodobně fungují také jako „anténky“ pro propojení s vesmírem tak, abychom mohli posilovat svou tělesnou stránku a rozvíjet se správným směrem. Jedná se o formu uzdravování, která nás spojuje s plností vesmíru, stejně jako s plností našeho bytí a toho, kdo jsme.

Vybrané léčebné procedury Medical Wellness Clinic

Guna: Injekční aplikace kolagenu s pomocnými látkami přírodního původu šetrně a účinně léčí bolest pohybového aparátu, zlepšuje pohyblivost zpomalením degenerace kloubů a přidružených tkání. Působí protizánětlivě a analgeticky, přispívá k fyziologické regeneraci opěrného aparátu a tím k ústupu bolesti.

Vysokodávková infuzní terapie vitamínem C: Dosahuje vynikajících výsledků v léčbě chronických infekcí, špatně se hojících ran, při alergiích, revmatu, Bechtěrevově nemoci, astmatu a dýchacích obtížích, nádorových onemocněních, zánětů kůže, kardiovaskulárních onemocněních i dalších nemocech.

Oxygenoterapie: Aplikace kyslíkových inhalátorů je vhodná k posílení obranyschopnosti organismu a k prevenci proti infekcím, nemocem a nádorovým onemocněním. Relaxační sezení kyslíkové inhalace posiluje účinek jiných typů lázeňských procedur tím, že snižuje stres a napětí, uvolňuje páteř, svaly a okysličuje tělo.

Kryoterapie: Ochlazením dochází k omezení rychlosti vedení nervového vzruchu a klient tak pociťuje okamžitou úlevu od bolesti. Během terapie dochází k regeneraci, zvýšení tolerance fyzické zátěže a k všeobecnému zvýšení výkonnosti organismu jako celku. U žen může aplikace upravit celulitidu. Díky vyplavování kortikoidů z nadledvinek se urychluje regenerace, vlivem zvýšení hladiny endorfinů se pacient cítí ve skvělé kondici, a to jak po fyzické, tak psychické stránce.

 

 

 

 

Kam dál?

 Mediacal wellness a lázně

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.