Follow me
0

Zelená elegance – dekorace ve wellness a spa

  – obklopeni přírodou
Živé či umělé květiny?

 

Mezi oblíbené a nepostradatelné dekorace patří květiny a prvky přírody v různých podobách. Květiny a rostliny, ve váze nebo květináčích, živé či umělé, hodí se do každého interiéru, který příjemně osvěží a doladí. Dodávají nám energii a prostor příjemně zkrášlují.

 

wellness intriery, wellness a spa, wellness design, wellness dekorace,

Správná volba –dobrý společník

Je pouze otázkou správné volby dané rostliny pro konkrétní místnost. Aby nám živé rostliny byly opravdu příjemnými a nenáročnými společníky, je dobré znát nároky vyvolených rostlin zejména na světlo, teplo a vlhko.

V momentě pořízení jsou všechny krásné a v dobré kondici, často podlehneme jejich kouzlu, které ale velmi brzy mizí. Proto, aby zůstaly stále stejně krásné a pokud možno bez náročné péče, je dobré informovat se u odborníků, je-li daná rostlina vhodná pro naše záměry. Jinak nám nezbude než květiny často měnit a obnovovat za nové.

 

květiny do wellness a spa, wellness design, wellness dekorace

 Květinové aranžmá z umělých květin

Praktické je vybírat takové rostliny, které jsou nenáročné a prostředí wellness a spa jim vyhovuje. Je však potřeba se o každé rostlině informovat nebo spolupracovat na výběru se zahradníky.

Další a méně náročnou volbou může být výběr umělé květinové dekorace, která přírodní kousky jednoduše a prakticky zastoupí.

Velký výběr kvalitně zpracovaných umělých rostlin a květin umožní vytvořit jedinečná květinová zákoutí aniž by bylo na první pohled znatelné, zda jde o květiny živé či umělé.

Vyplatí se je nakupovat ve velkoskladech, kde také dostatečně velký výběr.

 

 

květiny do wellness a spa, wellness design, wellness dekoraceZelená elegance

Umělé květiny nepotřebují žádnou zvláštní péči, kromě občasného odstranění prachu, a vyhovují všem náročným podmínkám wellness a spa, stejně tak jsou praktické i pro bazénové haly a saunové světy. Vyzdobí i spojovací chodby a prostory bez oken či špatně osvětlené místnosti. Další výhodou je i nižší pořizovací cena větších kousků a vzrostlých stromů oproti těm živým. A také „nižší provozní náklady“ – zalévání, hnojiva, nádoby.

Například vysoká umělá palma k bazénu nebude tak drahá jako její  „živá“ varianta.

 

 

květiny do wellness a spa, wellness design, wellness dekoraceKombinace živých a umělých květin

Nemusíme ale vždy volit pouze mezi živými a nebo umělými dekoracemi. Tam kde je to žádoucí a vhodné, je kombinace živých květin s umělými ideální volbou, jak oživit wellness a spa interiéry.

Živé květiny nejčastěji volíme do míst tam, kde potřebujeme zvýšit jejich atraktivitu, upoutat pozornost. Živá květina – solitér je často přímo před očima a měla by příchozí okouzlit, oslovit, nadchnout, příjemně vonět.

Máme je stále a denně na očích, případné nedostatky rychle odstraníme ( uvadání, osychání, hnědnutí květin).

Naopak do míst, kde květiny tvoří součást interiéru a jsou spíše v pozadí, volíme z důvodu praktičnosti, květiny umělé.

 

 květiny do wellness a spa, wellness design, wellness dekoraceNa co je třeba pamatovat

Ve wellness a spa provozech bývá vyšší teplota vzduchu, vyšší vlhkost, snížené světelné podmínky a tyto kondice jsou v provozu velmi proměnlivé, což ne každá květina dobře snáší.

Zejména u nás obvyklé květiny neobstojí. Jsou ovšem takové, kterým vlhké a teplé prostředí vyhovuje, jejich domovem jsou vlhké a teplé tropy a subtropy. Ideální jsou zejména kapradiny, liánovité rostliny, tropické traviny, fíkusy, bambusy a další rostliny. Svou zelení prostor příjemně osvěží, ale nejsou příliš dekorativní květem, pokud vůbec kvetou.

Samozřejmě jsou i místa, kde by péči o květiny byla opravdu velmi náročná, vysoké sloupy, římsy, balkony nebo prostředí solné jeskyně.

 

  Solitéry a skupiny

květiny do wellness a spa, wellness design, wellness dekoraceVelkou oblastí pro široké možnosti interiérové dekorace je také keramika, sklo, kov, proutí či další materiály, které tvoří obaly, květináče a truhlíky. U větších kousků je také vhodné hledět na to, jak snadná bude se stromem manipulace, je-li květináč dobře přenosný, například díky kolečkům, která se na místě umístění dají zafixovat. U živých květin umístěných v exteriéru se také hledí  na to, zda je květináč mrazuvzdorný a odolá i několika sezonám. Velké květináče nebývají totiž levné.

Barvy, tvary a materiály můžeme vybírat podle toho, které se hodí ke květinám, do prostoru anebo takové, které budou tvořit jedinečný a designový kousek v prostoru a působit jako zajímavý solitér. Elegantní jsou i takové varianty, které například umožňují i další efekty, jako je prosvícení květináčů, květináče s bodovým osvětlením, které strom či palmu nasvítí, atd.

wellness design, květiny do wellness, wellness inteiréry

Velmi sympaticky a elegantně také na druhé straně působí stejnokroj, tedy jednodruhové rostliny ve stejných květináčích v několika kusech vedle sebe pravidelně rozmístěné.

Květiny a jejich obaly promění každý wellness a spa interiér v oázu pohody a klidu.

 

wellness design, květiny do wellness, wellness inteiréry

 Relaxace s kouskem přírody

Zejména všechny místnosti určené k odpočinku a relaxaci mají zvláštní kouzlo pohody a klidu. Jejich atmosféru ideálně doplní květinová dekorace.Tyto místnosti jsou-li bez oken zdobí především umělé květiny. Nemusí však jít nutně o květiny ve váze či květináči, vtip a originalita vytváří jedinečné a vkusné dekorace.

 

 

 květiny do wellness a spa, wellness dekorace, wellness design, wellness interiéry, dekorace do odpočívárnyKouzlo přírodního panorama

V místnostech s velkými okny či velkou prosklenou plochou, které umožňují spojení s přírodou venku přináší květinové dekorace pocit spojení s přírodou venku, pocitově boří stěny mezi interiérem a exteriérem a vytváří maximální pocit relaxace v přírodě.

 

 

 

foto: archiv, Green Citi, Floravil

Zdroj: www.wellnessinteriery.cz

 

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.