Follow me
0

Kurz výroby parfémů, jak si vyrobit svůj přírodní parfém?

Dokonalé kompozice.
Pod vedením aromaterapeuta.

Dnes již není žádným tajemstvím, že chemický průmysl a jeho um napodobit a vyrobit jakoukoliv vůni není pro všechny ta správná cesta. I když milujeme parfémy různých zvučných a světových značek, stále více nás trápí to, že jsou to vesměs koktejly syntetických látek a napodobenin přírodních vůní a zdrojů.

Syntetické, tedy umělé a v laboratořích vyrobené chemické látky, se do parfémů míchají a vznikají tak různé koktejly z mnoha, někdy až stovek syntetických složek. Některé jsou dnes již i Evropskou unií označované jako ty, které narušují naše zdraví a jsou nebezpečné. 

Proto řada z nás postupně dochází k tomu, že své oblíbené parfémy opouštějí a vydávají se hledat jinou možnost. Vracíme se zpět k přírodě a zjišťujeme, co nám přírodní kosmetika a přírodní parfémy nabízejí. Přichází také neodolatelná chuť být tvůrcem svého parfému. Jen nevím jak na to, jak si vytvořit z přírodních zdrojů svůj osobní přírodní parfém.

 

Jak si vyrobit svůj osobní parfém?

Kurz výroby parfémů a parfémovaných produktů z čistě přírodních zdrojů, je ideální začátek jak na to. Informace o výrobě přírodních parfémů najdeme samozřejmě na internetu, v knížkách i časopisech. Nejlepší cestou je ale osobní účast na kurzu výroby přírodních parfémů, kde je možné si vše vyzkoušet a na vše se ptát.

Pod zkušeným vedením a ve skupince stejně nadšených tvůrců dokonalých osobních parfémů si lze nejlépe přijít na to, jak se správně postupuje, jaké jsou jednotlivé kroky a zejména to, jak se tvoří jednotlivé části parfému.
V kurzu je také možné očichat různé přírodní esenciální oleje, vyzkoušet si širokou škálu těchto olejů, včetně těch vzácnějších.

 

Profesionální aromaterapeuté mají rozsáhlé sbírky esenciálních olejů, znají jejich účinky a výsledky vzájemných kombinací. Poradí jak je vzájemně kombinovat i to, kde hledat ty správné zdroje pro nákup jednotlivých komponentů parfémů.
Kolik kapek kterých olejů je vhodné použít a jak kombinovat oblíbené i vzácné esenciální oleje tak, aby nám parfém dlouho vydržel.

Důležité je pro mnohé ujištění se v tom, že postupu rozumíme a víme, co děláme.
Proto se nic nevyrovná tomu, osvojit si základní pravidla s profesionálním aromaterapeutem, který má s účinky a výběrem vhodných esenciálních olejů zkušenosti a také zkušenosti s přípravou parfémů a který na naše první výtvory dohlíží a vede nás v tom co k sobě „pasuje“ jak parfém vylepšit, dotahnout… 

 

Jaký parfém je ten správný?

Co vše si můžeme na kurzu pod vedením profesionálního aromaterapeuta připravit? Na kurzu s  Hankou Yasminkou Šimčíkovou se parfémy připravují z čistě přírodních produktů, zejména esenciálních olejů a rostlinných olejů. 

Vyrábí se parfémy na olejové bázi, kdy se esenciální oleje přidávají do lahvičky s rostlinným olejem (olivový, jojobový, či jiný) nebo parfém, jehož základem je alkohol a květinové vody. 

Jsou to ale i další produkty a na základě našich zkušeností z kurzů České aromaterapeutické společnosti, které jsou zaměřené i na výrobu přírodní kosmetiky a dalších kosmetických produktů si můžeme připravit třeba i parfémové vody, tuhé parfémy,  deodoranty, vonné pudry, vonítka do auta, interiérové vůně a spreje.

Může to ale být i pleťová či tělová kosmetika, do které použijeme naši oblíbenou směs vůní, kterou máme použitou v parfému a vytvořit si tak celou řadu, jejíž základem je naše oblíbená vůně. Řada světových luxusních hotelů, wellness a spa center si například nechává na zakázku sestavit svůj osobitý parfém, který je spojený se jménem daného hotelu, a který používají v prostorách, recepcích a celém provozu.

 

Úžasný den plný vůní a hravosti

Kurz výroby parfémů je současně také zážitkovým workshopem. Při výrobě parfémů se učíme vnímat vůni, pracovat s ní,   pod vedením Hanky Yasminky Šimčíkové je možné zabrousit i do oblasti působení parfémů na naši psychiku a na naši duši. Při kurzech se kreslí, používají barvy, za zvuků tibetských misek a při barevných kresbách pak vznikají nádherné olejové parfémy, toaletní vody, tuhé parfémy i vonné pudry.
 
Používají se čistě přírodní zdroje, pro parfémy typické i méně používané a také vzácné esenciální oleje, tvoří se vonné pyramidy – „hlavy“ „srdce“ i „těla“ i vonné talíře.  Hravou formou si každý přichází na to, jak a které esenciální oleje naciťovat a zařazovat do skupin, kombinují se vůně sladké, dřevité, svěží i kořeněné.
 
Na kurzu je vše k dispozici, nejen základní suroviny, esenciální oleje a rostlinné oleje ze všech koutů světa, ale i lahvičky na parfémky, s kapátky i rozprašovači. Pokud nás výroba parfémů nadchne je možné si některé ze surovin na kurzu výhodně zakoupit a pokračovat ve výrobě dalších parfémků pro sebe i pro svoje blízké doma. Pokračovat a objevovat svět přírodních parfémů, ty si pak můžeme také dát do krásných obalů a flakonků.
 
 

 

Co vše se na kurzu naučíme?

Bezpečně provonět  sebe i domov a svůj den můžeme přírodními esenciálními oleji, jejich účinky jsou prověřené staletími v různých koutech světa a současně i studiemi a výzkumy, které tyto účinky, jež znali již naši předkové potvrzují.

Co nabízí přírodní parfémy?
Jaké jsou jejich výhody?

Působí harmonicky na naše tělo, duši i mysl.
Mít svoji vlastní oblíbenou kompozici, originál, který nikdo jiný nemá.
Cílené kompozice ovlivňují naše chování, řeší potřeby.
Ulevíme tělu tím, že ho nezatěžujeme toxickými látkami.
Příjemně a harmonicky působíme na naši rodinu i blízké.
Parfémky můžeme připravit i pro děti, cíleně a bezpečně působíme na jejich potřeby, klidný spánek, soustředění ve škole.
Připravit si můžeme i voňavé repelenty, na tábory nebo k moři.

 

 

Jaké vůně patří k oblíbeným?

Na kurzech se dozvíme řadu zajímavostí o různých vůních. O těch hodně používaných a vyhledávaných i o těch méně známých, ale pro parfémy důležitých.
Naučíme se také hledat i jiné možnosti, pokud zrovna svoji oblíbenou esenci nemáme při ruce. Objevujeme kouzlo kombinací, které bychom asi jen tak nesmíchali, ale vznikají nám z nich nádherné synergie.
Směsi vůní, které nás komplexně podporují. Jsou blahodárné pro tělo, duši i mysl.

 

 

Oblíbené esence v našich parfémech

Na kurzu výroby přírodních parfémů je diskutuje o vlastnostech a použití jednotlivých esenciálních olejů. Jednou z nejoblíbenějších je růže. 

Růže je často číslo jedna, je ideální pro maminky, děti, miminka. Někdy se stává, že na někoho může být těžká, místo ní se dá použít třeba geranium. Růže ale patří k těm dražším, proto se často pančuje, nahrazuje a ošizuje. Je proto dobře vědět, kde nakupovat a jak vybírat.
Když máme kvalitní olej z růží stačí použít i jen opravdu malé množství.  Růže pracuje s ženou, aby se cítila být ženou, pracuje krásně i s muži, harmonizuje rodinu.
Olej z růží se destiluje na různých místech naší Země, může mít různé varianty. Populární je bulharská, damašská, zajímavá je růže destilovaná v severní Africe. Sehnat můžeme růžovou i bílou růži…. 

 

 

Jak si parfém připravit?

Důležitá je práce s třemi hlavními skupinami, které tvoří základ parfému. Je to srdce, hlava a tělo/země. Jaké esence a kolik kapek zvolit do jednotlivých „pater“ parfémové pyramidy je krásná a hravá záležitost. Od správné kombinace se pak odvíjí výsledná hlavní vůně nebo i terapeutický záměr.

Při správné přípravě pak také i to, jak dlouho nám parfém vydrží a jak se vyvíjí po aplikaci. Používají se první tóny, střední a pak fixátory vůní, správný výběr esencí zaručí, se vůně vydrží a my jsme s parfémem spokojeni..

Na kurzu to vždy krásně voní, třeba vanilkou, ylang ylang, pačuli, Určitě stojí za to, zažít takový krásný den v objetí vůní a ve skupině lidí, kteří tvoří a sdílejí svoje zážitky a výsledky.

Kontakt: www.yasminka.cz 

 

♦ text, foto: archiv webu, Yasminka

 

 

Kam dál?

 Akce, pozvánky, školení, konference

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.