Follow me
0

Jarní rituály v sauně – aromaterapie do sauny pro očistu a znovuzrození – bylinky v sauně

Dokonalá očista těla i ducha, jarní rituály v sauně

wellness bylinky sauna aroma (1)Právě přichází ten jedinečný čas, kdy můžeme saunování propojit s pobytem venku a s bylinkami a dát saunování další skvělý rozměr! Určitě nepropásněte toto krásné období a prožijte ho naplno.

Řada saunových center zapojuje do saunování pobyt venku, na zahradě, na terase, ve dvoře a to je šance jak si dopřát skutečný relax plnými doušky.

K jarnímu saunování můžeme využít zcela originální saunové rituály očisty a dokonalého znovuzrození. Zapojit praktiky dávných kultur, svoji mysl, představu, co od saunování očekáváme a samozřejmě aromaterapii a bylinky!

maca

maca

Louky a lesy ožívají, najdeme zde dokonalé spojence pro zdraví, krásu a pohodu! Do saunování kromě éterických olejů můžeme zapojit i maceráty, výluhy, čaje a také i čerstvé rostliny, které mají na jaře jedinečnou energii.

Pro výpravu do exotiky, dávných kultur, a pro objevování jejich očistných receptur, můžeme najít v zahradnictví byliny z různých koutů světa a doplnit je éterickými oleji, které se z nich destilují.

Je fajn vidět, jak ty rostliny vypadají, někdy nás to překvapí, a je hezké mít je v květináčcích doma. A třeba i hosté saunových center se také mohou potěšit pohledem na zajímavé rostliny, vědět z jakých rostlin se éterické oleje destilují, něco se o nich dozvědět a vidět jak ve skutečnosti vypadají. Bylinková zahrádka potěší i vizuálně, jen tak pro radost.

 

Jarní saunové rituály pohody a očisty

Herbal sauna wellness  (2)Vše, co nám je nepříjemné, stará kůže, špatná nálada, zmatek v hlavně, můžeme vypotit v krásně prohřáté sauně, ideálně doladěné aromaterapií a bylinkami v sauně. Poté znovuzrození vyjít ven, ideálně odpočívat na lehátko do zahrady a načerpat novou čerstvou energii a elán skvělým, svěžím odpočinkem na čerstvém vzduchu.

Kdo to zažil ví, že propojit saunování s venkovním relaxačním pobytem je umění hlubokého odpočinku a skvělý způsob pro načerpání síly, elánu a dobré nálady.

 

SaunaHof

SaunaHof

Důležitá je pohoda a čas. Nikam nespěchat, užít si celý den pro sebe a uvědomit si saunování jako očistný a regenerační rituál, jako možnost očisty, posunu a znovuzrození, výhledu lepší budoucnosti. Je možné ho prožít kdykoliv během roku, nicméně na jaře a zejména v pučících zahradách či s výhledem do přírody  má jarní saunový očistný rituál opravdu jedinečný rozměr.

Tak nějak to dělali naši předkové, například v úžasném rituálu Temazcal.

V potní chýši se potili tak dlouho, až se očistili od všeho nepotřebného a nefunkčního. Mělo to nejen význam fyzický, z hlediska léčení a posílení imunity, ale šlo také především o mysl a ducha, který prošel očistou a znovuzrozením. Člověk jako by se znovu narodil a mohl znovu začít žít.

 

Temazcal [temas’kal]
originální potní rituál – dům horkých kamenů

temazcal-wellness-trendy Temazcal je starodávný šamanský rituál, který praktikovaly dávné kultury, například Mayská kultura a kterým prochází skupina lidí s průvodcem – šamanem. Tento duchovní průvodce ceremoniál v potní chýši připravuje a vede a všichni při něm dosahují hlubokého zážitku očisty a znovuzrození.

Temazcal v překladu znamená parní dům (temaz – pára, calli – dům). Tento rituál je jakousi starověkou formou saunování a představuje jednu z nejstarších a nejsilnějších terapeutických procedur tradiční medicíny dávného Mexika. Elementy ohně, vody, země a vzduchu se propojují a mají podobu hluboce očistného rituálu pro celé tělo, duši i mysl.
Metody a techniky, které šaman při rituálu používá se předávají z generace na generaci, jako jakýsi rodinný recept, takže každý z Temazcal rituálů pak může být originálním zážitkem, přičemž ty základní, podstatné postupy jsou stejné.

Temazcales, jako průvodce, provází malou skupinu účastníků celým rituálem, jehož cílem je spojit je s mocnými silami fyzického a duchovního světa.Mission-del-Sol-Resort-&-Sp
Pálí se dřevo a oheň ohřívá kameny vulkanického původu, které se umístí v centru speciálního dómu/chýše a zde ohřívají vzduch. Při rituálu se pronáší starověké modlitby a zpěvy a popěvky, na kameny jsou pokládány různé aromatické byliny, například kadidlo, pelyněk a pryskyřice ze stromů, většinou pečlivě vybrané.

Tento proces trvá obvykle od 30 minut do dvou hodin, ale účastníci tvrdí, že absolutně ztrácejí pojem o čase, zejména když vejdou do harmonického stavu meditace.

Na konci rituálu přichází osvěžení ve vodě.

pelyněk

pelyněk

Momentálně tento rituál získává pozornost a dochází k jeho znovuzrození, dostává se i do wellness provozů a saunových center. Pod vedením „šamanů“  a průvodců probíhá v různých koutech světa. I v rámci Evropy a České republiky se scházejí skupiny lidí a praktikují tuto očistnou kúru postavenou na základě principů Temazcal  potní chýše.

Moderní podoby Temazcal rituálu někdy také praktikují ochlazovací části rituálu studenou vodou nebo bylinnými odvary během rituálu, jako jakési přerušení tepla osvěžením,  což u tradičního rituálu není. Zde přichází ochlazení až na úplný závěr. Mnozí, kteří rituál vyzkoušeli hovoří o znovuzrození, nabití energie a o celkovém oživení.

Světová organizace zabývající se wellness a spa sektorem zahrnula Temazcal mezi top 10 wellness trendy pro rok 2016. Kořeny Temazcal rituálu sahají do mayské a aztécké kultury. Jeho znovuzrození je reakcí na poptávku klientů a wellness cestovatelů po autentických zážitcích ve wellness provozech. Temazcal rituál byl jeden z 10 důležitých wellness trendů vyhlášených na rok 2016, jehož součástí je poznávání místních a domorodých zvyků a rituálů. Přičemž právě Mexiko je jednou z nejrychleji se rozvíjející wellness destinací.

 

Aromaterapie do sauny.
Co si vzít s sebou na jarní očistnou  cestu?

wellness bylinky sauna aroma (11) Na jaře už do saunování můžeme zapojit čerstvé bylinky z lesů a luk, na odvary a polévání kamenů, nebo k doplnění očistné jarní saunové kúry v podobě detoxikačních čajů.

Jarní lístky, bylinky a pupeny jsou tím nejlepším, co můžeme na jaře použít. Vědí to i zvířata, která se na jaře probouzejí ze zimního spánku, příroda to tak zařídila a my se s ní můžeme krásně propojit.

Jako například medvědi. Indiáni pozorovali co na jaře jedí. Po probuzení vyhledávají zejména rostlinky, které jim po dlouhé zimně vyčistí organismus a zažívání a celkově je nastartují.

Z našich končin je určitě skvělá čerstvá jarní bříza, mladé lístky pampelišky, kopřiva, ale můžeme přidat i fialky a okvětní lístky z divokých stromů trnky, třešní a jabloní. Ty mají velký význam i v Bachových esencích.

wellness-bylinky-sauna-aromwellness bylinky sauna aroma (10)bylinky-wellnesswellness bylinky sauna aroma (2)

wellness bylinky sauna aroma (5)Vypůjčit si můžeme i vzdálenější rostlinné spojence.

V zahradnictví můžeme nakoupit různé bylinky a ty používat. Najít si k nim informace a zajímavosti a užít si saunování jako staré domorodé národy a kultury nebo Kleopatra, která měla ráda Cistus labdanum. Krásná je verbena, myrta, a další. Například maca má velmi chutné výrazné, kořenité lístky..

Z řady z nich se destilují krásné éterické olej, třeba myrtový éterický olej, verbenový éterický olej, vzácnější, ale úžasný je například cistus ladanifera,..

 

 

 

Saunový Mág Pavel Hofrichter

Saunový Mág Pavel Hofrichter

 Výluhy, čaje a  nálevy v sauně
specialita nejen pro profesionální saunéry

Pokud má sauna saunová kamna s kameny,  je to skvělá zpráva, kamna se dají  polévat nejen vodou, ale i čajem z bylin a koření, výluhy a maceráty. Pro zpestření jarního i jiného saunování je dobré připravit “ saunový čaj“ z bylinek a tím při saunování polévat kameny.

Čerstvé bylinky v sauně jsou také kouzelným zážitkem.

Kombinace bylinek, jehličí a koření je hravá, zajímavá a pro organismus maximálně blahodárná!! Užije si tělo, pokožka, nos i mysl.. Používat se dají i bylinky samotné, zejména ty hodně aromatické, například čerstvý rozmarýn, máta, tymián, ale i jehličí a listí, třeba z jarní břízy.

Bylinky se používají přes velká síta a profesionální saunéři tyto „čerstvé“ aroma speciality zahrnují do programů zážitkového saunování. Pro ještě intenzívnější účinek je dobré bylinky nechat i pár hodin po utržení prosychat, ony sami si pak v rámci boje za přežití vytváří více aroma molekul.

Dáme je do velkého síta a přeléváme přes ně vodu nad kamny, silice se s párou krásně uvolní.. Takže možná než vyrazíte do sauny, vemte to přes louku.. Pavel Hofrichter z České asociace saunérů bylinky v sauně rozhodně doporučuje, nejlépe ty divoké z přírody a nebo ze zahrádky, víte, co používáte a to je do sauny vždy dobré vědět.

 

 

Osvědčené éterické oleje v sauně, pro pohodu a relaxaci.

myrta

myrta

Myrta ( Myrtus communis)

je krásný olej s antibakteriálními účinky, stimuluje jaterní činnost, je protikřečový, vhodný při bronchitidách a nachlazení, pomáhá s lymfou, při nespavosti, její účinky jsou širokospektrální a její vůně úžasná, svěží, s jemně peprným ovocným podtónem, říká se, že má živoucí vůni.

Myrta je mystická rostlina spjatá s láskou a čistotou, s projasňující energií. Ve Středomoří je považována za posvátnou.myrta-bylinky-wellness-saun

Myrta je skvělá i pro děti.

Úžasný je i myrtový hydrolát/květinová voda z myrty, úžasná při péči o pleť a pokožku, často se používá v kosmetice do krémů, mýdel, šamponů.

 

 

 

cedr

cedr

 Cedr

Je vícero druhů cedru, ze kterých se destilují cedrové oleje, nejznámější je asi cedr atlaský (Cerus Atlantica).

Olej z cedru má užasnou vůni, která potěší a zahřeje, patří k těm všeobecně oblíbeným a v sauně je vždy úžasný, samostatně i v kombinacích, směsích – synergiích. Tonizuje lymfatický systém, v kosmetice se přidává do přípravků na celulitidu a otoky, při kúrách kde pomáhá odvodnění, zadržování vody v těle.

Uklidňuje, posiluje, čistí, používá se pro podporu a posilu nervového systému, při stresu a úzkosti, chronickém únavovém syndromu. Přidává se do směsí pro meditaci a relaxaci. Používá se také cedr Himálajský (Cedrus deodora) a jeho další varianty.

cedr-bylinky-wellnessCedr také patří k bájným stromům, moudrý král Šalamoun si svůj chrám nechal stavět z cedrového dřeva.

Původně hodně používaný a ceněný cedr libanonský již není k dostání, z Libanonu byl vývoz a kácení stromů zakázáno, nyní se zde snaží o to, aby rozšířily řady těchto krásných statných stromů, protože je téměř všechny vykáceli. Cedr atlaský je mu složením chemotypů nejblíže.

Cedr je vhodný a vůní zajímavý i pro děti. Podporuje koncentraci i dobrou náladu.

 

 

pelynek-bylinky-wellness-arPelyněk pravý ( Artemisia Absinthium)

Éterický olej z pelyňku má silnou kafrovou, hořko-sladkou, bylinnou vůni, zejména antiseptické účinky, uvolňuje křeče, používá se při parazitech.
Díky thujonu je toxický a v aromaterapii se používá spíše opatrně, významný je ve vykuřování.

Trvalka, která roste snad v každém podnebí, je spojován s pověstmi, kouzly a hlavně velkou ochranou, zaháněním a vyháněním negativních energií.

 

 

Určitě užívejte saunování a bylinek naplno!!

Jiřina Kopřivová

Zdroj: archiv webu, Česká saunová asociace, Spafinder wellness

 

 

Kam dál?

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Wellness interiéry a dekorace

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení
Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy 
Bylinkové maceráty – třezalkový olej, růžový olej, ..

 

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.