Follow me
0

Jak si vyrobit dekorativní kosmetiku? Luxusní a blahodárná péče pro pleť.

I dekorativní kosmetika může o pleť luxusně pečovat,
nejen nás zkrášlovat.

Zdravá, krásná a hravá.. objevte kouzlo výroby vlastní dekorativní kosmetiky. Vaše pleť bude krásná a zdravá a vy budete spokojená. Výroba je zábavná a kreativní činnost, která rozhodně nadchne každého.

Vyrobit si můžete hebké pečující pudry a tvářenky, dokonalé make-upy a korektory, které naši pleť celý den vyživují a chrání, ale také oční stíny, řasenky a tužky na oči, po kterých oči neslzí, ale září, a také rtěnky, lesky a lipstiky..

 

To nejlepší pro naši pleť.
Jaké jsou výhody výroby vlastní dekorativní kosmetiky ?

Pro krásu nemusí naše pleť trpět. Zásadní rozdíl mezi kosmetikou, kterou si sami vyrobíme a tou, kterou běžně koupíme, je ve složení, v poměru toho, co tam patří a je žádoucí a  toho, co je tam navíc a zbytečné.  Je dobré se zamyslet, zda dobrovolně každý den nanášíme make-up, pudry, rtěnky a líčidla s tím, že se cítíme krásné, ale že současně také každodenně zatěžujeme naši pleť složkami, které jí nesvědčí. Přičemž jít můžeme i čistě přírodní cestou a spolehnout se na to, že složení dekorativní kosmetiky, kterou každý den používáme, naší pleti svědčí, a dokonce o ní složky použité v recepturách při výrobě blahodárně pečují.

   

Tím, že víme co a jak používáme, můžeme vyhovět potřebám svojí pokožce tím nejlepším způsobem.  Pokud máme správné informace o tom co a jak  používáme, máme pro sebe a pro svoji pleť to nejlepší.

Vlastní přírodní kosmetické produkty nám dávají jistotu, že víme co používáme, protože výrobu složení máme pod kontrolou, nevystavujeme se chemickým a syntetickým ingrediencím. Při přípravě kosmetiky si můžeme sami vybrat, jaké složky, ingredience a materiály použijeme a nakombinujeme a v jakém množství.

 

Luxusní péče pro pleť. Máme na výběr.

V kosmetice, a zejména v té dekorativní, se objevuje velká škála složek, které při opakovaném použití pokožku namáhají. Ta pak může jednoho dne začít reagovat, projevovat se podrážděně, iritací až nesnášenlivostí.

Vznikají dermatózy, intolerance a diagnózy alergie. Co vše musí naše pokožka snášet, pokud chceme být krásné?

To v zásadě moc neřešíme do té doby, než začneme číst složení produktů a přemýšlet na tím, jaké ingredience se pro výrobu používají, a nebo do té doby, než naše pleť reaguje podrážděně a máme pocit, že se musíme líčení omezit a nebo se dekorativní kosmetiky úplně vzdát.

Ideálním řešením, jak problémům předejít a současně o pleť pečovat, je používat jen přírodní kosmetiku. Najít si tu, která nám na trhu sedí nejlépe, nebo se do výroby dekorativní kosmetiky, pustit sami. 

Investice do krásné a pečující dekorativní kosmetiky oceníme i s časem, kdy naše pleť vypadá stále skvěle a netrpí. Jak může naše pleť vypadat po letech každodenní zátěže konzervanty, syntetickými a dráždivými složkami a jak bude vypadat, když si do dekorativní kosmetiky přimícháme koktejly složek výživných a pečujících?

 

Další výhody vlastní dekorativní kosmetiky

Poté, co si osvojíme základní postupy a receptury základních mixů, můžeme si kdykoliv vyrobit make-upy, pudry a korektory v odstínech, které nejlépe sedí naší pleti, v zimě i v létě.  Můžeme si připravit rtěnky, které jsou výrazné a přitom jejich složení bezpečné a přidat si kdykoliv do receptu složky, které budou rty vyživovat a hydratovat.

Stejně tak to platí i pro stíny a tužky na oči. Budou  nedráždivé a v odstínech, které nám padnou. Připravit si můžeme jakékoliv množství do zásoby i menší množství na cesty. Tvořit krásu a být krásná je skvělá výzva, jak úžasně pečovat o svoji pleť, duši i mysl. Se skvělým pocitem z vlastních výrobků náš pocit spokojenosti a nadšení ještě roste. Vyrábět můžeme pros sebe i pro své blízké. 

 

Základem jsou ty nejlepší ingredience

Výběr ingrediencí i výrobu dekorativní kosmetiky máme při vlastní výrobě zcela pod kontrolou. Víme co používáme a víme, co to s naší pokožkou dělá.

Je jen na nás které složky a jak zvolíme a máme jistotu, že nepoužíváme nic syntetického, kontroverzního nebo pro pleť nepřirozeného. Další obrovské plus je v tom, že si pudr, make-up nebo rtěnku vyrobíme z těch složek, které o naši pleť dokonale pečují a to v množství a intenzitě, kterou sami ovlivníme.

Už není žádným tajemstvím, že kosmetika a dekorativka koupená v síti, i když je přírodní, díky normám pro výrobu kosmetiky, které udává Evropské unie, může mít jen limitované složení ingrediencí. Výrobci mají nařízeno používat omezené maximální množství různých složek.

Což znamená, že kosmetika, například krém, může být účinná jen do určité míry, protože do ní výrobce nesmí dát více účinné složky. Doma si tohle přizpůsobíme podle sebe. Nikdo neřeší, jestli si do krému přidáme jednu nebo dvě kapky levandulového esenciální oleje. A kdo ví, co vše bude EU regulovat a omezovat v dalších letech.

 

Kde hledat informace a jak se naučit vyrábět
si vlastní dekorativní kosmetiku sami?

Pro úplný začátek je neocenitelné, zúčastnit se kurzu výroby dekorativní kosmetiky. 

Tady určitě není potřeba váhat. Jednoduchá, účinná a hlavně zkrácená cesta k úspěchu je svěřit se někomu, kdo nás dokonale do základů uvede a provede nás úskalími a zásadami toho, jak nejlépe a bez zbytečně ztraceného času a chuti cestou pokus-omyl dojít tam, kam míříme.

Ingredience, receptury, barevné kompozice, materiál pro výrobu. To vše je nutné si osahat a vyzkoušet. Těžko budeme hledat lepší příležitost kde najít vše na jednom místě.

Skvělého lektora, dostatek času, velké množství  materiálu, základního, levnějšího i dražšího, skupinu stejně nadšených a zapálených lidí. Možnost sdílet, neomezeně tvořit a mít jistotu, že postupuji správně.

Možnost získat osvědčené receptury i skripta a také možnost koupit si na začátek to, s čím již umím pracovat. Různé ingredience i nádobky a obaly. Získat tipy kde nakupovat. Vyzkoušet si tak vše na jednom místě před tím, než se pustíme sami to tvorby doma a  do nákupů všeho potřebného.

Osvojit si základy postupů výroby je důležité. Zkušenosti, receptury, tipy a návody, které se dají sdílet na kurzu s lektorem, jsou jednak skvělým zážitkem, který lez sdílet ve skupině stejně nadšených a naladěných lidí ale především samozřejmě ta jistota, že se vše daří tak, jak má, je do začátku velkou podporou.

 

Záruky nabízí Česká aromaterapeutická společnost.

Důležité je mít hned na první dobrou záruku výběru zkušeného lektora a profesionálního zázemí. Jedním z lektorů, kteří jsou v oboru výroby kosmetiky světovou špičkou, je Jan Benham.

Cena kurzu, účasti na dvoudenním intenzívním kurzu výroby dekorativní kosmetiky s Jan Benham plně odpovídá tomu, že se na kurzu setkáme s odborníkem, který má letité a bohaté zkušenosti v oblasti profesionální výroby pěstící i dekorativní kosmetiky.

Jan Benham se primárně – profesně zaměřuje na výrobku kosmetiky, je to její celoživotní práce a poslání, nikoliv pouze koníček. Vydala řadu knih, vede školu, výrobnu a obchod s čistě přírodní kosmetikou.

Tomu samozřejmě odpovídají široké znalosti nejen výroby, ale hlavně trhu, na kterém zná dodavatele a dodávané suroviny. Jan má zákazníky a klienty z řad odběratelů ale i studentů po celém světě. Celosvětově jsou její kurzy vyhledávané a naplněné, se svými absolventy je v kontaktu i poté, co kurz absolvují.
V Čechách byla již několikrát, vedla kurz výroby mýdel, kurz výroby dekorativní kosmetiky a také dvoudenní konferenci zaměřenou na profesionální svět kosmetiky a ošetření klientů v provozu.

Takové celoživotní bohaté zkušenosti v oboru spolu s množstvím materiálů, které na kurzech nabízí k vyzkoušení, má obrovskou hodnotu pro ty, kteří se chtějí nechat profesionálně vést tak, aby našli vše na jednom místě. Jistotu v postupu a recepturách i výrobě a neomezenou možnost výběru těch nejlepších ingrediencí, které lze při workshopu používat.

Tipy a triky také usnadní začátky a omezí cestu „pokus-omyl“. Jan skutečně ví, jak nejlépe na to, abych výsledek byl dokonalý a velmi otevřeně a jasně sdílí své zkušenosti.

Začít na kurzu, který odpoví na všechny otázky a nabídne vše, co k výrobě potřebujeme, je ten nejlepší start. Naučit se pracovat s ingrediencemi i naučit se je na trhu hledat, vědět co a jak spojit, smíchat a obarvit, jak nejlépe postupovat krok za krokem a kde jsou úskalí, a to vše během dvou dnů je to, co účastníci hodnotí jako největší přínos.

 

Receptury, složení a ingredience. 
Vše vyzkoušené a na jednom místě.

 

Stačí přijít a užít si to, a pak vědět čím a jak začít doma a na jistotu, je ta správná cesta k tomu, být spokojen s tím co si pak doma vyrobím. 

Všechny receptury, které jsou na kurzu k dispozici jsou prověřené a vyzkoušené, obsahují pečlivě a harmonicky vybrané a sladěné kompozice z rostlinných výtažků, olejů, vosků, sypkých prášků a minerálních pigmentů. 

Určitě skvělá šance naučit se vyrábět si svoji dekorativní kosmetiku, která  neobsahuje syntetické konzervační, barvící a vonné látky a jednoduchá cesta, jak si pak užívat skvělou péči díky svým vlastním kosmetickým produktům.

Pokud používáte přírodní pěstící kosmetiku, určitě byste neměli váhat a dělat kompromisy u kosmetiky dekorativní, zejména tam, kde třeba rtěnky nanášíme přímo na rty, které olizujeme a oční stíny a tužky těsně kolem často citlivých očí..

Bavte se při výrobě dekorativní kosmetiky a používejte různé prášky, bílé míchejte s barevnými!!

Pro výrobu make-upu se dají použít ingredience jako je třeba jemný prášek z rýže nebo kukuřice, přidat můžete ovesné hedvábí, bylinný prášek v podobě Silice – dokonale namletý z přesličky obsahující skvělou zásobu křemíku, přidat můžete magnesium, blahodárné jíly, ultra jemné, hedvábné slídy a další barevné prášky, třeba Balance Green, Red, Gold nebo Violet pro dosažení dokonalého sametového odstínu.

Použít můžeme i takové lahůdky jako je jemný prášek z topazu, citrínu, nebo perlový.. Domů si odnesete spoustu vyrobených produktů.

 

 

kontakt: www.aromaspol.cz

 

Zdroj: foto a text – archiv webu.

 

 

Kam dál?

 Akce, pozvánky, školení, konference

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.