Follow me
0

Intuitivní aromaterapie – holistická aromaterapie – Mikaёl Zayat v Praze

 Za hranice běžné aromaterapie.

Jedinečný způsob, jak překročit hranice běžné aromaterapie
a spojit se s duší rostlin.

aroma terapie mikael zayat (6) Vše souvisí ve vším. Energie rostlin, energie zvířat, energie vesmíru a naše energie. Vše je propojené a vzájemně na sebe působí. Každý v sobě může najít svůj směr jak vnímat aromaterapii, vonné esence a samotnou duši rostlin.

Není potřeba se na aromaterapii dívat vědecky, přes přesné chemické složení a studium encyklopedií a učebnic. Duše rostlin v esenciálních olejích i hydrolátech (hydrosol/květinová voda)  k nám promlouvají sami o sobě, stačí jim naslouchat, uvolnit se a nechat je, aby k nám promlouvaly a harmonizovaly nás.

„Esenciální oleje = éterické oleje, vlastně nejsou oleje, protože žádný olej neobsahují, to vědci je tak nazvali a tento název se vžil. Já bych jim říkal spíš aroma esence, nebo duše rostlin. Čistý esenciální olej poznáte tak, že si kápnete kapičku na papír, neměl by tam zůstat žádný flíček, natož pak mastná skvrna, to jsou pak čisté a neředěné esence rostlin“,   říká  aromaterapeut Mikaёl Zayat.

aroma terapie mikael zayat (7)mikael-zayat-intuitivni-aroMikaёl Zayat pochází z dlouhé linie syrských alchymistů. Jeho příjmení znamená v arabštině „výrobce olejů“. Jeho rodina se dlouhá staletí věnovala výrobě olivového oleje v Damašku. Mikaёl se narodil až po emigraci v Egyptě.  S esenciálními oleji pracuje přes 35 let. Inspiroval se studiem ve Francii a také u domorodých Indiánů.

Mikaёl Zayat je prezidentem nadace Foundation du Havre, která se věnuje propagaci zdravého, vyrovnaného životního stylu. Jeho poznatky nejsou vědecké, ale přesahují do spirituální sféry a do oblasti emocí. „Pro to, abyste pocítili sílu milostného dopisu, nepotřebujete analyzovat kvalitu inkoustu a papíru, jejich přesné chemické složení, čtete a vnímáte ten nádherný vzkaz, který je  na papíru napsán, to jak na vás působí“, s oblibou říká.

 

 Playshop – víc než jen workshop

O čem byl víkendový seminář  intuitivní aromaterapie s Mikaёlem Zayatem ?

Mikaёl Zayat zná takřka vše, co se týká esenciálních olejů,  je nadán jedinečnou intuicí. Dokáže se naladit na duši rostliny i na naši lidskou duši a vše krásně harmonizovat.  Mikaёlův holistický přístup dokáže vyléčit tělo, mysl a duši hravou formou. Proto měl víkendový seminář spíše formu playshopu než workshopu. „Vzdělání je klíčem, je pozitivní interakcí osobnosti s prostředím kolem. Nejdůležitější, čemu se máme naučit, je naučit se BÝT. Co učím především, je napojení na intuici. Je v nás něco mnohem většího, co nás provádí životem.“

aroma terapie mikael zayat (3)aroma terapie mikael zayat (2)aroma terapie mikael zayat (5)

 

Holistická aromaterapie. Bloudit nebo objevovat?

aroma terapie mikael zayat (4)Bludiště a labyrint. Když budete následovat hlas srdce, projdete labyrintem a dosáhnete středu bez potíží, ale když vstoupíte do bludiště, musíte podstoupit metodu pokusů a omylů. Holistická aromaterapie je příležitostí rozpoznat cestu bludištěm od  labyrintu.

Díky intuitivní aromaterapii je životní hledání naplněno, buď na jemně hmotné či na více hmotné úrovni.

Racionální aromaterapeuté, kteří  se v učení o esenciálních olejích zaměřují především na  jejich chemické složení a účinky, to představuje velmi  analytický přístup a připomíná to procházení se v bludišti. Holistická aromaterapie neuvažuje o jednotlivých složkách esencích  odděleně, ale uvažuje o nich jako o celku. Působení esenciálního oleje můžete sami poznat, aniž byste znali jeho jednotlivé složky.

„Lidská bytost obsahuje víc jak 50 % vody. Když jsem s někým v interakci, když s ním komunikuji, nevidím jen vodu, reaguji na své smysly, svým srdcem, svou myslí a svou duší. Aromatické esence jsou jako „messenger“, posel zpráv, který vám pomůže najít radost, zdraví a harmonii pomocí duše rostliny“, říká Mikaёl.

Setkání s Mikaёlem Zayatem je úžasnou příležitostí propojit se sami se sebou skrze navázání kontaktu s aromatickými rostlinami. Dostane se vám vnitřní cesty skrze sebe. Je úžasné sledovat a objevovat celostní souvislosti, které jdou mnohem dále něž je běžné pojetí aromaterapie.

 

Synergie vůní a duše zvířat

aroma terapie mikael zayat (15)Harmonizující esence – duch zvířat k nám přichází, 8 směsí s energií zvířat, energie postavy Kokopeli a energie člověka v labyrintu. Můžeme pozorovat, jaká energie a jaké poselství k nám přicházejí.

Mikaёl Zayat nám při víkendovém setkání představil svoji novou kolekci esencí,  esencí zvířat, kterou sestavil a vytvořit těsně před svým příjezdem do Prahy. Duch zvířete, stejně jako duše rostlin, k nám přicházejí s určitým poselstvím.

Krásně jsme si hráli a objevovali duši, sílu a vzkaz zvířat prostřednictvím úžasně namíchaných vonných synergií. Mikaёl ke každému zvířeti připravil směs esenciálních olejů a kameny s motivy zvířat. Společně jsme pak procházeli labyrintem a při postavení zvířete do určité světové strany v labyrintu dostali ten svůj osobní vzkaz a poselství, které nám Mikaёl tlumočil …..duše rostlina a zvířat se s námi propojila.

 

aroma terapie mikael zayat (11)aroma terapie mikael zayat (10)aroma terapie mikael zayat (12)

 

Nová synergická směs

aroma terapie mikael zayat (9)Mikaёl Zayat také během setkání vytvořil unikátní synergickou směs esenciálních olejů.

Namíchal ji pro Maitreu, místo, ve kterém setkání probíhalo. Mikaёl  vybral například nard, thuju – Tree of life, kadidlo, rozmarýn, růžové dřevo a přidal i své směsi, směs pomerančů, směs Guadalupe  ( jasmín, neroli, nard, eukalypt…).

Směs harmonizoval v tibetské míse. Rozdíl ve vůni před zvukovou harmonizací a po ní byl velký.

Všechny svoje ingredience vždy míchá s láskou k těm, pro které směs připravuje asi tak, jako když milující matka míchá pro svoji rodinu zeleninovou polévku,  svojí rukou mísí všechny kousky zeleninya ingredience, aby ji pak dala své rodině, kterou miluje, a pro kterou chce to nejlepší.

 

 

 

Esenciální oleje jsou naši přátelé

aroma terapie mikael zayat (1)Při holistické aromaterapii si s esenciálními oleji můžeme hrát, jsou jako naši přátelé. Je pro nás příjemné být s nimi, pohrávat si, trávit společné chvíle. Stačí poslouchat řeč našeho těla. Do poznávání olejů a intuitivní aromaterapie zapojujeme především náš nos (the  Nose knows), který nám hodně napoví a naše srdce, které ucítí, co potřebujeme. S esenciálními oleji můžeme harmonizovat naše tělo, duši i mysl. Všechna naše těla, čakry, prostor kolem nás.

Naše cesta může být velmi osobní, rostliny jsou naši učitelé, naslouchat jim a nechat se jimi harmonizovat, je také způsob, jak využívat aromaterapii. Aromaterapie nemusí být direktivní výuka ani práce podle encyklopedie. Sami v olejích můžeme objevit tu zprávu a duši rostlin a s nimi se společně rozvíjet. Nechte se vést svým Já. Je důležité zpomalit a najít si prostor poznávat a objevovat. Zejména pokud jsme příliš unavení, většinou proto, že vše děláme až příliš rychle, snažíme se velmi rychle vše logicky a detailně pochopit a nastudovat…

Mikaёl Zayat a paní Chantal jsou velkou inspirací, víkendové setkání – holistická a intuitivní aromaterapie nabídlo úplně jiný pohled na aromaterapii i na spoustu dalších věcí, pro ty, kteří s aromaterapií začínají i pro ty, kteří se jí už dlouho věnují. Každý mohl objevit sám sebe a svůj osobní intuitivní přístup k rostlinám, vůním a esencím.

 

zdroj: Maitrea, archiv webu, foto-archiv webu.

 

 

 

 

Kam dál?

Květinové vody- hydroláty

Akce, pozvánky, školení, konference

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.