Follow me
0

Geomancie jako umění a věda – co je to geomancie

Čtení v krajině posvátna, geomancie,
posvátná geometrie a mýtické stavby.

Geomancie jako umění a věda, jež učí vnímat a používat energetické struktury živého klenotu naší planety, patří k nejstarším oborům, kterými se kdy lidé zabývali. V České republice se setkáváme se stopami praktické aplikace geomantických technik při tvorbě sídel i krajiny od megalitického období až po baroko.

Tyto historické prvky jsou většinou aktivní a stále udržují posvátné vzorce země.Na přednášce se v krátkosti seznámíte s tím, jak se geometrie stává posvátnou, pokud je používána k zesilování a usměrňování přírodních telurických sil působících v zemi. Prozkoumáme-li si mýtické stavby na silových bodech Země a zaměříme se na to, jak byly formovány právě energií místa, můžeme zahlédnout téměř zapomenutý obraz jednoty a harmonických vztahů v krajině bohatých významy a naplněných smyslem.

Příklady fungování základních principů geomancie nalézáme v krajině a posvátné geometrii kultur po celém světě, zejména v místech a zemích s dlouhou a bohatou historií jako je Morava a ve městech jako Olomouc nebo Brno.

Ukážeme si jejich energetické linie spojující jednotlivá posvátná místa a vysvětlíme symboliku staveb i krajinných prvků. Zcela jedinečný příklad městské krajiny protkané tisíciletou historií, v níž se uchovalo aktivní spojení energetické sítě, představuje Praha. Jednotícím prvkem je tu posvátná geometrie nejsvětějšího místa Českých zemí, kaple svatého Václava v katedrále svatého Víta na Pražském hradě.

Získané vědomosti nám usnadní orientaci v čase i prostoru, pomohou nám při hledání svého místa v životě, zlepší naše chápání souvislostí, zjemní naši schopnost cítit se součástí své země i její historie a umožní náš další rozvoj v opravdovou lidskou bytost aktivně se zapojující do života na všech jeho úrovních.

Vážení přátelé,dovolte, abychom vás pozvali na přednášky Vincenta Bridgese v Praze, Brně a Olomouci.

Víte-li o někom, koho by téma posvátnosti naší domoviny mohlo zajímat, budeme vám vděčni, když naše pozvání předáte dále.

Těšíme se na setkání a přejme příjemné podzimní dny.

Eva, Jana,Vincent
eval@draciruze.cz

Kam dál?

Domácí wellness – inspirace

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

 

                                              Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do dauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.