Follow me
0

Dětský svět v exotice

Barvy, salsa a pohoda.
Místo, kde mohou děti oslavovat a bavit se.

Dětských hřišť je v Santo Domingu v hlavním městě Dominikánské republiky kupodivu poměrně hodně. Přestože je to země celkem chudá, dětem a rodině je zde věnována celkem velká.

Není problém zde najít řadu míst určených právě dětem, jsou velmi slušně vybavená pro zábavu i sport, udržovaná a čistá. I systém výchovy dětí, daný skladbou sociálních skupin, je poněkud odlišný od toho co známe. Silná střední a vyšší třída bere za samozřejmost to, že se o jejich děti stará najatá (placená) chůva. Ta často s rodinou sdílí domácnost, pomůže s vařením a domácími pracemi. Děti chodí na hřiště zejména v doprovodu chůvy, jež se o děti se celý den stará. Nebo na hřiště míří vetší skupiny dětí, vedené staršími z nich, kteří se o ty mladší velmi pěkně starají.

Rodiče mají čas na děti jen o víkendu nebo svátcích. V týdnu musí rodiče pracovat, své děti za zábavou nedoprovází, nemají na to čas a to ani v prvním roce života.  Důvodem je, že něco jako mateřská zde prakticky neexistuje. Místní systém je nastaven tak, že stát hradí matkám mateřskou dovolenou pouze první tři měsíce věku dítěte, sice v plné výši původního platu matky, ale pak už nic a rodiče musí nastoupit do zaměstnání.

Jedno z Největších veřejných hřišť v Santo Domingu se nachází v místním městském parku – Parque Mirador del Sur. Park se táhne  několik kilometrů podél  pobřeží v jižní části města. Je to jedna z největších zelených oáz pulsujícího velkoměsta, a tak je tato část i velmi drahá na pronájem či koupi bytu.

Samotná zábavná část a  hřiště může mít rozlohu zhruba fotbalového hřiště. Park plní i další „sociální“ funkce, lidé sem po práci a o víkendech jezdí odpočívat, pořádat pikniky nebo oslavy, sportovat a relaxovat. Po celé délce parku vede dvouproudová silnice, která je však již několik let pro automobily uzavřena, a tak můžete být využívána například pro kolečkové brusle, kolo nebo jen běh či procházku.

První část tohoto parku je zábavná, určená k dovádění dětí na různorodých prolézačkách a houpačkách. Ty hrají všemi barvami, přímo září. Čím více barev, tím lépe.

Pro konzervativního Evropana působí dětské hřiště možná až moc pouťově, nebo přehnaně křiklavě, ale to jen na první pohled. Protože již po chvilce vás jakoby obejme ta veselá hravá nálada, která z těch barev na lidi působí a každý pochopí, že to je přesně to co děti milují.

Pobyt v takovém pohádkovém prostředí je pro děti mnohem větším zážitkem než jaký mají z byť technicky dokonalejších a promyšlenějších atrakcí českých dřevěných hřišť. Ta v porovnání s těmi dominikánskými skutečně působí temně až chladně. Tento veselý pohádkový svět volně přechází v udržovaný zelený park určený k relaxaci, s mnoha otevřenými betonovými stánky. Jsou očíslované, různě veliké.

Některé samostatné, některé mají přilehlé zázemí pro děti. Místní Dominikánci si tyto stánky pronajímají za účelem setkávání, s přáteli, rodinou, oslavují a o víkendu třeba i grilují, zpívají, tančí a příjemně se baví.

Dále na západ za touto částí následuje již „jen“ tichý vzrostlý park, který v parných dnech (což je prakticky po celý rok) nabízí příjemný stín a v době úrody i šťavnaté sladké plody mangovníku, mandle či jiné exotické plody.

 

Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 další články: rubrika Výživa

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.