Follow me
0

Děti celý den venku – nejlepší zážitky

 Pohoda a zážitky pro celou rodinu.
Wellness v přírodě – plnými doušky.

 

 

Dětem je venku dobře

Pobyt v přírodě děti všestranně rozvíjí. Pobyt venku na čerstvém vzduchu, a zejména pobyt v přírodě, podporuje fyzickou i psychickou imunitu dětí. Velké zážitky a dobrodružství, které nic nestojí a trvají věčně, nabízejí dětem i rodičům prostor k objevování a k nezapomenutelným společným výpravám.

Děti milují, když mohou objevovat věci kolem sebe a když se jich nebojí, mohou si vše kolem sebe osahat a vyzkoušet.

Třeba i louži, bláto, písek, listí, jehličí, podívat se do lesa, na pole, na farmu, navštívit zvířata..

 

 

Děti v suchu a v pohodě

Všude venku, kolem domu, ale i v  mateřské školce, na táboře nebo na výletě, ocení děti a také i jejich rodiče takové oblečení, které děti chrání před chladem, vlhkem a špínou.

Nepromokavé oblečení pro děti a outdoorové oblečení pro děti nabízí pohodlné a celoroční využití. Je skladné, praktické a nenáročné na údržbu. Přitom nabízí maximální volnost pohybu a pohodu při všech aktivitách venku.

 

 

 

Celý den na zahradě nebo v lese
– díky pohodlnému nepromokavému oblečení

Nevadí voda, bláto, špína a neozývá se ani okřikování rodičů. Ti mohou své ratolesti nechat pořádně se vyřádit. A když si všichni společně užijí bohatou náruč přírody, stačí pořádná svačina na posilněnou a proud vody z hadice pro očistu oblečení.

Často omyje vše co je potřeba a pak stačí jen usušit a připravit se na další řádění, případně jen lehce oblečení přeprat v pračce. Pokud je to ještě vůbec potřeba.

Nepromokavé polyuretanové sety žádnou zvláštní péči nepotřebují.

 

Když prší hurá ven!

Déšť a louže jsou velkým lákadlem pro malé i velké děti. Objevují vodu v mnoha podobách, cáká, prší, šplouchá, plavou v ní klacky, listy, někdy i samotné děti,…

Děti, příroda a voda patří k sobě, čím blíže přírodě a zážitkům, tím lépe. Smích, zážitky a pohoda čeká venku na všechny. Nejen na děti, ale i na rodiče, kteří vsadí na funkční nepromokavé oblečení pro děti. Kolem domu, do přírody, na výlety, do lesa.. nic už děti neomezí, aby mohly nerušeně splynout s přírodou.

Děti milují být velmi blízko všemu, co je láká a zajímá, je pro ně zajímavé, když si mohou na vše bez okřikování sáhnout a objevovat svět kolem sebe a seznámit se s tím, jak vše funguje a jaké je to na dotek, a co vše se s tím co objeví dá dělat.

Pobyt venku také dětem nabízí pořádně se vyřádit a dostat ze sebe přebytečnou energii, vyrovnat celkově telo, duši i mysl do pohody. Sport a volný pohyb venku také pomáhá dětem lépe se soustředit ve škole, děti  jsou méně neklidné a mají lepší imunitu.

 

Veselé barvy, veselé děti.
Neztratí se v davu a jsou v pohodě a v suchu..

Děti jsou rády veselé, vybírají si veselé barvy, vůbec není nutné splynout s modrou nebo růžovou nebo s přírodou.. Vstříc veselým dětem vychází například značka Didriksons, která se rozhodně nebojí barev a děti v nepromokavém oblečení září. A nejen děti.

Ze široké škály barev funkčního oblečení si vyberou i dospělí. Kromě elegantních modelů vhodných do městského prostředí na běžné nošení, je možné vybrat si i z výrazných barev outdoorového oblečení pro dospělé.

Pro ty menší, až do velikosti 140 cm nabízí KIDS kolekce jasné, svěží barvy. Nechybí softshellové bundy nebo oblíbené fleecové mikiny a chlupatice. Do jarního nečasu, mokra a bláta neodmyslitelně patří nepromokavé polyuretanové sety s komfortní podšívkou.

Nepromokavý set bundy a kalhot je kdykoliv tím nejlepším společníkem pro zábavu venku, doma ve školce nebo na dětském táboře či na škole v přírodě.

Hurá do přírody!

Co oceníme na nepromokavém oblečení
a oblečení do přírody nejvíce?

Rodiče i děti ocení oblečení, které je naprosto odolné větru i dešti, je pohodlné a spolehlivé. Většinou potřebujeme zejména nepromokavé kalhoty a nepromokavé bundy, jako druhou „krycí vrstvu“, která chrání děti především před vodou a špínou z venku. To nabízí zejména „gumové oblečení pro děti“. Je neocenitelné na podzim, během teplé zimy, na jaře a i v létě do silnějších dešťů. Rodiče mívají kromě domácích setů gumového oblečení ještě další pár například na chatě, u babičky, nebo i v mateřské školce. Děti si gumové oblečení berou na vycházky a domů si je rodiče vyzvedávají v čistém oblečení. Nepromokavé oblečení pro děti řeší spíš krátkodobý, ale za to intenzívní pobyt venku. V dešti, blátě, v mokrém pískovišti… Proč zůstávat doma?

Pro pohodlný pohyb venku

Pro delší pobyt v přírodě nebo venku volíme spíše outdoorové oblečení, které je prodyšné. Kalhoty, bundy a celé sety oblečení pro děti jsou často velmi lehké a také snadno sbalitelné a snadné na údržbu.

Co je uvnitř?

Bundy i kalhoty mívají příjemnou podšívku. Některé kalhoty mají příjemný fleece v oblasti pasu a zadku, pro příjemné nošení na tělo.

Co je venku?  – Impregnace je nutná!

Svrchní materiál by měl být ošetřen impregnací, ideálně takovou, která neobsahuje perfluorované uhlovodíky – PFC Free impregnací. Zamezíme tak při praní oděvu vymývání impregnace do vody a jejímu následnému znečištění, které má pak neblahé účinky na živočichy potřebující vodu ke svému životu, včetně nás. Perfluorované uhlovodíky jsou v přírodě těžce rozložitelné, u savců mají neblahý vliv na rozmnožování, způsobují hormonální poruchy a jsou podezřívány z karcinogenních účinků. Je tedy rozhodně lepší se jejich používání vyvarovat.

Další výhody u nepromokavého oblečení

Hlavní zip u bundy bývá krytý dvojitou légou na druky. Někdy se hodí, když kapuci můžeme srolovat do límce a její obvod stáhnout gumičkami po stranách obličeje. Pro příjemnou úpravu je dobré, když  je možné rukávy stáhnout za pomocí velcro pásků a upravit si tak bundu přímo pro svoji potřebu a velikost. Je také příjemné, pokud je možné bundu stáhnout v její dolní části a když  má dostatek kapes, ideálně, pokud jsou opět kryté látkou –  légou. Kalhoty jsou praktické, pokud jsou zakončeny v pase do gumy. Leckdy lze obvod spodní části nohavic kalhot upravit drukem.

 

 Vodní sloupec – co nám říká?

Vodní sloupec je údaj, který nám říká, jak moc oblečení odolává vodě, čím je číslo ( v milimetrech) vyšší, tím lépe odolává tlaku vody. Dalo by se tak srovnávat a vybírat.

Nicméně při testování ve Švédsku se přišlo na to, že každá firma měří vodní sloupec za jiných podmínek. některé firmy testují vodní sloupec na novém oblečení, některé třeba až po třetím vyprání.

 

Bunda, která roste s dítětem

Velmi příjemnou nabídkou u outdoorového oblečení je takové, u kterého víme, že při jeho nákupu investujeme do kvalitního oblečení na delší dobu.

Firma Didriksons nabízí v oblíbené kolekci „oblečení, které roste s dětmi„, která umožňuje prodloužit rukávy a nohavice o jednu velikost, řadu modelů. Oblečení v kolekci nepromoků tak mohou rodiče pořídit svým dětem bez obav na několik sezón. Pokud dítko povyroste, stačí vypárat šev a oblečení se prodlouží.

 

 

Testováno náročným počasím,
inspirováno historií – Skandinávská elegance

Oblečení Didriksons prochází již 100 let náročným testováním, nejen v místě svého vzniku. V kolekcích je patrné cosi zvláštního, poutavého. Je to tradice, funkčnost a design ve skandinávském stylu. V roce 1913 ve vesnici Grundsund ve Švédsku začali Hanna a Julius Didrikson vyrábět voděodolné oblečení pro rybáře.  Nabízí oblečení v několika kolekcích pro dospělé i pro děti, pro zákazníky, kteří mají rádi kvalitu, spolehlivost a neotřelý skandinávský styl. Číslo 1913, které se na oblečení objevuje, je tak součástí značky. Je součástí každého výrobku patřící do kolekce ORIGINALS1913, symbolizující poctu historii a dědictví.

 

 

Jak prát nepromokavé či vodě odolné oděvy

♦ Před praním

Uzavřete všechny druky, zipy, přezky a suché zipy. Předejdete tak případnému poškození oděvu. Perte oděv naruby, zamezíte tak rychlejšímu opotřebení svrchního materiálu. Pozorně si prostudujte prací symboly udávané výrobcem na visačce oděvu.

♦ V průběhu praní

Použijte neagresivní prací prostředek, předejdete tím narušení impregnace svrchní látky. Na trhu běžně existují speciální prací prostředky přímo určené na voděodolné oděvy. Vyvarujte se použití změkčovadel, které také působí negativně na impregnaci svrchní látky a navíc mají negativní dopad na životní prostředí. Zvolte prací program a teplotu vody dle instrukcí výrobce oděvu. Pokud perete oděv v ruce, perte jej šetrně.

♦ Po praní

Vyndejte oděv z pračky okamžitě po skončení pracího programu. Předejdete tak možnému zapuštění barvy oděvu. Aby jste znovu obnovili impregnaci ve svrchní látce, je lepší vystavit oděv teplu např. za pomocí žehličky či fénu. Nevystavujte však oděv příliš vysoké teplotě. Prostudujte si pečlivě ošetřovací symboly udávané výrobcem oděvu. Pokud možno nepoužívejte sušičku. Jestli je to nevyhnutelné, striktně dodržujte teplotu povolenou výrobcem. Tzn. 40°C prací teploty se rovná 40°C sušící teploty.

♦ Re-impregnace

Protože naše výrobky jsou impregnovány již z výroby, stačí ve většině případů pouze vystavit oděv po praní teplu. Viz výše. Tím se znovuobnoví zmíněná impregnace. Záleží ovšem na intenzitě nošení – mechanickému opotřebení oděvu. Čím častěji oděv nosíte, tím rychleji se impregnace ve svrchní látce vytratí. Pokud kapky deště nezůstávají na svrchní látce, ale vsakují se dovnitř, je nutné impregnaci aktivovat – žehlička, fén na nízkou teplotu a nebo re-impregnovat speciálním přípravkem k tomu určeným, který je běžně na trhu k dostání stejně jako již zmíněné prací prostředky.

Než se rozhodnete oděv prát, berte ohled na životní prostředí i oděv samotný a zvažte, zda je to opravdu nutné. Neperte zbytečně!

zdroj: archiv webu, oblečení Didriksons

 

 

 

Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 ellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.