Follow me
0

Dermokosmetika – splupráce kosmetiky a farmacie

Speciální kosmetické produkty s léčebným efektem.
Prevence a léčba kožních onemocnění.

Dermokosmetika je všeobecně zažitý a používaný výraz pro specifické kosmetické produkty. Tyto přípravky odpovídají svou kvalitou a technologií výroby specifickým potřebám pokožky či vlasů.

Výraz „dermokosmetika“ se používá řadu let, četné kosmetické firmy toto označení používají pro své výrobky, ale toto označení vlastně nikdy nebylo odborně či právně definováno a nebylo definováno ani složení dermokosmetických produktů.

V naprosté většině jsou to produkty, které jsou k zakoupení v lékárně a jejich prodej by měli především lékárníci doprovázet odborným poradenstvím, ale také lékaři, zejména dermatologové, kteří je doporučují svým pacientům.

Dermokosmetické přípravky se nanášejí lokálně na kůži, pokožku hlavy a vlasy. Spojují kosmetický a dermatologický – léčivý účinek. Dermokosmetické přípravky jsou vyráběny tak, aby podporovaly především zdraví a dobrou kondici kůže, pleti či vlasové pokožky. Kromě dalších výhod pomáhají hydratovat suchou kůži, odstraňovat lupy a zmírňovat lupénku (psoriasis).

Dermokosmetické produkty se vyrábějí ve sterilních podmínkách a jsou testovány na citlivou pokožku.

Kromě kosmetických funkcí je jejich rolí doplnit léčbu kožních onemocnění (např. atopický ekzém, ekzém, akné rosacea) a udržovat dobrý stav nemocné kůže. Obsahují složky, jejichž terapeutický účinek byl potvrzen v mnoha dermatologických nebo laboratorních testech.

Dermokosmetika je hypoalergenní: neobsahuje látky, které nejčastěji vedou k alergickým reakcím nebo zhoršení stavu nemocné, choulostivé či intolerantní pleti.

Cílovou skupinou a spotřebiteli jsou většinou lidé s kožím onemocněním, narušenou kožní ochranou bariérou, citlivou pletí, atopici, alergici, aj.

Dermokosmetika a produkty s označením dermokosmetika jsou často primárně určené pro suchou, citlivou, problematickou pokožku, uživatelé si je mohou vybrat podle stavu a potřeb své pleti, podle toho na jaký problém chtějí cílit a jaký problém chtějí řešit. Obsahují minimum či žádné dráždivé látky, alergeny, barviva, mají dobru snášenlivost. Často obsahují termální léčivou vodu se specifickým léčivým efektem a účinkem na pokožku.

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.