Follow me
0

Češi čím dál více fandí maďarským lázním

 Teplé prameny, wellness služby, úžasná gastronomie.

V posledních letech Češi mění některé své prázdninové návyky. Hlavní letní dovolenou zkracují z obvyklých jedenácti či dvanácti dní na týden a za odpočinkem a poznáním vyrážejí častěji i během roku.

Maďarsko patří mezi několik málo zemí, na které Češi ani v době ekonomické krize nezanevřeli.

Pobyty spojené s odpočinkem, relaxací i zábavou v místech s přírodním léčivým pramenem se přitom stávají v posledních letech velmi módní a vyhledávané. Užít si příjemnou dovolenou mimo letní měsíce, na několik dní či prodloužený víkend, spojenou se zdravím a skvělou gastronomií, to je například úspěšný tah nejen vodního bohatství Maďarska na české klienty.

 

 

Léčebné a zážitkové lázně

Lázeňská nebo koupelová dovolená v Maďarsku plně uspokojí požadavky celé rodiny a stává se stále vyhledávanější destinací.

Největším lákadlem je spojení termální léčivé vody, gastronomie a úžasně vřelého přístupu personálu. Zejména příjemný a vlídný přístup ke klientům, stále dobrá nálada personálu a téměř úslužnost je opravdu naprostou výhodou oproti českým lázním a spa provozům.

V porovnání se Slovenskem, které je rychle dostupné, cenově příznivé a Češi se zde bez problémů domluví je přeci jen rozvoj těchto zařízení v Maďarsku mnohem dál. Přibývá zde provozů, které kromě léčebné části a wellness zázemí, budují i akvaparky a zábavné části. Centra nabízí zábavu pro všechny, zejména pro děti, aby pobyt a nabídka služeb byla lákavá pro celé rodiny, prarodiče, rodiče i velmi malé děti, přitom za velmi příznivé ceny, které jsou v mimoletní sezonu velkou konkurencí i pobytům v Čechách.

 

Úspěšná léčebná kúra i skvělé zážitky

Lázeňské hotely nabízí mnoho programů a atrakcí pro malé i velké návštěvníky,  jsou sestaveny tak, aby vycházely vstříc požadavkům všech věkových skupin.

Dostatek relaxace a zábavy pro všechny nabízí například velmi snadno dostupné město Sárvár. Najdeme zde ubytování všech cenových kategorií, od penzionu po 5hvězdičkové hotely.

K těm úplně novým hotelům patří Pakr INN hotel. S vodní plochou o rozloze více než 5000 m2 je s hotel propojen vyhřívanou krytou chodbou. Pomocí investic v roce 2010 vznikly lázně, které poskytují oddech, zábavu i léčbu celé rodině, všem věkovým kategoriím od miminek až po prarodiče. Proto je hotel v Sárváru také velmi vyhledávaným místem pro podzimní nebo jarní pobyty. V rámci komplexu je zábavy dost a člověka vůbec netíží, jaké je venku počasí.

Klidná atmosféra starší lázeňské budovy spolu s novými krytými i venkovními bazény je centrem rekreace, odpočinku, načerpání energie a léčby.

Sauny v Sárváru

Exkluzivní saunový svět byl rozšířen o vnitřní a venkovní finské sauny, biosauny, parní sauny, aromatické kabinky a Kneippův bazének. Je ostrovem klidu v areálu lázní, kde si milovníci saun můžou vybrat z bohaté nabídky.

Při saunování a při saunových ceremoniálech se používají aroma směsi na polévání horkých kamenů, sárvárská lázeňská sůl, med, ovocné esence či led. Saunování probíhá dle západních tradic – bez plavek, návštěvníci dostávají prostěradla.

Vstup do saun je možný z hlavního vchodu lázní nebo v rámci hotelové spa recepce. Hoteloví hosté projdou v županech stejně jako do lázní i do saunového světa.

Za vstup do saunového světa si ale  připlatí jednorázový poplatek. Ve spa recepci nahlásí vstup do sauny, který je možné zaplatit na místě, nebo připsat na účet pokoje. Recepční nabije čip na náramkových hodinkách, dá klientům kartu na bezplatné zapůjčení prostěradla a papírový náramek, který se lepí kolem zápěstí a který je nepřenosný.

Stejně jako do lázní i do saunového světa se prochází přes turniket, u vstupu jsou vyvěšeny pravidla saunování, také v českém jazyce, a program pro saunové ceremoniály. Na některé se připlácí a je proto nutné se informovat ještě v hlavní spa recepci. Uprostřed saunového světa je jakési „odpočinkové náměstíčko“, prostor s lehátky a fontánou s pitnou vodou. K dispozici jsou umělohmotné kelímky, na které si mohou návštěvníci napsat své jméno a kelímek si během celého pobytu v saunách mohou nechat u fontánky a kdykoliv se přijít napít. Pobyt v relaxačním prostoru je zde podle pravidel doporučován v prostěradlech nebo ručnících.

Medical péče a wellness

Medical wellness a léčebná ošetření, široká paleta wellness služeb evropské úrovně, poskytujících naprosté uvolnění a hýčkání v podobě fyzioterapie, hydroterapie, elektroterapie, zábalů, koupelí a jiných procedur.

Ve wellness nabídce je řada klasických tělových i obličejových kosmetických ošetření, relaxační, sportovní, dětské masáže, nabízí se thajské masáže či reiky. Nabídku doplňují také ajurveda a ájurvédské masáže, či mnoho dalších procedur.

Wellness menu ( nabídka procedur wellness) je k dispozici na hlavní recepci hotelu i na spa recepci, většinou je k dispozici i v českém jazyce. Procedury lze objednat dopředu, v den příjezdu nebo kdykoliv během pobytu. Některé ale mohou být již obsazené.

Na spa recepci se lze ale vždy příjemně domluvit. Většinu wellness procedur lze nechat napsat na účet hotelového pokoje a platit při odjezdu.  Klienti dostávají rozpis procedur na jednotlivé dny, ten s sebou nosí na procedury, které probíhají o patro níže, ve wellness sektoru.

 Léčivá voda v Sárváru

Jedním z nejdůležitějších lákadel Sárváru  jsou bez pochyby dva druhy zdejší léčivé vody, jež jsou základem rozvoje města do dnešní podoby.   Dva druhy termální vody (alkalická hydrogenuhličitá voda a voda s vysokým obsahem solí) jsou vhodné k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatických potíží, gynekologických zánětů a k rehabilitaci po sportovních úrazech.

Důležitými komponenty léčivé vody s teplotou 83°C jsou chlorid sodný, hydrogenuhličitan, jód, brom, fluor a četné stopové prvky. Zásaditá hydrogenuhličitanová termální voda s teplotou 43 °C obsahuje především chlorid sodný, hydrogenuhličitan a stopové prvky a neobsahuje síru ani radon.

Je velmi vhodná k léčbě onemocnění pohybového ústrojí, rehabilitaci po onemocněních a sportovních zraněních, v případě neurologických potíží a ke koupelím na uvolnění svalstva.

Z vody s vysokým obsahem soli je vyráběna známá koupelová sůl Sárvári Termál Kristály. Která byla do nedávna k dostání. Nyní si mohou návštěvníci lázní zakoupit pro domácí koupele kosmetické produkty značky BÜK. Jsou v nabídce lázeňského obchodu, ale i v obchůdcích se suvenýry po celém Sárváru.

Indikace: chronické a degenerativní ne moci páteře a kloubů, chronická zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, revmatizmus měkkých tkání, svalové křeče, pohmoždění šlach a kloubů, rekonvalescence po sportovním nebo jiným zranění, rehabilitace po ortopedických a revmatochirurgických zákrocích, chronické gynekologické záněty, některé typy neplodnosti, příznaky menopauzy.

 

Bazény s termální vodou

Pobyt v termální vodě nabízí řada vnitřních i venkovních, někde propojených bazénků s různě teplou vodou. Návštěvníci se mohou také zúčastnit  organizovaného programu pro zpestření pobytu ve vodě, například tance či aquaerobiku ve vodě, který předcvičuje v hale cvičitelka.

Při pěkném počasí, které zde může být i v listopadu, se cvičí ve venkovních bazénech.

Úžasnou atmosféru mají osvětlené bazény večer. Areál je otevřený do pozdních večerních hodin. Příjemná je koupel po večeři, před spaním. Areál je již klidný a méně obsazený.

Uvnitř lázeňské haly jsou 4 bazény. Dva  bazény s léčivou vodou o teplotě 37 °C a dva bazény s termální vodou o teplotě cca 34 °C, které mají průchody do venkovní části. Jeden z nich se jmenuje zážitkový bazén, do toho mohou i děti, probíhají v něm programy a každých 30 minut se pouští vodní trysky, které nabízí poctivou vodní masáž celého těla. Venkovní část tohoto bazénu nabízí také divokou řeku a umělé vlnobití. Večer jsou bazény krásně nasvětlené.

 

Na čerstvém vzduchu

Venku jsou v sezoně také k dispozici další bazény, skluzavky a dětské atrakce, dětské zážitkové bazény se spoustou zábavy, brouzdaliště, bazén s vlnobitím, bazén pro skoky do vody, závodní skluzavka se 4 dráhami, dětský dobrodružný bazén s pirátskou lodí a vodním hradem.

Bazén pro batolata, hřiště, hřiště pro plážový volejbal či petang a také spousta plochy s lehátky pro odpočinek. Nechybí venkovní restaurace s pizzerií.

 

 

Dětský ráj v akvaparku osloví celé rodiny

V krytém areálu aquaparku je k dispozici krytý plavecký bazén pro kondiční plavání a zrekonstruovaná posilovna či bowlingová dráha.

V nové budově s orientací na rodiny s dětmi najdeme brouzdaliště pro velmi malé děti s vodními atrakcemi, dětský zábavný bazén s atrakcemi pro starší děti, vířivku, bazén s vlnobitím, lezeckou stěnu a tři skluzavky s výjezdem z budovy na volné prostranství a opět se do budovy vracející, které zabezpečují dokonalou zábavu. V areálu je také bazén s vlnobitím.

Přímo u nejmenšího bazénku pro miminka a velmi malé děti mají rodiče koutek pro děti, které si chtějí hrát „na suchu“, malou dětskou prohřívárnu (sauna pro děti) a také malou kuchyňku a přebalovací pult. Nechybí ani sprchy a převlékací kabina.

Všude je možné pohybovat se s kočárky. Rodiče mají možnost si kdykoliv zapůjčit bezpečností plavecké pomůcky, zejména nafukovací křidélka. Lehce dostupné jsou i toalety a v prostoru nechybí ani bar s občerstvením. O pár kroků dále nabízí teplé jídlo restaurace. V areálu je také speciální cukrárna, kosmetické studio či obchůdek se suvenýry a potřebami pro plavání.

 

Děti ve věku od 3 let mohou navštěvovat dětský koutek, kde si mohou pohrát nebo se zúčastnit kreativního programu a něco si vyrobit. Malí nezbedníci zde mohou strávit mnoho nezapomenutelných chvil v kroužku malých kutilů, u společenských her, zpívánek, loutkového divadla či promítání.

Zázemí a vybavení akvaparkové části navštěvují hojně i návštěvníci ze široké spádové oblasti. Vodní plochy jsou využívány také pro pravidelné organizované kroužky plavání jak pro miminka, tak pro starší děti. Rodiče je buď doprovází, nebo mohou využít klasický bazén pro kondiční plavání.

K dobré pohodě patří také dobré jídlo a pití, přímo v akvaparkové hale je bar, mezi akvaparkem a lázeňskou halou je restaurace a také další bar.

Oceněné lázně

Vysokou úroveň lázeňských služeb, profesionalitu zaměstnanců i velmi dobrý přístup k hostům dokazují různá ocenění, které Léčebné a Wellness Lázně Sárvár získaly od svého otevření v roce 2002.

Lázně získaly cenu Maďarské Wellness společnosti v roce 2004 v kategorii Wellness Center a v roce 2005 v kategorii Wellness Medicina. Společnost Royal Spas of Europe (Evropská společnost královských lázní) přijala lázně Sárvár do svých řad v roce 2004. Této cti se dostalo zatím jen 10 evropským lázeňským městům, z osmi zemí. Do této společnosti patří výhradně města, kde byly jasně dokázány královské vazby a na jejichž území se nachází lázně a hotel na velmi vysoké úrovni.

V roce 2007 získaly lázně cenu kvality EuropeSpa-med. Jedná se o certifikát kvality, který uděluje Evropský svaz lázní po splnění předem daných podmínek. Získání tohoto certifikátu je důkazem, že instituce splňuje normy Evropské lázeňské společnosti týkající se zabezpečení léčebných procedur, hygienické úrovně a bezpečnostních předpisů. Léčebné a Wellness lázně Sárvár dostaly 6. nejlepší ohodnocení v Evropě a mezi maďarskými lázněmi jsou první, kdo získal tento certifikát.Hodnotící komise Maďarského lázeňského svazu zařadila v roce 2008 Sárvár do kategorie čtyřhvězdičkových lázní.

 

………………

V roce 2011 v Maďarsku přenocovalo 511 tisíc Čechů, tím se Česká republika  v pořadí států zařadila na páté místo a očekávalo se, že  počet českých turistů v Maďarsku za rok 2012 bude ještě vyšší. Zatímco dříve převládaly pobyty českých seniorů, nyní je stále větší zájem o dovolenou pro rodiče s dětmi. V některých oblastech, například na západě země, se Češi dostali do první trojky nejčastějších hotelových hostů,  tvrdí  ředitel společnosti Maďarská turistika András Szirányi .

• vodní bohatství Maďarska využívali  již staří Antičtí Římané
• v oblasti přirozených léčebných postupů zaujímá Maďarsko velmi významné postavení díky svým hojným zdrojům termálních a léčivých vod
• při rozloze pouhých 93 000 čtverečních kilometrů a s počtem obyvatelstva 10 milionů se Maďarsko řadí ve světě mezi malé země, ale v mnoha ohledech má pozici “mocnosti”, například v pohostinnosti a zábavě
• na podzim si trvalou popularitu mezi českými turisty už několik let udržují relaxační pobyty v termálních lázních a akvaparcích v Maďarsku
• kromě termálních pramenů jsou pobyty v Maďarsku proslulé i tím, že k nim patří vynikající kuchyně
•  Češi jezdí do termálních lázní i do hlavního města, nejnovějším trendem je nyní cykloturistika

Zdroj: společnost Primazájezd

 

 

spa-sarvar

https://www.wellnesslife.cz/wp-content/tn3/2/spa-sarvar-8.jpg
 • spa-sarvar-39

 • spa-sarvar-38

 • spa-sarvar-37

 • spa-sarvar-36

 • spa-sarvar-35

 • spa-sarvar-34

 • spa-sarvar-33

 • spa-sarvar-32

 • spa-sarvar-30

 • spa-sarvar-26

 • spa-sarvar-25

 • spa-sarvar-24

 • spa-sarvar-23

 • spa-sarvar-22

 • spa-sarvar-21

 • spa-sarvar-20

 • spa-sarvar-18

 • spa-sarvar-15

 • spa-sarvar-14

 • spa-sarvar-13

 • spa-sarvar-12

 • spa-sarvar-11

 • spa-sarvar-10

 • spa-sarvar-9

 • spa-sarvar-8

 • spa-sarvar-7

 • spa-sarvar-6

 • spa-sarvar-5

 • spa-sarvar-4

 • spa-sarvar-2

 • spa-sarvar-1

 • spa-sarvar-41

 • spa-sarvar-40

 

 

Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 další články: rubrika Výživa

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.