Follow me
0

Bylinky pro domácí použití – bylinky, fytoterapie, aromaterapie – pomocníci pro naše zdraví i krásu – jak si vyrobit krém?

Výroba domácí kosmetiky
bylinky a koření pro zdraví a krásu.

Lákají vás bylinky?  Jejich využití pro čaje, sirupy, tinktury nebo i domácí kosmetiku? Sbírání a  sušení má hlavní sezonu od jara do podzimu, ten správný čas  zásobit se na zimu a také ten správný čas, inspirovat se, co vše si  můžeme z bylin připravit a vyrobit, pro potěšení, zdraví, krásu i dlouhověkost.

domaci kosmetika wellness spa

 Inspirace z Letní bylinkové školy
Hanky Khlaif a Adriany Kašparové

kosmetika domaci wellness a spaLetní bylinkové setkání – úžasná příležitost poznat byliny blíže, dozvědět se o jejich použití, míchání a zpracování.

Po celý nabitý víkend jsme mohli čerpat z dlouholetých zkušeností bylinkářky Adriany Kašparové a aromaterapeutky Hanky Khlaif, které připravily zážitkový kurz pro všechny, kteří chtějí vědět více o tom, jak využít toho, co nám příroda nabízí.

Bylinky jsou hlavní přísadou pro výrobu domácí kosmetiky, můžeme si vybrat takové, které se nám líbí a nebo ty, které si naše tělo, duše či mysl žádá, zakomponovat je do krémů, mýdel, šamponů nebo do domácích  pleťových masek.

 

Hana Khlaif

Hana Khlaif

Adriana Kašparová

Adriana Kašparová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co nabídla Bylinková škola?
pohlazení a inspirace pro tělo, duši i mysl

♦ užívat  život ve zdraví a s radostí
♦ míchání a příprava směsí, bylin, olejů, tinktur a různých blahodárných lektvarů
♦ fytoterapie, bylinky a aromaterapie jako výborný základ zdraví, krásy, pohody a dlouhověkosti
♦ magie kolem kamínků, harmonizační a léčivé alternativní postupy
♦ osvědčené a vyzkoušené receptury, starobylé postupy,
♦ výroba krémů, tinktur a hydrolátů ( květinové vody)
♦ propojení aromaterapie a fytoterapie při působení na naše problémy, těla duše i mysli

 domaci kosmetika wellness spadomaci kosmetika kurz wellness spadomaci kosmetika wellness

domaci kosmetika wellness spa 3domaci kosmetika wellness 5domaci kosmetika wellness spa 2

 

Přírodní poklady pro výrobu domácí kosmetiky

 

 

Méně známé, ale překvapivě silné a účinné rostliny.
Pistacia Lentiscus – nejen lékař plísní

olej-Pistacia-LentiscusZ pohledu přírody a při výběru toho nejlepšího, tedy čistě přírodních produktů, se můžeme s důvěrou obrátit zejména na rostlinku  Pistacia Lentiscus, někdy také nazývanou jako Lentišek a zelenou myrtu.

Obě rostliny jsou velmi pozitivně hodnoceny odborníky z obou stran, jak lékařské obce, tak například z řad aromaterapeutů, kteří se snažili najít éterické oleje s nejsilnějším antimykotickým účinkem.

Pistacii a myrtu si můžeme pořídit jako čistý esenciální olej nebo rostlinný olej. Ideální je přidat ho do krémů pro péči o náročnou pleť, dermatitidy, plísně a další kožní projevy. Pleť se léčí a posiluje si svoji imunitu.  Olej z myrty je  vhodný pro pleť mastnou, aknózní, zánětlivou. Cílenou péči o pleť můžeme doplnit například osvěžující myrtovou vodou. Více–→

 

 Zázračné koření
– kurkuma v kuchyni, kurkuma v kosmetice

Kurkuma zlepšuje jaterní a srdeční funkce, pomáhá při artritidě, cukrovce, napadá karcinogeny, její účinek zaznamenává i naše kůže, je obdivuhodně čistá!

Účinky kurkumy, jejích esenciálních olejů, jsou prokázány stovkami věděckých studií ze spolehlivých zdrojů, a tisíciletími každodenního používání miliónů lidí na celém světě.kurkuma-wellness-spa bylinky

Kurkuma podporuje dobrý stav a pěkný vhled kůže a pomáhá cirkulaci a výživě povrchu těla. Proto ji ženy v Indii používají jako pleťovou masku zdraví a krásy. Kurkuma čistí a vyživuje pleť pomáhá jí udržovat elastickou a mladistvou. Kůži hluboce pročišťuje, nevysušuje ji a udržuje ji hydratovanou a zářivou, používá se při ekzémech, akné i na pihy.

Největší léčivou sílu ze všech složek kurkumy poskytují éterické oleje a kurkuminoidy. Éterický olej z kurkumy je velice potentní částí rostliny protože je koncentrovanou směsí silných vzácných a unikátních molekul.  Olej má protivirový, protibakteriální, protiplísňový a protiparazitální účinky.  Více–→

 

Co jsou květinové vody?

Květinové vody vznikají při výrobě éterických olejů parovodní destilací listů nebo okvětních lístků rostlin. Při tomto procesu na sebe vážou blahodárné látky: rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku) a rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení).

Jsou to skutečně čistá přírodní tonika s takovým množstvím účinných látek, jaké nenajdete ani u nejluxusnějších kosmetických výrobků (nikoli produkty vyrobené smícháním destilované vody a éterického oleje za použití syntetických emulgátorů, konzervantů a vonných látek). Více–→

 

 Rostlinné oleje v kosmetice
zázračný arganový olej – marocké zlato

Arganový olej v kosmetice

arganovy-argan-kosmetikaArganový olej  – marocké zlato, přírodní zdroj krásy a zdraví se širokou škálou blahodárných účinků je stále populárnější po celém světě. Zejména pro své úžasné kosmetické vlastnosti.

arganové ořechy

Přičemž se zdá, že jde o naprostou novinku, ale pouze pro západní svět, který objevuje to, co Berberské ženy v Maroku používali po staletí pro uchování své krásy.  Ty používaly argan  a arganový olej po staletí v péči o pleť, vlasy i celé tělo.

Arganový olej je bohatý přírodní zdroj – koktejl namíchaný z účinných a žádaných ingrediencí, které zachovávají mládí, krásu a zdraví. Ceněný je pro své silné anti-aging vlastnosti, protizánětlivé vlastnosti a zejména jako přírodní bohatý zdroj účinných a prospěšných látek.

Díky svému bohatému a unikátnímu složení je přímo elixírem pro celé tělo. Používá se při péči o pleť i celé tělo a také na výživné vlasové zábaly, všude tam, kde chceme podpořit dobrý stav kůže nebo výrazně zlepšit její stav a kondici a obnovit dobrý stav pokožky.

Arganový olej obsahuje účinné látky zvané triterpenoidy, které nabízejí úžasné výhody pro ochranu kůže. Patří mezi ně hojení tkání (jizev), anti-aging účinky, ochrana proti sluneční a dezinfekční vlastnosti. Více–→

 

 

odkazy:

Hanka Khlaif – www.yasminka.cz

Adriana Kašparová www.samouzdraveni.cz

 Studium Aromaterapie – zájezd do Afriky

 

 Kam dál?

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

              

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
ně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.