Follow me
0

200 let starý statek Saunahof- Saunový dvůr s okouzlující atmosférou

Saunahof – okouzlující svět saunování, pohody a relaxace.
Jedinečná atmosféra – skvělé zážitky.

Saunování na statku

Saunování na statku uprostřed termálních lázní je obrovské wellness lákadlo nedaleko od českých hranic.

V Bad Füssingu, malém bavorském lázeňském městečku, najdeme dokonalou pohodu pro tělo, duši i mysl.

V lázních lze využít 3 velké lázeňské spa a wellness komplexy plné vnitřních i venkovních bazénů a wellness procedur. Součástí jednoho z nich je 200 let starý selský statek, velmi citlivě a originálně přebudovaný na saunové centrum se vším všudy.

Historický statek s atmosférou skanzenu

Sauna hof – Saunový dvůr – nabízí saunové zážitky a saunové ceremoniály, a také nezbytný odpočinek a relaxaci, ve stylu původní uzavřené čtyřkřídlové selské usedlosti, která má uprostřed volný prostor – „nádvoří“ s bazénem, zahradou a lehátky.

Saunový svět Saunahof byl otevřen v roce 2003.     V zajímavě koncipovaném projektu se záměrně využila hospodářská stavení a stáje ze 17 a 18 století, která byla přestavěna. Výsledkem je originální saunový svět v historickém prostředí, navržen podle nejnovějších lékařských a technických hledisek na ploše 3000 m2.

Komplex tvoří několik propojených víceposchoďových stylových budov, včetně sklepů, jež původně tvořily statek. Po rekonstrukci dnes nabízí tyto „saunové domky“ zázemí pro několik druhů saun, odpočíváren, restauraci a kompletní zázemí šaten, převlékáren a sprch.

Saunový statek je propojen s lázeňským komplexem Therme Eins. Wellness a sauny v rustikální atmosféře nabízí kromě saunování také například nabídku masáží. V bazénu na nádvoří je příjemná teplá termální léčivá voda.

Interiéry saunového komplexu, díky převaze dřeva a kamenných a cihlových obkladů, nabízí dokonalou pohodu a atmosféru, kterou doladí praktické drobnosti a chytré detaily. Útulná a hřejivá atmosféra a příjemné rustikální interiéry nabízí dokonalý prostor pro saunové zážitky i pohodu.

 

Rozmanitá nabídka saunování a saunové ceremoniály v Saunahofu

Návštěvníci mohou využít širokou nabídku služeb a možností pro saunování, saunové zážitky i relaxaci. Několik druhů saun v různorodých tematických i interiérově pojatých variantách doplňují i různé možnosti ochlazení, například venkovní bazénem s vodopádem.

Zdejší zajímavostí a specialitou je bramborová sauna, kde se příležitostně podává i bramborové občerstvení, čarodějnická sauna, či lovecká  Jage sauna. V horním patře jedné budovy najdeme také například bylinnou – sennou saunu. O příjemnou relaxaci během saunového dne se jistě postará venkovní bazén s termální léčivou vodou, doplněný o vířivkové proudy.

 

Saunová Top nabídka ze Saunahofu:

Bramborová sauna

Jedinečná bramborová sauna nabízí místo více než 50 osobám, a tímto představuje největší saunový prostor v saunovém dvoře. Na více než 200 m² je tato sauna postavena ve stylu historického bramborového sklepa. Zde jsou prováděny při prostorové teplotě 60 °C a 70% vlhkosti vzduchu peelingové kúry. Saunér při saunování rozdává v malých keramických kalíšcích saunovou sůl, například s příměsí citronu a všichni se jí mohou potírat. V sauně je také stylový přívod vody,  pokud si někdo potřebuje opláchnout ruce nebo oči, nemusí běžet do sprch.

Kromě příjemné atmosféry navozují speciální peellingové kúry blahodárný požitek a podporují dobré zdraví. V nabídce jsou např. také peelingy z mořské soli, horské soli a saunového medu či bramborový extrakt. Při bramborovém peelingu se brambory dusí v bramborové páře, a okořeněny se podávají hostům.

Rottalská čarodějnická sauna

Čarodějnická sauna má kapacitu 60 míst a má teplotu cca 80 °C. Na stěnách visí dekorativní obrazy čarodějnic a další dvě čarodějnice a stropě splňují funkci ventilátorů, mechanicky je spouští saunér při saunové ceremonii. Točí se nad saunovým topeništěm a víří vzduch.

Novou energii dodává speciální zvlhčování vzduchu jako např. „bylinková čarodějnice“, která svou vůní osvěžuje tělo i ducha. Horké páry a blahodárně působící potící kúry slibují pohádkové chvilky v jedinečné atmosféře.

Myslivna – Jaga sauna

Když se pytláci a lovci v lese moc nezapotí, mají šanci v originální bavorské lovecké„Jaga sauně“. Nadchne typicky bavorským interiérem loveckých světnic, které se už od nepaměti nachází ve zdejších rottalerských statcích. Zvlhčování vzduchu je během saunování také náležitě oslavováno, sauna bývá provoněna vůněmi lesa a pole. Stejně jako u ostatních saun, i zde se myslelo na originalitu, která saunu odliší od ostatních. Láskyplně až do posledního detailu – byly například vytvořeny také kliky u dveří z jeleního paroží, saunu zdobí na stěnách lovecké pušky,paroží a motivy zvířat. „Jaga“ sauna jistě  nadchne nejen „pytláky“, „lesníky“, ale také mnohé „divoké kance“.

 

Solná komora

Vyvážené působení solných krystalů. Již při vstupu na dveřích a také ve vnitřních prostorách je sůl tematizována v příslovích. Při příjemných cca 40  stupních a v klidné, příjemné atmosféře vás rozproudí jeden z nejstarších léčivých prostředků dějin.

Zdraví velmi prospěšná solanka – solná sauna jakoby připomínala solné doly, na zdech ji zdobí solné dekorace a přísloví o soli, ze stropu se každých 10 minut valí solná pára.

Má příznivý účinek na celý organismus, zejména na dýchací cesty. Příjemné solné klima má podobně pozitivní efekt jako mořské klima, léčí alergiky a astmatiky, podporuje dobrý stav kůže.

 

Senná sauna

Sauna se seníkem o teplotě přibližně cca 40° C nabízí blahodárné sálavé teplo ve spojení s vůní čerstvého sena.

Kombinace, která posílí hlavně oběhový systém a podpoří prokrvení.

 

 

Pestrá nabídka pro zážitkové saunování

Saunování v Saunahofu zpestřuje řada saunových ceremonií.  Peelingové kúry, široké spektrum využití bylin, aromaterapie, potírání a peelingové směsi patří neodmyslitelně ke zdejšímu saunování.

Nabídka saunových ceremoniálů a akcí se mění a inovuje například v závislosti na ročním období. Bylinná sauna s varným kotlíkem se proměňuje paralelně se střídáním ročních dob a mění se i výběr étericky sladěných vůní od osvěžujících až po imunitu posilujících.

Pro skvělé požitky jsou zábavné a blahodárné ceremoniály doplněny také například o zvuky a tóny kovových misek, které saunér při ceremonii rozezvučí palicí.

Zvukové misky vykouzlí skrze rozezvučení a citlivé nasazení udivující efekty uvolnění a působí díky přenosu chvění a tónů nanejvýš blahodárně.

Právě v kombinaci se zkušenostmi zprostředkovanými našimi smysly, které jsou navíc stimulovány vůní a teplem, nabízí další oblast vnímání a zážitků. Tělo je v sauně senzibilizováno a tím jsou také jednotlivé zvuky vnímány intenzivněji.

Program saunových ceremoniálů je v saunovém statku přehledně vyvěšen tak, aby každý vždy věděl, jaké ceremonie a v kolik hodin se v jednotlivých saunách odehrávají. Každý si svůj program může upravit a načasovat tak, aby o tu svoji oblíbenou saunovou ceremonii určitě nepřišel.

V saunovém světě Saunahof je na výběr několik místností určených k odpočinku a relaxaci- odpočinkové místnosti, meditační místnosti, odpočinkový balkon a terasa nebo místnost s krbem. Nechybí pohodlná lehátka v útulných interiérech, v jedné z nich jsou k dispozici například i vodní postele. Stejně tak jsou místa na odpočinek i opalování venku, kolem termálního bazénu nebo menších kamenných bazénků.

 

Zajímavosti ze Saunahofu

♦ velkolepý saunový svět slavil v květnu 2013 své desáté narozeniny a navštívit ho také miliontý návštěvník

♦ Saunahof poskytuje služby na nejvyšší úrovni.
Německá asociace saun udělila Saunahofu nejvyšší ohodnocení – 5 hvězdiček.

Saunový statek úspěšně splňuje vysoká očekávání  hostů. Certifikát vysoké kvality služeb v lázeňské oblasti  – Premium-Klasse, nejvyšší ocenění pro saunový areál od celosvětově největšího spolku milovníků sauny, Deutsches Sauna-Bund/Německého sdružení saun bylo uděleno za výjimečný koncept a vysokou kvalitu poskytovaných služeb

 

 

♦  v Saunahofu se pořádají různé zážitkové i kulinářské akce s prodlouženou dobou otevření

♦ v Saunahofu  se nabízí tzv. oční masky o teplotě 3° C.  Masky připomínají lyžaršké brýle a nasazují se v horké „Jaga“ sauně s teplotou 90° C.  Při takto vysoké teplotě působí masky velmi příjemně a pomáhají proti bolestem hlavy a migréně

♦ v místní kuchyni se o přípravu jídla starají výlučně domácí hospodyňky a kuchařky tradičních jídel, což zajisté dokáží ocenit především labužníci

 

♦ otevírací doba:  Denně od 10.00 do 22.00 hodin

♦ Vstupné ( podzim 2013)

3 hodiny Saunový dvůr  –  € 16,00,
4 hodiny Saunový dvůr  –  € 18,00

Kombinace Saunový dvůr a lázně:
5 hodin Saunový dvůr + lázně kombinované vstupné –  € 20,00
Celodenní vstupné Saunový dvůr + lázně kombinované vstupné   –  € 22,00

 

 

 

Kam dál?

 

Sauna Herbal Cup 2015 – Zážitkové saunování a saunové ceremoniály té nejvyšší úrovně

Akce, pozvánky, školení, konference –

Týden saunování informace

 

 

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.