Follow me
0

Oblíbená mořská kosmetika

Krása a zdraví z moře.
Mořské řasy – symbol života.

Mořské procedury – základ zdraví, krásy a štíhlé postavy

Tělové zábaly a masky z mořských produktů jsou významnou součástí všech ošetření zaměřených na detoxikaci, modelaci těla, odvodnění, hubnutí či ozdravení organismu a podobných nabídek. Pokožka je krásná, když je zdravá. Zlepšit stav kůže celého těla pomůže detoxikace a hloubková výživ kůže. Pro tyto účely se osvědčuje péče s produkty, které obsahují různé zdroje z moře. Detoxikace je základní krok ke zdravé a krásné pokožce. Poté, co máme detoxikaci za sebou, je naše pleť i pokožka celého těla připravena lépe přijímat další hodnotné aktivní látky z krémů, zábalů, esenciálních olejů nebo i z bylinné koupele.

Přírodní bohatství moří a oceánů je cenným zdrojem velkého množství minerálů, antioxidantů, vitamínů a enzymů. Účinky mořské terapie jsou pro svoje vitální a léčivé účinky na organizmus známy po tisíciletí.

Řada kosmetických firem a jejich experti se zabývají výzkumem mořského světa a mořských elementů již dlouhá desetiletí.

Formou spa kosmetiky (profi kosmetika pro wellness, beauty a spa) tak přichází do salonů koncentrované bohatství a výjimečný potenciál moře ve formě kosmetických produktů pro pleťová i tělová ošetření, nebo také jako součást potravinových doplňků a čajů.

Každá firma, která nabízí speciální mořskou spa kosmetiku pak má své postupy, rituály, kombinace produktů a svoji ucelenou filozofii péče o tělo, duši a mysl.

V kosmetických krémech najdeme především výtažky nebo prášek z mořských řas, mořskou sůl a mořské bahno. Produkty jsou dále doplněny o různé aktivní složky, například vitamíny, nebo výtažky z bylin a spoustu dalších, které podporující mládí a krásu.

 

 Co najdeme v kelímku?

přírodní bohatství oceánů a moří – terapeutický a kosmetický účinek je opravdu jedinečný

Kosmetické produkty profesionální spa kosmetiky obsahují vysoké koncentrace aktivních látek získaných z mořských řas. Různé řasy z různých lokalit pak mají různé složení a tím i účinky.

Z mořských řas se pro kosmetiku získává především prášek, který je tvořen částečkami o velikosti několik desetin mikronů.

Prášek z mořských řas je základem produktů, které se nejčastěji aplikují jako tělové zábaly nebo se přidávají do koupelí. Je také součástí krémů pro denní péči, může se přimíchat do pleťových masek na obličej nebo na vlasy.

 

Z mořského prášku se uvolňuje řada aktivní látek, které se vyskytují v moři. Obsahují mnohem více jódu, kalcia, magnezia a mědi než pozemské rostliny.

Mořské řasy mají prokazatelné účinky při ošetření lupénky, ekzémů, při artritidě, bolavých kloubech a v kosmetice zejména při ošetření celulitidy.

Významný efekt mají mořské řasy při detoxikaci, prokrvení pokožky a modelaci postavy.

Kosmetika z mořských řas je důležitou spa kosmetikou používaných v salonech při kompletních detoxikačních a modelačních programech, hlavně jako součást detoxikačních tělových zábalů a také peelingů.

 

 

 

 

Ošetření profesionální kosmetikou obsahující mořské řasy

Profesionální kosmetika či spa kosmetika nebo také salonní kosmetika je ta, kterou nenajdeme běžně v obchodech. Je určena pro ošetření v salonech, které provádí vyškolené kosmetičky a terapeutky. Proto se s produkty s vysokou a účinnou koncentrací mořských řas setkáváme pouze ve wellness, beauty a spa provozech. Patří do rukou školených kosmetiček a terapeutů. Ošetření mořskou kosmetikou jsou oblíbená po celém světě. Jsou základem péče v thalassocentrech – mořských lázních.


 

 Mořské řasy – na obličej i na tělo

Kosmetika obsahující mořské řasy se používá pro ošetření obličeje i těla, produkty s obsahem čistých přírodních aktivních látek z moře a mořských rostlin jsou vhodné pro všechny typy pleti.

Tělová ošetření  – Pro pleť i celé tělo jsou tvořeny řady cílených programů zaměřených zejména na detoxikaci, odvodnění organizmu, modelaci těla, relaxaci a uvolnění. Mezi neoblíbenější patří celotělové zábaly, kdy se prášek z řas smíchá nejlépe s mořskou vodou a nanáší se na celé tělo, klient odpočívá zabalený do folie a teplé deky. Pro zintenzivnění účinku terapie se před zábalem nabízí tělový peeling mořskou solí.
Pleťové Spa ošetření mořskou kosmetikou je ošetření často zaměřené na problémy dehydratace pleti a proti vráskám. Ideální je pro pokožku poškozenou sluncem a pro dehydratovanou pleť. Často se také aplikuje při anti-aging kúrách, zejména pro obličejové partie a krk.

 

 

 

 

MOŘSKÁ SŮL

vévodí koupelím a peelingům

Koupele v přírodní mořské vodě mají díky soli velmi pozitivní vliv na celé tělo, působí na dobrou kondici kůže a podporují zdraví celého organismu. Pobyt a koupele u moře doporučují dermatologové při různých problémech kůže. Stejně tak má mořská sůl při používání ve wellness a spa velmi blahodárné účinky na celý organizmus. Mořská sůl obsahuje velké množství minerálních látek, které tělo potřebuje, například jod (štítná žláza)-brom (nervový systém)-draslík-sodík (soustředění).

Koupele s mořskou solí mají velký vliv na detoxikaci pokožky a i když se zdá, že je vrchní vrstva kůže po koupeli vysušená, ve spodních vrstvách naopak sůl vodu váže a udržuje kůži zdravou a hydratovanou. Sůl pomáhá při detoxikacích, vyplavuje z kůže a z těla toxiny a kůže pak může lépe přijímat prospěšné látky, minerály, atd. Koupel je osvěžující a uklidňující a podporuje dobrou imunitu.

Peeling mořskou solí – Peeling celkově přispívá ke zlepšení stavu pokožky, použití mořské soli je při peelingu celého těla výbornou volbou zejména pro nastartování kůže i organismu pro detoxikaci a jako příprava na další procedury. Zejména takové, které mají podpořit odvodnění, modelaci těla, ošetření celulitidy, aj.

Mořská sůl se může přidávat i do řady jiných tělových peelingů, do směsí se mohou přidávat kromě masážních olejů (olivový) také vonné esence, použijeme například svoji oblíbenou vůni a do peelingové směsi přidáme pár kapek éterického oleje. Oleje mohou k proceduře přidat nejen příjemnou intenzivní vůni, ale také dle výběru i další účinek, který výsledný efekt procedury podpoří. (viz aromaterapie a její účinky)

 

Koupele a peelingy s mořskou solí jsou vhodným ošetřením těla před tělovými zábaly nebo před masáží výživnými oleji. Kůže ošetřená solí a jejími účinky lépe přijímá blahodárné účinky z dalších produktů a procedura je intenzivnější a dosahuje se pak i lepších a rychlejších výsledků.

Mořská sůl přispívá nejen k relaxaci, zlepšení stavu naší pokožky, ale také dokáže zmírnit nejrůznější zdravotní neduhy. Někdy se doporučuje i pitná solná kúra pro ozdravení a pročištění organizmu. Mořská sůl se rozpustí ve vodě a popíjí.

 

 

Mořské bahno

pro krásu i zdraví

skendor wellness a spa kosmetikaPři různých procedurách se ve wellness a spa s velkým úspěchem používá také bahno z moře. Má velmi široké využití nejen při zkrášlovacích procedurách, ale celkově také v lázeňství. Jemné bahno ze dna moře dokáže skvěle udržet teplo, proto se z něj dělají zábaly pro svaly a klouby. Zároveň obsahuje množství soli, vitaminů a minerálů, které dokážou léčit  pleť, zlepšují prokrvení, působí protizánětlivě a zklidňují svědění při neurodermatitidě.

Mořské bahno se používá na tělo i na obličej, jako masky, celotělové i částečné zábaly, z produktů pro domácí následnou péči jsou oblíbená bahenní mýdla a bahenní masky.

Tělová maska s bahnem z mrtvého moře je vhodná jak pro částečné zábaly, tak také pro zábaly celého těla. Působí účinně proti otokům, detoxikuje, pomáhá při zavodnění těla, čistí kůži a dodává ji jemnou, hladkou strukturu. Při detoxikačních, zejména jarních, kúrách se zábal z mořského bahna několikrát opakuje. Tělo a zejména kůži zbavuje toxinů což výrazně pomáhá nastartovat dietní a hubnoucí režimy.

 

 

 Podle starého čínského přísloví se člověk rodí pouze s jednou třetinou své krásy, zatímco zbývající dvě třetiny jsou výsledkem každodenní vnitřní a vnější péče. To, jak vypadáme a jak se cítíme, můžeme vypozorovat ze stavu naší pokožky.

Řádná péče o pleť je proto po staletí v mnoha kulturách důležitým rituálem. Ženy ze starobylých asijských civilizací používaly pro péči o pleť mořskou vodu a mořské rostliny. Výsledkem byla jemná, zvlhčená pleť beze stop předčasného stárnutí.

 

 

Kam dál?

 

Akce, pozvánky, školení, konference

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy 

Aura parfémy
Květinové vody- hydroláty

 

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení

                                            

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.