Follow me
0

Zážitkové saunování na nejvyšší úrovni – SaunaFest 2016 se stal evropským festivalem zážitkového saunování

I v zážitkovém saunování se soutěží.
SaunaFest láká nejlepší saunéry z celého světa.
Čeští saunéři patří mezi světovou špičku.

Saunafest4. ročník mezinárodní saunové akce SaunaFest proběhl o prvním dubnovém víkendu v Resortu Aquapalace Praha, v největším saunovém světě v ČR. Návštěvníci mohli shlédnout a užít si bohatý program, více jak 100 saunových ceremoniálů během tří dnů.

Grand Prix Czech Republic vyhrál Jiří Žákovský, těsně před Robem Kaijzrem. Výkony soutěžících saunérů však byly velmi vyrovnané a je vidět, že české saunové umění je na vzestupu a roste kvalita, kreativita i choreografie saunových ceremoniálů.

SaunaFest je festivalem zážitkového saunování. První ročník se konal na jaře v roce 2013 v Cedrus SPA a nyní je složen ze tří hlavních soutěží. Oficiální Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech je současně kvalifikací na mistrovství světa Aufguss WM.

zazitky sauna ceremonial  (5)Další soutěží je otevřená mezinárodní soutěž Grand Prix Czech Republic, v které se představilo 46 soutěžících z celého světa, včetně mistra světa Roba Keijzera.

SaunaFest poprvé zařadil soutěž týmů z ČR. Součástí SaunaFestu 2016 byla i originální soutěž Mistr ručníku a soutěž v síle máchnutí ručníkem s názvem Windstorm Master. Objevem roku se stala mladá saunérka ze Saunie Praha, Eliška Blažková. Pořadatelé předaly i ceny publika.

„Pro celý náš Resort bylo velkou příležitostí ukázat mezinárodní komunitě příznivců saunování, že akce typu SaunaFest k nám určitě patří. Dle ohlasů účastníků jsme jejich očekávání nejen naplnili, ale povedlo se nám je dokonce překvapit nejen úrovní našeho Saunového světa ale celkovou úrovní námi nabízených služeb. Team organizátorů odvedl neskutečnou práci a jsem jim všem velmi vděčný, že realizovaný program přes jeho ambicióznost proběhl naprosto hladce a všichni účastníci si jej maximálně užili včetně bohatého doprovodného programu. Za náš Resort přeji všem kvalifikantům na Aufguss WM co nejlepší umístění a pevné nervy.“ Dodává marketingový ředitel Aquapalace Praha, Daniel Ulrich.

saunafest-foto

Aquapalace Praha se může pochlubit obrovským úspěchem Aquapalace Saunamasterů! Cenu diváků na SaunaFestu 2016 získal manažer Saunového světa Michal Benko za ceremoniál Fotbalista.

Krásné třetí místo si v jednotlivcích z mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech odnesl Jakub Krejčí se svým ceremoniálem HumanWolf. V týmové soutěži mistrovství ČR se na druhém místě umístili Daniel Svoboda a Lucie Dvořáková s ceremoniálem Pomáda.

„SaunaFest 2016 byl evropským svátkem zážitkového saunování, z kterého odjížděli spokojení jak porotci, soutěžící, tak i návštěvníci. Společné úsilí týmu SaunaFestu a pracovníků Aquapalace Praha vytvořilo vzorový saunový event. Vedle výsledkové listiny je však velmi důležitá také vzájemná výměna zkušeností, inspirace mezi hosty festivalu. Proto i v Aquapalace Praha roste v posledních měsících kvalita poskytovaných služeb v oblasti zážitkového saunování a návštěvníci se již nyní mohou těšit na další zdokonalování saunových procedur.“ říká Saunový mág Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů, odborník na zážitkové saunování a ředitel produkční společnosti RAIN.cz.

   zazitky sauna ceremonial  (1)zazitky sauna ceremonial  (3)zazitky sauna ceremonial  (2)IMG_9770

aroma-sauna-metlickovaniSaunovou atmosféru podpořil i pestrý doprovodný program v BIO sauně, severské metličkové přírodní procedury – pirtis od litevské skupiny a saunové ceremoniály v Zemní bani, speciální IGLU SAUNA KYLPYLA s kamny na dřevo, infrakabina Physiotherm pro příjemné prohřátí a relaxaci, grilování a gastronomické lahůdky v zahradě Saunového světa, Panoramatická terasa s představením saunových produktů partnerů SaunaFestu.

Mezi ty hlavní patří společnost také Frajt, Rento (Rentosauna.cz) a Tefitex, Harvia a Finská sauna. Oficiálním nápojem festivalu se stal Wellness drink společnosti Hanscraft. Partneři aromaterapeie v saunovém prostředí jsou distributoři a výrobci éterických olejů – česká společnost Saloos, Loyly Masters a Belgie nebo Bergilla z Itálie.

saunafest-foto-3saunafest-foto-5

Jiří Žákovský ze společnosti Infinit jako nejúspěšnější saunér SaunaFestu pojede opět na plavbu podél chorvatských ostrůvků se společností Natur Travel.

Výsledky SaunaFest 2016

Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech

1. místo – Jiří Žákovský

2. místo – Ondřej Sochůrek

3. místo – Jakub Krejčí

Mistrovství ČR týmů v saunových ceremoniálech

1. místo – Jiří Žákovský + Ondřej Sochůrek

2. místo – Daniel Svoboda + Lucie Dvořáková

3. místo – Eliška Blažková + Ondřej Králíček

Grand prix

1. místo – Jiří Žákovský

2. místo – Rob Keijzer

3. místo – Lukasz Stejno

Cena diváků

– Michal Benko

Objev roku

– Eliška Blažková

Mistr ručníku

1. místo – Lukasz Stajno

2. místo – Rob Keijzer

3. místo – Sebastian Dziurski

Windstorm Master – Sauna Master

– Dawid Wasowicz

Windstorm Master – Veřejnost

– Jiří Brand

Kompletní výsledky najdete zde.

SaunaFest pořádá Saunový mág Pavel Hofrichter, Česká asociace saunérů ve spolupráci s Aquapalace Praha a produkční společností Rain.cz

saunovani-saunafestsaunafest-fotosaunové ceremoniály - sauna fest

Česká asociace saunérů

Česká asociace saunérů (ČAS) je mladým sdružením saunérů, saunových animátorů, pracovníků wellness a SPA center. Slouží k výměně zkušeností mezi členy, vzájemné inspiraci, organizaci saunových eventů, konferencí a workshopů i zastupování zájmů členů. Důležitá součást činnosti je osvěta správného a zdravého saunování, spolupráce s médii. ČAS je otevřena i dodavatelům a provozovatelům saun, saunových světů a wellness resortů. Asociace také propaguje zážitkové saunování a podporuje rozvoj tohoto oboru v ČR.

Foto: archiv webu, SaunaFest

 

 

Kam dál?

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další články wellness a SPA

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.