Follow me
0

Whirlpool pro domácí wellness – relaxace doma

 Místo pro whirlpool se najde všude
Nabízí pohodu po celý rok, v létě i v zimě.

Někdo fandí zásadně domácímu bazénu a pravidelně si utužuje kondici tempy na příklad ve slané vodě nebo v bazénu s protiproudem. Někdo má raději pohodu a odpočinek ve vířivce, mezi masážními bublinkami.

Do třetice možností jak doplnit vodní živel do domácího wellness může být swim spa bazén – kombinace masážního whirlpoolu s plaveckou částí.

Masážní bazény, whirlpooly a vířivky patří ke standardnímu vybavení kompletního domácího wellness. Jsou vyhledávané pro použití v interiéru i exteriéru. Umisťují se do koupelen, wellness částí rodinných domů, do bazénové haly nebo do zahrady či na terasu. Jsou prakticky nenáročné na umístění a připravené poskytnout úlevu unavené mysli a zmoženému tělu kdykoliv během roku.

 

Zážitky na přání

Základem domácích wellness zážitků z pobytu ve whirlpoolu (vířivce) je většinou promyšlená skořepina z akrylátu, která nabízí ten hlavní relaxační prostor.

S různou kapacitou, s vnitřním uspořádáním a v různých designových modelových řadách, s různými možnostmi příslušenství a doplňkovým sortimentem.

Vířivka pro domácí wellness může nabízet kromě záplavy lehtajících a masážních bublinek také řadu doplňkových funkcí, které pobyt v domácí vířivce rozhodně zpříjemní.

Poslech hudby, ruční rotační trysky, vodopád, televizi, dálkové ovládání vířivky, vše kdykoliv připraveno pro dokonalou pohodu.

 

 

Kam s vířivkou?

Místo pro domácí whirlpool se najde téměř všude, lze ji umístit v domě, bytě, na terase nebo na zahradě. Výrobci whirlpoolu jsou velmi vynalézaví a mají zkušenosti například i s umístěním vířivek pomocí jeřábu do vyšších pater budov nebo na terasy.

Praktické a pohodlné je jejich použití na zahradě.

Pozorovat západ slunce, hvězdy nebo zasněženou krajinu, užívat si relaxaci a regeneraci v kruhu svých nejbližších je úžasný způsob jak si užívat pohody  a soukromí v rámci domácího wellness.

 

Při plánování vhodného místa pro domácí whirlpool je kromě krásného výhledu a pohodlného přístupu dobré pamatovat na to, že se vířivka musí občas udržovat nebo servisovat.

Dobrý přístup ke všemu co by bylo potřeba opravit v útrobách whirlpoolu zajistí volné umístění whirlpoolu, při obestavení či začlenění se musí počítat s tím, že k whirlpoolce musí zůstat bezproblémový přístup při servisu a opravách.

 

 

 

Intimní atmosféra při relaxaci doma ve vířivce

 

Než najdete to správné místo..

Přenosné whirlpooly jsou opravdu dobře přenosné a dají se postavit prakticky všude, potřebují většinou pouze přívod elektřiny. Jsou odolné vůči rozmarům počasí i poškození.
Thermokryty pro whirlpoolu zajistí stále teplou vodu a nabízí hospodárnější provoz whirlpoolu, jsou také praktické při využívání venkovního whirlpoolu na horách či uprostřed zasněžené zahrady.

Pokud si nejste zrovna jisti, zda je whirlpool pro vás to pravé, nebo se nechcete věnovat jeho údržbě, whirlpooly si můžete na různé rodinné akce či párty třeba jen zapůjčit.

 

 

Co nabízí whirlpooly pro domácí wellness?

•  pohodu kdykoliv během celého roku v soukromí a pohodlí domova
•  teplou koupel, která uleví namoženým svalům, podpoří psychickou pohodu, tiší  bolesti a uvolňuje klouby
•  osvěžení a relaxaci, zahání únavu
•  odbourání napětí a stresu
•  masáž celého těla, uvolnění svalového napětí
•  podporuje zvýšení pružnosti vaziva a svalstva, lepší prokrvení
•  pobyt ve whirlpoolu může být součástí rekonvalescence po namáhavém sportovním nebo fyzickém výkonu

 

 

Kde se berou bublinky?

Výrobci většinou nabízí hlavně dva systémy, které masážní efekt vdních bublin zajišťují.

Jeden zajistí bublinky ve whirlpoolu tak, že systém nasává z nádrže vodu, kterou pak společně se vzduchem vhání zpět tryskami do vany.

Další systém je založen na bázi vzduchových perliček, při kterých je do vody přiváděn vzduch. Ten pak vytváří jemné lechtivé bublinky. Případně se můžeme setkat s kombinací obou systémů

 

 

Kolik trysek má mít whirlpool?

Nezáleží ani tolik na počtu trysek jako na jejich umístění a možnosti jejich individuálního nasměrování.

Vhodná  je kombinace lehátek a sedáků ve whirlpoolu tak, aby se polohy při pobytu ve vodě mohly střídat a tím i se mohly střídat také masážní proudy na jednotlivé partie těla.

Trysky ve whirlpoolu by se jednotlivě měly dát také nasměrovat podle toho, jaké partie těla chceme více promasírovat.

 

.

 

 

Foto: archiv, USSPA, Softube.

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.