Follow me
0

Wellness oáza Stegersbach – Burgenland, dokonalá kompozice pohody, relaxace a skvělých zážitků – krásné lázně v Rakousku

 Lázně, golf a výborná gastronomie.
Pohoda, relaxace a wellness zážitky pro dokonalou harmonii těla, duše i mysli.

SONY DSCRakousko je pro své wellness a SPA pobyty stále vyhledávanější destinací. Krásná místa, perfektní servis, dobrá nálada a plno zážitků láká objevovat wellness v Rakousku nejen v zimních měsících v rámci lyžařských pobytů. Nabídka termálních lázní a SPA hotelů je pestrá kdykoliv během roku, takže je vlastně úplně jedno, jaké je počasí. Užije si celá rodina, zamilované páry i čtyřnohý kamarád.

Jižní Burgenland patří k jedné z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších oblastí. Až do otevření hranic to byl ospalý kout Rakouska, obklopený nepropustnými hranicemi se Slovenskem a Maďarskem. Po otevření hranic však došlo k oživení cestovního ruchu a z Burgenlandu se stala zajímavá turistická destinace.

Nejvýchodnější a současně nejmladší část Rakouska – Burgenland fascinuje svou rozmanitou nabídkou každoročně tisíce hostů. Místo dobře a pohodlně dostupné z Čech nabízí klientům všech věkových skupin pobyty plné pohody. Místo, kde je stále hezké počasí a teplo, tak, že i golf se tu hraje celoročně, má mnohé co nabídnout nejen golfistům a wellness fajnšmekrům, ale i rodinám s malými dětmi.stegersbach burgenland lazne wellness a spa

Burgenland zabírá pás území na východě země při hranici s Maďarskem, na severu hraničí se Slovenskem a na jihu se Slovinskem. Je třetí nejmenší rakouskou spolkovou zemí.

Římané ještě před začátkem letopočtu včlenili území do své provincie Panonie. Hranice mezi Rakouskem a Uherským královstvím se v 11. století ustálila na řece Litava, ale území dnešního Burgenlandu bylo předmětem sváru mezi oběma zeměmi ještě dlouhá staletí.SONY DSC
Až do dvacátých let minulého století patřila celá oblast k maďarskému království. Po první světové válce v roce 1920 bylo Maďarsko ná základě smluv ze St. Germain a Trianonu nuceno postoupit toto území Rakousku. Hlavním městem se stal Eisenstadt. Burgenland má rozlohu 3966 km² a zhruba 278 000 obyvatel (nejméně ze všech spolkových zemí).

Zeměpisně se Burgenland dělí na dvě výrazně odlišná území. Severní rovinatá část je z velké části zaplněna Neziderským jezerem a je silně pod vlivem Maďarska. Druhou částí je hornatý střed a jih s mnoha hrady a zámky a kláštery, Bernstein, Forchtenstein či Schlaining. Prakticky celá spolková země je zaměřena na zemědělskou výrobu. Pěstuje se zde především pšenice, kukuřice a cukrovka. Jako jinde v Rakousku i zde se nachází mnoho vinic a ovocných sadů.

SONY DSCSONY DSC

 Dobře se cítit a užívat si. Pocit, který je znát na každém kroku..

Dnes se Jižní Burgenland prezentuje jako oáza dobré pohody. Mírně kopcovitá krajina, měkce se vlnící hřbety kopců jsou porostlé lesy a vinicemi, hodně slunce a příjemné klima – to vše je jako stvořené pro skvělou dovolenou. Celá oblast je právem označována jako nejslunnější region s více než 300 slunečními dny v roce.

Cestou do Stegersbachu, jedné z nejznámějších burgenlandských destinací, projedete krajinou s netušeným kouzlem. Uvidíte četné vinice, v jejichž blízkosti jsou šikovně ukryty malebné vinné sklípky s kulinářskými zážitky, a starobylé obce, které připomínají bohatou minulost, a které byly svědky historických převratů a vřav, sahajících až do doby římské. Čekají na Vás kulturně historické památky a neuvěřitelná flora a fauna.

Sportovní nabídka

lazne rakousko stegersbach burgenland wellness a spaNejkrásnější kouty Burgenlandu se nejlépe odhalují při výletech na kolech. Perfektně vybudovaná síť cyklostezek v délce 2500 kilometrů pokrývá celou zemi – od severu na jih. Z hlediska terénu jsou rozmanité a jistě uspokojí všechny typy cyklistů: jak požitkáře, kteří se na kole rádi kochají krásnou krajinou, tak i velmi zdatné polykače kilometrů.

Na své si ovšem přijdou i tenisté na tenisových kurtech ve Stegersbachu, milovníci
koní (cca. 5 km od hotelů se nachází stáj) a milovníci dlouhých procházek.

Nabídku sportovních aktivit doplňuje sportovní aréna Stegersbach – to je příležitost ke skvělému sportovnímu vyžití a tréninku s moderní technologií v idylické kopcovité krajině Jižního Burgenlandu. Lze si vybrat podle individuální formy, chuti a zálib z 20 dobře značených a pomocí GPS změřených tras pro běh, nordic walking a turistiku. Různé délky a stupně obtížnosti nabízejí výzvu a příležitost pro každý typ sportovce.

 

Burgenlandská kulinářská rapsodie

lazne wellness burgenland stegersbachKulinářské požitky začínají často při návštěvě uliček s vinnými sklípky a šenky a končí u vynikajícího menu sestaveného ze samých regionálních specialit. Mimořádně bohatá nabídka přírodních bioproduktů, kuchaři, kteří se vzájemně předhánějí v kuchařském umění, tradiční i moderní gastronomická zařízení, vydatné selské pokrmy i rafinované kreace mistrů svého oboru vytvářejí komplexní kulinářský požitek. A vše doplňují vína – červená i bílá – která patří k nejlepším na světě. Absolutní raritou je víno Uhudler s výrazným aromatem lesních jahod.

Weinidyle – Vinařská idyla
Burgenland je spolu s Dolním Rakouskem nejdůležitější vinařskou oblastí v Rakousku. Nachází se zde více než 16.000 hektarů vinic (Jižní Burgenland má 507 hektarů), na kterých se pěstují především červená vína, nejvíce frankovka. Z bílých je to především vlašský ryzlink.

Někdo jednou řekl: „To, co tu máte, je pravý ráj.“ Možná to byl rozhodující okamžik ambiciózní marketingové kampaně „Kus ráje pro každého“, která měla za úkol seznámit s místním bohatstvím širokou veřejnost a přilákat do jižního Burgenlandu návštěvníky. Bohatstvím se rozumí samozřejmě i místní kulinářské speciality. Zvláštností je osobní vztah k výrobcům všech místních lahůdek.

Burgenland prezentuje lidi a jejich vášeň pro kvalitu a zve k seznámení s nimi. Výrobci pálenek z ovoce, dýňového oleje, vinaři a cukráři – všichni pyšně a s velkou radostí připravují ochutnávky a prohlídky svých manufaktur, které jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého hosta.

 

Wellness oáza Stegersbach
– lázeňský komplex s rozmanitou nabídkou

 

larimar hotel wellness rakousko stegersbachLázeňský  komplex Stegersbach je oáza  na hřebenu hory, uprostřed lesů, mezi  vinicemi a golfovými greeny – slunný kopec plný zábavy, relaxace a odpočinku.  Co se týká počasí, může Burgenland hravě konkurovat vzdáleným jižním destinacím a vody je tu také dost a dokonce termální, která vyvěrá po celý rok z hlubin země.

Veřejné lázně uprostřed komplexu obklopují 4 hotely, kdy každý má svůj vlastní koncept a oslovuje určitou skupinu klientů, vzájemně se doplňují a  tvoří nabídku tak, aby si zde vybral každý. Od luxusního design hotelu po rodinné pohodlí. Některé z hotelů nabízejí své vlastní wellness a SPA či beauty zázemí a s veřejnou částí lázní jsou hotely propojeny chodbou, kde relaxace začíná v pohodlných župáncích, za doprovodu hudby a aromaterapie.

mapa

Veřejné lázně nabízí aktivity pro všechny věkové kategorie. Spousty vodního vyžití s vodními atrakcemi pro malé i větší. Najdeme zde 14 různých bazénů a  1.500 m2 vodních ploch. Skluzavky, tobogány a bazén s vlnami.  Malé brouzdaliště pro děti a spousty chrličů a vířičů vody.

 

rakousko wellness lazne stegersbachrakousko lazne stegersbach burgenland wellnesslazne stegersbach rakousko wellness spa

Vnitřní vodní a saunový svět doplňují krásné venkovní prostory, zejména bazény a roztomilá zákoutí zahrady.Je tu řada venkovních míst pro aktivity dětí na hřišti,odpočinek a relaxaci.  Také plážový volejbal, trampolíny, lezecké stěny a skákací hrady. Součástí komplexu je také bar a restaurace a také dětský klub.

 

  Reiters Allegriahotel**** – dostupný luxus pro rodiny s dětmi

Allegriahotel  nabízí moderní čtyřhvězdičkový komfort za naprosto dostupné ceny. A navíc dostatek místa pro společné radovánky celé rodiny během dovolené.

Nabízí velkoryse pojatý design a prostor pokojů, pohodlí zejména rodinám s dětmi v lázních. Ubytovací jednotky lze pro potřeby rodin libovolně kombinovat a propojovat tak, by tu měl pohodlí a soukromí opravdu každý. Oddělené ložnice jsou všude samozřejmostí. Moderní pohodlný design, teplé barvy a přírodní materiály poukazují na vybraný vkus.

SONY DSC

Je zde hotelový wellness areál s venkovním bazénem Yin-Yang, sauny, moderně vybavené fitness centrum a „Svět dětí a mládeže“ s velkou, skvěle vybavenou hernou. Výhodou hotelu je zajímavá nabídka během prázdnin. Oproti jiným hotelů, kde jsou ceny v tomto období vyšší, zde se neněmí. V ceně jsou zahrnuté celodenní vstupy do lázní a bohaté stravování.

Stejně tak přiměřené jako ušlechtilý design jsou i ceny. Začínají u 76,- eur za osobu. Děti v pokoji rodičů platí 7,- eur.
Cena zahrnuje samozřejmě celodenní stravování formou opulentního snídaňového bufetu, poledního oběda, odpolední svačiny až po bohatý večerní bufet, který zaručuje skutečné kulinářské rozmazlování.

 

SONY DSCspa wellness rakousko stegersbachSONY DSC

 

 

Falkensteiner Balance Resort Stegersbach

Pětihvězdičkový hotel  osloví nejen svou nádhernou polohou a architekturou, nýbrž i jedinečným designem celého interiéru a velkorysým wellness areálem. Neobyčejně zdařilý architektonický projekt je dílem vídeňského architektonického ateliéru „archisphere“. Autorům se podařilo velmi citlivě sladit celý hotelový areál s okolní přírodou.

Uprostřed hotelu se nachází šestipodlažní atrium, které je opět doplněno skleněnou frontou, takže je neuvěřitelně prosvětlené. Zde se nacházejí na různých úrovních recepce, bar, restaurace, knihovna, vinotéka a Cigar Lounge. Skleněný panoramatický výtah umožňuje hostům výhled přes celé atrium do krajiny.

hotel_falkensteiner_wellness rakousko spa

Restaurace Imago, která má jednu frontu celou prosklenou, nabízí nejen skvostný výhled na okolní svahy, ale především kulinářské symfonie, jejichž přípravě můžete přihlížet, protože kuchyně je částečně otevřena a kuchaři připravují pokrmy přímo před Vašima očima. Podle Gault Millaua je hotel zařazen mezi „Top Wellness Hotels“. Tým kuchařů pod vedením Petra Jungbauera připravuje nejen místní, ale i mezinárodní speciality.

Velký výběr kubánských doutníků najdete v Cigar Lounge – útulném refugiu pro příznivce dobrého doutníku.

Velkoryse vybavený wellness areál Acquapura SPA se rozkládá na ploše 2.600 metrů čtverečních. Najdete tu vnitřní i venkovní bazény, tělocvičny, posilovny a velký areál saun. Zkrátka jako zaděláno na požitkářské lenošení.

Zde lze absolvovat nejrůznější terapie a masáže, protože nabídka wellness centra je velká. V hotelu pracují odborníci pro ájurvédu, shiatsu, jógu a anti-aging.
Ke skvělému relaxačnímu zážitku přispívá i rozsáhlá, terasovitě uspořádaná zahrada, která zajišťuje při odpočinku naprosté soukromí.

wellness rakousko stegersbach spahotel Balance wellness rakousko sparakousko wellness interier spa stegersbach

 

 

Hotel & Spa Larimar ****Superior – dokonalá harmonie

Hotel byl postaven podle tradiční teorie zlatého řezu (sectio aurea, 1:1,618) ve tvaru vejce, které má jako původ každého života unavenému rekreantovi zprostředkovat pocit bezpečí a pohody. Ekologické stavební materiály, hodně dřeva v přírodním stavu, zatravněné střechy a čistý design zprostředkovávají jasnou a přátelskou středomořskou atmosféru.

Pokoje jsou koncipovány podle čtyř prvků: silné hnědé tóny v pokojích ZEMĚ jako výraz vnitřní stability, červené tóny v pokojích OHEŇ, modré v pokojích VODA a světlé pastelové tóny v pokojích VZDUCH. Všechny čtyři prvky sjednocuje karibský polodrahokam LARIMAR, kterému jsou připisovány léčivé síly a podle něhož byl též hotel pojmenován. Polodrahokam larimar je považován za modrý klenot Karibiku a je známý i jako „kámen Atlantidy“. Jako „léčivý kámen“ podporuje emoční a tělesné uzdravování. Má sopečný původ a je ve zvláštní harmonii s vodou.

Hotel Larimar Therme Stegersbach

Velkoryse vybudované hotelové lázně a wellness areál na ploše 4.500 metrů čtverečních nabízí termální krytý bazén, ( 36°C) s masážními tryskami, tryskami na dně a podvodní hudbou, termální venkovní bazén (35°C) plavecký bazén s protiproudem, velký zahradní areál s biotopem a prosluněnou loukou ke slunění a odpočívání. Také poměrně velký a rozmanitý saunový svět.

hotel larimar wellness rakousko spa stegersbachEnergetická křišťálová síň
Místem přímo srdečním je jedinečná energetická kříšťálová síň, kde na vodních lůžkách vstřebáte energii křišťálů a polodrahokamu larimar. Pobyt v tomto prostoru napomáhá k navrácení vnitřní rovnováhy a klidu.
Exkluzívní nabídku péče doplňují Šaolínští mniši a tradiční čínská medicína, Týdny ajurvédy a Anti-Aging beauty centrum. Velkou atrakcí jsou pravidelně pořádané taneční týdny a workshopy, během kterých se lze naučit jak standardním, tak latinskoamerickým tancům v příjemné atmosféře hotelu

Hotel Larimar ocení i pejskaři, protože zde dobře vědí, že existují lidé, kteří si dovolenou bez svého pejska nedovedou představit. Majitelé psů mají v Larimaru vyhrazené spodní patro: všechny pokoje mají totiž oplocenou předzahrádku.

larimar hotel spa wellness rakousko stegersbachFoto: Gernot MuhrSONY DSC

 

 

Thermenhotel PuchasPlus****

Čtyřhvězdičkový rodinný lázeňský hotel PuchasPlus nadchne promyšleným programem „jak se odlišit od ostatních“. Zdravý životní styl je zde téma č. 1. Heslem hotelu je „Vaše pohoda je nám svatá“! – a celý tým o své hosty po celý den stará s příslovečnou rakouskou pohostinností.

Tento 100lůžkový hotel se nachází v bezprostřední blízkosti termálních lázní Therme Stegersbach, se kterými je přímo propojen kouzelnou duhovou chodbou. Má vlastní terapeutické centrum a jak už název napovídá, celou řadu atraktivních „plus“.

hotel puchas rakousko wellness a spa

Nábytek je všude z limbového dřeva, které má velmi pozitivní účinky na zdraví. Éterické oleje, které limbové dřevo obsahuje, uklidňují srdce, snižují tep a zaručují tak klidnější blahodárný spánek. Obzvláště oblíbené jsou velké, romantické suity a postele se speciální matrací, které připomínají vodní lůžka. Hotel je rovněž vybaven apartmány pro rodiny, které mají kuchyňský kout a velkou lednici, takže připravit si vlastní občerstvení není problém.

Stravování je také skvěle promyšleno. Den začíná na terase nebo prosklené zimní zahradě bohatým snídaňovým bufetem s lahůdkami místních dodavatelů. Odpoledne se podává vitální svačina formou bufetu, který nabízí saláty, polévky a další místní speciality.

Léčebné a terapeutické centrum a šest profesionálních masérů je připraveno poskytnout terapeutickou kúru v léčebném centru hotelu Puchas Plus, které se specializuje na problémy páteře.

 

hotel puchas wellness v rakousku spa stegersbachhotel puchas spa wellness v rakouskuhotel puchas wellness v rakousku stegersbach spa

 

více informací  na www.stegersbach.at.

 

 

Kam dál?

Spa a wellness v Rakousku- Burgenland

Wellness a golf – největší golfový resort v Rakousku – lázně Stegersbach
Víno a wellness – víno Uhudler – wellness zážitky a gastronomie, jižní Burgenland – lákavá spa destinace

 

Děti ve wellness – Děti a rodina

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.