Follow me
0

Wellness je aktivita pro celou rodinu – co mají rády děti ve wellness?

Rodiny s dětmi vítány!
Co nabízí wellness centra rodinám a dětem?

Nabídka služeb ve wellness centrech a hlavně v aquacentrech se stále rozšiřuje a je pečlivě připravovaná pro všechny věkové skupiny klientů. Leckde se inspirují zaběhlými zahraničními provozy, někde mají svoje vlastní lákavé programy.

Zastřešený provoz pod jednou střechou s celoročním provozem může nabídnout zábavu i odpočinek pro celou rodinu. Aquapark neboli vodní svět většinou nabízí kombinaci relaxačního plavání v klidném bazénu a různé vodní adrenalinové atrakce nejčastěji v podobě tobogánů, skluzavek a různých vodních atrakcí. Často nechybí ani koutek pro předškolní děti a malé děti, které potřebují teplejší mělkou vodu a své zázemí ( stejně tak i v šatnách).

Ideální a velmi příjemný je bar s občerstvením přímo v mokré zóně, který nabízí během pobytu vhodné občerstvení a pití. Pobyt také doplní řada zábavných doplňků do vody, nafukovací, pěnové či potápěčské potřeby, které jsou k dispozici přímo na bazénu nebo v malém obchůdku.

 

Malí, větší, největší

Vybavení, služby a produkty by měly přiměřeně odpovídat různým věkovým skupinám malých klientů, od prvních měsíců až po teenagery.

Velkou skupinu klientů tvoří rodiny s malými dětmi ve věku do 6 let, pak školáci a dospívající.

Ale již i pro ty nejmenší, teprve několikaměsíční klienty se ve wellness menu najde lákavá nabídka.

K  nejrozšířenějším službám patří hlavně masáže miminek spojené s aromaterapií, různé cvičení podporující motoriku malých dětí,  pobyt ve vodě a také babysiting, hlídání dětí během celého dne tak, aby si i rodiče mohli užívat svůj program, zatím co o děti je odborně postaráno.

Pro malé předškolní děti je pobyt v provozu spojený hlavně se zábavou a pohybem. Pro předškolní děti už může provoz připravit i pestrou wellness a fitness nabídku. Je dobré mít na paměti, že děti jsou živé a ještě nedokáží věnovat nějaké činnosti velkou pozornost po delší časový úsek a často jsou unavené. Program by pro ně měl být pestrý a měl by zahrnovat různé aktivity, vhodná je pestrá nabídka kratších aktivit, které se často střídají, které mohou děti během dne využívat. Mají rády, když za svoji snahu dostanou malou sladkost nebo diplom, který si odnesou domů.

Některé procedury mohou navštěvovat celé rodiny (sauna, solná jeskyně, bazén), jiné aktivity jako fitness pro děti, zábavné cvičení a tancování, mohou děti navštěvovat samostatně.  Velmi oblíbenou se stává i jóga a pilates pro děti. Děti se tak učí ochutnávat hravou formou různé fitness a wellness aktivity a rostou z nich noví klienti. Malé děti rádi vyzkouší to co jejich rodiče, zejména děvčata.

Jaká je nabídka v zahraničí?

Při přípravě balíčků pro malé klienty je snadné inspirovat se v zahraničí, jinde v Evropě nebo v Americe existuje řada provozů, které nabízí například balíčky pro maminky a jejich malé princezny.

Děvčata mohou absolvovat krátkou masáž, úpravu účesu, manikúru – kosmetické ošetření rukou s manikúrou a lakováním, či pedikúru, koupel nohou v šumící vodě a bublinkách doplněnou o kousky ovoce či bylinky.

V nabídkách jsou i pleťová ošetření, nanášení ovocných a voňavých barevných pleťových masek, případně i dětská forma make-upu, líčení na karnevaly a párty a také focení. Provozy používají vždy kvalitní kosmetiku v atraktivních barvami zářících obalech. I prostor pro malé princezny může být pohádkově dekorován, židličky, polštářky, velké zrcadlo, růžové barvy, třpytivé doplňky, líčidla a krémy. Tak, aby se malé klientky cítili jako v pohádce.

Chlapci bývají v tomto věku opravdu živí a neposední. Milují pohyb, například skákání na trampolínách, různé formy „opičí dráhy“ . Pro děti od 3 let existuje na trhu i pestrá nabídka fitness strojů, jsou přizpůsobené tak, aby dětem nemohly ublížit a přitahují je přívětivým, barevným designem a technikou.  Například běžecké pásy, opatřeny monitory s velkým displejem, který odečítá čas v minutách a sekundách, informuje o vzdálenosti, rychlosti i spotřebě kalorií.

 

 Děti v kondici

Pohyb a barevné stroje lákají.

Velmi oblíbené jsou, chodítka, která kombinují pohyb rukou a nohou, na kterých se trénuje koordinace, práce horní části těla se spodní. Dětské cvičení by mělo být zábavné, vzrušující a hlavně bezpečné, pod dozorem školeného a milého personálu.

Dosti velkou roli hraje i povaha instruktora a to, zda si ho děti oblíbí. Pro své svěřence si může připravit řadu odměn, diplomů, možnost fotografování. Existuje také řada programů a tipů pro instruktory jak děti rozhýbat, sestavené speciálně pro různé věkové skupiny, rytmické, zaměřené na jejich kondici, koordinaci, balanc nejlépe v zábavné a taneční formě.

Tanci a hudbě se ráda věnují děvčata v teen věku, na rozdíl od chlapců, kteří raději posilují, a více sportují, než relaxují.

Pro chlapce by wellness nabídka měla zahrnovat spíše kondiční a sportovní masáže, ovšem v tomto věku už by bez problému měli čas od času absolvovat například manikúru či pedikúru, děvčata bude lákat nail art – zdobení nehtů. Pro obě pohlaví jsou vhodné krátké antistresové masáže hlavy, šíje a krku, vlasová masáž.

V teen věku jsou velmi časté problémy pokožky spojené s hormonálními změnami v organizmu. Pro malé klienty se dá připravit řada balíčků a procedur, které zahrnují odborné konzultace s kosmetičkou nebo dermatologem, kosmetickou péči a přístrojovou péči, což představuje ideální kompletní balíček pravidelné péče. Problematické pleti prospívá pravidelné ruční ošetření v kombinaci s použitím různé škály wellness či lékařských přístrojů. Velmi účinné jsou IPL přístroje, mikrodermabraze, světelné terapie, speciální chladivé a gelové masky. Vhodné je také nabízet kosmetiku pro následnou domácí péči.

 

 Děti ve vodě

Na všechny věkové skupiny malých nebo mladých klientů platí velké lákadlo a tím je voda.


V jakékoliv podobě. Stačí i malé brouzdací bazénky s příslušným zázemím pro miminka a malé předškolní děti, plné hraček, nejlépe takových, které splňují náročná kritéria použití pro děti od narození, (nesmí být označené jako nevhodné pro děti do 3 let), vyrobené výhradně z nezávadného materiálu s certifikátem „bezpečné hračky“.

Mezi nejoblíbenější patří různé pěnové hračky, vhodné pro mokré i suché použití, jako podložky, 3Dstavebnice nebo  puzzle.

Ale i starší  děli ocení různé „vodní pomůcky“  k zapůjčení, které je ve vodě udrží déle, u kondičního plavání dlouho nevydrží a bez další zábavy se začnou nudit.

 

 

 

 

 

 

 

Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.