Follow me
0

Voňavé bublinky – aromaterapie pro vířivky a whirlpooly

 Kosmetika vhodná do vířivek a whirlpoolů.

Relaxace v bublinkách je nejen příjemná a prospěšná, ale díky aromaterapii se stává i voňavou  a blahodárnou procedurou  pro celé tělo, duši a mysl.

Do masážních bazénů si stejně jako do vany můžete přidat vonnou esenci. Je dokázáno, že aromaterapie všeobecně zmírňuje nejrůznější obtíže, jako úzkost, vyčerpání nebo stres. Působí také pozitivně při zažívacích potížích nebo nemocech dýchacího ústrojí. V kombinaci s horkou lázní je pak účinek aromaterapie komplexní.

 

Ne každý produkt je však pro vířivky vhodný

Pro masážní bazény, vany, whirlpooly a vířivky by se měla používat pouze kosmetika a produkty určené a vhodné do masážních bazénů.

Esence, které se používají do masážních bazénů jsou speciální produkty- neobsahují alkohol, jsou šetrné k akrylátovému povrchu skořepiny a veškeré technologii, zejména filtraci. Nezanáší filtr, po chemické stránce jsou neutrální, nepění a neovlivňují chemickou rovnováhu.

Navíc zanechají kůži vláčnou a hydratovanou.

Do lázně se přidává malé množství. Vůně z vody postupně vyprchá, a tak při každé koupeli můžete použít jinou esenci. Velmi oblíbené jsou zejména bylinkové aromaterapeutické esence, které mají prokázaný léčebný účinek, např. levandule, eukalypt nebo jasmín. Vybírat lze ale i z vůní ovocných, sladkých nebo svěžích. Vůně můžete pořídit tekuté, ty obsahují více hydratačních složek nebo v podobě krystalek s vyšším obsahem minerálů.

Do masážního bazénu lze také nechat zabudovat samostatné zařízení pro aromaterapii. Tam pak stačí vložit náplň v podobě vonících korálků a provoněný vzduch pronikne do vody systémem vzduchových trysek.
• Přípravky  pro whirlpooly a vířivky nesmí zanášet filtry, neměly by pěnit a ovlivňovat chemickou rovnováhu vody.  Aroma přípravky by měly lehce vyprchat, což umožňuje použít při každé koupeli jinou vůni.

•  velmi oblíbené jsou ovocné a bylinkové vůně. V zimním období se uplatní takové, které mají také antiseptické  účinky, například levandule, rozmarýna, jehličnaté stromy a eukalypt.

foto: archiv, USSPA

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu

 Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.