Follow me
0

Vědci a lékaři oceňují jejich zázračnou sílu

Grepy našly své místo ve wellness a spa
– grepové a citrusové senzace, zázračná síla grapefruitu

 

Pro svoji krásnou vůni, vysoký obsah vitamínů a antioxidantů najdou grepy ve wellness a spa širokou škálu uplatnění. Jsou lahodnou pochoutkou pro celé tělo, duši i mysl a to v podobě různých terapií a ošetření .

Dominují především tam, kde je potřeba detoxikace, modelace těla, osvěžení pleti a kde se využívá příjemné aromaterapie pro povzbuzení celého organismu, dobré nálady a celkové imunity.

 

 

Aromaterapie, kosmetické přípravky, peelingy a koupele nebo zábaly s obsahem grepové šťávy, grepových zrníček nebo v podobě esenciálních olejů se s úspěchem používají ve všech centrech beauty, wellness a spa po celém světě.

Vůně citrusů a zejména grepů je velmi přitažlivá pro širokou skupinu klientů, málokomu nevoní.  Jejich energizující, povznášející a stimulující vůně je budíčkem jak mysli, tak těla – zvedá náladu a je silným dobíječem imunity.

 

 

Předmětem zájmu v poslední době jsou zejména zrníčka grapefruitu. Výsledky řady starších výzkumů prokazují vysokou účinnost extraktu z jadérek proti bakteriím, virům a velkému množství parazitů a plísní.

Řada dalších výzkumů ukazuje na účinné přírodní flavonoidy, které ulehčují trávení, očišťují organismus, posilují odolnost, předcházejí nachlazení, infekcím a zápalům, zlepšují krevní oběh a zvyšuje odolnost sliznic. Vyznačují se antioxidačními vlastnostmi, zachytávají volné kyslíkové radikály, posilují stěny cév a zabraňují jejich zvýšené křehkosti, zvláště kapilár, zabraňují shlukování krevních destiček a vzniku krevních sraženin.

Nejen vědci a lékaři oceňují až neuvěřitelně široké spektrum využití a účinnost grapefruitu a to bez vedlejších účinků. Je to také řada výrobců spa kosmetiky, kteří pro provozy nabízí široké množství kosmetických přípravků pro salonní i domácí péči o celé tělo. Velmi účinné jsou také kapky z extraktu zrníček, které se užívají jako doplněk stravy zejména pro posílení imunity.

Grapefruit ve službách krásy a zdraví, lázeňské grapefruitové speciály

Ve wellness a spa najdeme pestrou nabídku procedur, ve kterých se citrusy a zejména grepy velmi osvědčily.  Mezi nejoblíbenější tělové produkty, které se používají k detoxikaci organismu formou peelingů, masáží a následných zábalů, patří například cukrové peelingy s obsahem grepu a zázvoru, grepové masážní oleje a zábaly do kterých se přidávají grepové esence a výtažky.

Velký úspěch mají procedury při celkové očistě organismu, při kúrách zaměřených na modelaci těla, všeobecně jako čistící prostředky, po jejichž použití se pleť čistí, póry se uzavírají a pleť vypadá svěží, zdravá a mladistvá a dostatečně hydratovaná.

Stejně efektivně se těchto účinků využívá v procedurách zaměřených na celulitidu, peeling, zábaly a kosmetika z grapefruitového másla, která krásně hydratuje je vyhledávaná.

 

Obdobné použití má grapefruitová kosmetika i při obličejových ošetřeních. Grepové produkty bohaté na vitaminy C a A ( žádané anti-aging pleťové vitamíny) se používají jako jemné peelingy, masky, krémy, někdy se pro efekt a zesílení účinků používá samotné syrové ovoce, přidávané kousky dužiny do masek či v podobě krájených koleček přikládaných na pleť, pomáhají posilovat a vyživovat pokožku. Ideální jsou pro mastnou a pórovitou pleť, citrusové kapky jsou vhodné i při aknózní pleti, přidávají se do čistících a regeneračních masek.

 

Čokoláda a grep – kombinace oblíbená zejména u žen

Velmi lákavá a lahodná  jsou čokoládovo – grepová tělová ošetření, zejména celotělové masáže s následným zábalem je výrazným zážitkem všech smyslů, kromě toho, že působí velmi antistresově.

Citrusy a grepy nejsou opomíjené ani v manikúře a pedikúře.

Díky svým antibakteriálním účinkům jsou plody vhodnou dekorací do pedikúrních a manikúrních namáčecích misek, používají se i při jemných masáží rukou a nohou.

 

 

domácí sauna, domaci sauna, sauna doma, kameny do sauny, interiér sauny, S grepy i do sauny

Grepové esence jsou po eukalyptu a jehličnanech nejvyhledávanějším společníkem do saun a vyhříváren a to nejen díky své úžasné vůni plné energie a svěžesti, ale především díky svým antibakteriálních účinkům.

Citrusové aroma ( citrony, pomeranče, mandarinky) patří k všeobecně nejoblíbenějším esencím, málokdo je nemá rád. Hlavním pozitivem je, že povzbuzují a dodávají energii.

Pro efekt se ještě mohou nakrájené citrusy přidávat na misku nad saunové kameny. Esence se přidávají do vody, kterou se polévají horké kameny nebo se přidávají do automatických saunových a parních dávkovačů.

Citrusy a grepy jsou také součástí saunové kosmetiky, zejména saunových peelingových solí, které se doporučují během zimních období a to nejen pro to, že vrcholí boje s infekcemi a virózami ale i proto, že intenzivní.

foto: sauny Salus

 TIP: pozor na citrony a opalování, citrusové kúry mohou na pokožce při přímém styku s vysokou dávkou záření působit fotosensitivně.

Kůže reaguje na slunce citlivě a může pigmentovat, z tohoto důvodu by se citrusy nikdy neměli používat v soláriích.

 

 

Kam dál?

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Domácí wellness – inspirace

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

 

                                                  Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do dauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.