Follow me
0

Umíte vzít život do vlastních rukou? Jak na to, poradí nejžádanější americký kouč – Deepak Chopra

Deepak Chopra  je nejen uznávaným lékařem, úspěšným spisovatelem a oceňovaným odborníkem na zdravý životní styl, ale především vyhledávaným osobním a osobnostním koučem a poradcem. Stal se jedním z nejžádanějších učitelů ve Spojených státech, se žádostí o konzultace se na něj obracejí desetitisíce lidí, mezi jeho klienty patří americké i evropské celebrity.
15. května v pražské Lucerně uvede přednášku s názvem „Budoucnost zdravého a úspěšného života“.

 

Deepak Chopra

Deepak Chopra se narodil v roce 1946 v Indii, v roce 1968 odešel do USA, kde se věnoval lékařské praxi jako endokrinolog, a později se stal šéflékařem v Boston Regional Medical Center. Zde si začal uvědomovat, jak jsou praktiky západní medicíny limitující, a jak silně se západní medicína v praxi spoléhá pouze na farmaceutika. Rozhodl se pro radikální změnu, dal v nemocnici výpověď a začal se hlouběji věnovat celostní medicíně, ájurvédě, józe a technikám transcendentální meditace.  Založil Centrum zdraví a později Americkou asociaci ájurvédské medicíny. Je autorem více než 75 knih, které byly přeloženy do 35 jazyků, a jejichž celosvětový náklad přesáhl 20 milionů výtisků.

Deepak bývá častým hostem různých televizních a rozhlasových talkshow, sám provozuje Deepak Chopra Radio, zaměřené na rozhovory o zdraví, úspěchu, lásce, sexualitě a vztazích, s Oprah Winfrey pořádá online meditační kurzy „21-day Meditation Challenge“. Se žádostí o odborné konzultace se na něj obracejí známé osobnosti, např. Dave Stewart, Lady Gaga, 50Cent, Orlando Bloom, Elizabeth Taylor, Goldie Hawn a další. Mezi jeho klienty patří Madonna, Michail Gorbačov nebo Hilary a Bill Clintonovi. Bulvár jej označuje za nejlépe placeného guru světa.

Mezi jeho blízké přátele patřil i Michael Jackson, který byl podle Chopry názorným příkladem paradoxu mnoha světově známých interpretů: ve své podstatě velice plachý introvert, který nejraději trávil většinu času sám v koutě, se svými dětmi. O slavných osobnostech, se kterými je v kontaktu, říká, že mají vedle svých specifických darů, jednu společnou věc: nejistotu. Hvězda světového měřítka zažívá spoustu nejistoty a cítí se jen tak dobře, jak dobrý byl jejich poslední hit. Společnost umístí talentované lidi na piedestal a oni se pak cítí pod neustálým tlakem – laťku buď udržovat, nebo ještě  lépe – zvedat.

Chopra vytvořil vlastní filosofii léčení, která propojuje tradiční východní léčitelské umění s tím nejlepším, co nabízí západní medicína. Základním pilířem zdraví je podle něj propojení mysli a těla a péče o jejich rovnováhu. Lidé musí tuto rovnováhu udržovat a starat se nejen o svou fyzickou stránku, ale také o tu psychickou.  O stárnutí tvrdí, že vše spočívá v naší perspektivě – v našem přesvědčení, které má potom vliv na náš biologický věk.

Úspěch v životě zahrnuje podle Deepaka mnoho aspektů: dobré zdraví, energii a životní optimismus, zdravé vztahy, tvůrčí svobodu, emocionální a psychickou vyrovnanost, pocit pohody a klid mysli, materiální bohatství je jen jednou z jeho složek. Úspěch tedy představuje cestu či růst – postupné uskutečňování cílů a naplňování osobních přání, nikoli místo určení.

Ctirad Hemelík, ředitel pořádající společnosti Felicius Media říká:  „Já osobně vnímám Deepaka jako nejlepšího průvodce aktivních lidí. Tedy těch, kteří chtějí, aby jejich život měl smysl a poslání – a to nejen pro ně samotné, ale i pro okolní svět. Deepak je pro mě tím, kdo umí popsat a zformulovat tuto cestu do jednoduchých rad a doporučení. A je tím nejlepším. To je ten hlavní důvod, proč jsem sedm dlouhých let pracoval na možnosti jeho návštěvy v České republice.“

 

Více informací  na www.deepakchopra.cz

 

 

Tisková informace – Praha 12. 5. 2014

 

Kam dál?

Domácí wellness – inspirace

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

 

                                              Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do dauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.