Follow me
0

Thalassoterapie a thalasso procedury

 Mořské rituály krásy přímo u moře a nebo v salonu?
Zdraví a krása z moře – spolehlivý účinek na zdraví a krásu.

 

Thalassoterapie – léčba u moře

Jaký je rozdíl mezi thalassoterapií a thalasso procedurami?Používání mořské vody, mořských řas, mořského bahna a mořského klimatu přináší uvolnění a regeneraci. Pravé thalassocentrum poskytuje thalasoterapii, nikoliv jen thalasso procedury. Rozdíl je v tom, že kompletní thalassoterapie má velmi přísná pravidla, která lze praktikovat pouze v těsné blízkosti moře (mořská voda, mořský vzduch). Součástí thalassoterapie je i klimatoterapie – pobyt u moře, vdechování mořského vzduchu.

Blahodárných účinků Thalasoterapie se dá využívat pouze u moře, spočívá v kombinovaném využití účinků vody, vzduchu a mořských produktů. Cílem je dosažení celkové harmonie, tělesné a duševní rovnováhy. Kombinace mikroorganizmů, solí, minerálů a ostatních prvků přítomných v mořské vodě a ovzduší, bohatém také na jód, chaluhy a mořské bahno, vše má společně blahodárný vliv pro celý organismus.

Těchto pozitivních účinků moře se používá k prevenci i léčbě, která je efektivní právě pouze u moře. Čím déle klienti v thalassocentru pobývají, tím jsou účinky intenzivnější a mají dlouhodobější efekt. Mořská voda se čerpá pouze několik kilometrů od pobřeží a vede přímo do střediska, kde se zahřívá na teplotu 30– 35 ºC, přivádí se do bazénů i do vířivek. Centra thalassoterapie jsou velice rozšířená především ve Francii, na Sardinii nebo v Turecku či Řecku.

Pobyty u moře a thalassoterapie léčí řadu onemocnění. Pohybový aparát, plicní choroby, kožní nemoci, ale také nervový systém, vyčerpání a poruchy imunity zejména v důsledku přetěžování organismu. Součástí léčby je koupání v moři a dlouhé procházky po pobřeží.

Thalassoterapie

Sardinie – Delphina

• Thalassoterapie má své zásadní principy, především využívá mořskou vodu a klima.A proto za pravou thalassoterapií musíme cestovat k moři, stejně jako za léčivými prameny do lázní.

• thallasoterapii nabízí centra v přímořských oblastí, spa hotely při pobřeží, kde je k dispozici mořská voda.

• V thalassocentru se kombinují procedury a hydroterapie mořskou vodou, tedy pobyt v různých bazéncích a whirlpoolech , péče o tělo, duši i mysl a také relaxace na čerstvém vzduchu v blízkosti moře.

• Luxusní thalassoterapeutická centra najdeme například ve Francii, Řecku nebo na Sardinii, dále pak v Tunisu, Turecku, na Mauriciu, v Thaisku či v Saudské Arábii.

 

 

 THALASSO péče –  procedury v salonech

THALASSO péče –  procedury v salonecThalasso programy – léčba a ošetření produkty z moře jsou procedury, které může klient podstoupit třeba ve městě, jsou to programy péče o tělo, které různými způsoby využívají mořské produkty, bahno, mořské řasy, sůl, aj. a zařazují se do wellness programů. Zejména jde o ošetření kosmetikou s přídavkem některého produktu z moře, především řas.

Thalasso péče spočívá v uváženém a dobře kombinovaném využití blahodárných účinků mořských produktů, zaměřených na harmonizaci tělesné a duševní rovnováhy.

Oblíbené je také používání mořské soli v rámci wellness, beatuy a spa. Účinné jsou solné peelingy, koupele i pitné kúryh

 

 

wellness interiery, spa interiery, vybavení pro wellness a spa

 

Thalasso procedury

• Některé thalasso ošetření je možné si dopřát i mimo pobřeží, právě díky speciální spa kosmetice s obsahem mořských produktů.

• Wellness, beauty a spa centra nabízí řadu ošetření těla i obličeje mořskými produkty a také kompletní thalasso procedury.

 

 

 Zajímavé procedury mívají lákavé názvy

Zajímavé procedury, při kterých se používají mořské produkty, nebo thalasso procedury, které jsou aplikované přímo v tahlassocentrech mají téměř vždy zajímavé názvy z prostředí moře a mořské říše.

O2 Marine ošetření –  může být ošetření zaměřené na okysličení a povzbuzení pleti, vhodné zejména jako intenzívní ošetření pro povzbuzení bledé, matné a stresované pleti trpící ve znečištěném městském prostředí. Ošetření se také doporučuje po nemoci nebo a je to opravdový „pleťový životabudič“.

 

 

 

Mořské rituály  či ocean bath  jsou detoxikační a remineralizační ošetření pro dokonalé tělo- vysoce  relaxační a revitalizující tělová ošetření se aplikují ve formě zábalu nebo koupelí. Dodávají tělu nezbytné minerály a detoxikují pokožku. Působí proti nadměrnému zadržování vody, akumulaci toxinů, tukových polštářků a vzniku celulitidy. Tato ošetření je nutné absolvovat jako první, takzvané přípravné ošetření, při speciálních tělových kúrách zaměřených na zeštíhlení. Jsou ideální pro pokožku trpící různými ekzémy či lupénkou, nebo pro všeobecný dobrý pocit a pro uvolnění bolestí svalů a kloubů. Ošetření trvá většinou 60 minut, kdy klient podstoupí peeling celého těla, teplý zábal do mořských řas v zahřívací dece nebo koupel, po osprchování se na celé tělo nanáší výživný krém. Po proceduře se doporučuje relaxovat, odpočívat a hodně pít.

 

Thalasso detoxikace marine beauty – ošetření zaměřená na zeštíhlení, zpevnění pokožky, na těžké a unavené nohy a na celulitidu, jež ocení především ženy, kterým se celulitida tvoří vlivem problémů oběhového systému. Ošetření je také doporučované při ochablosti pokožky a svalů (hlavně vnitřní strana stehen, zadní strana paží a hýždě). Doporučuje se i při boji s tukovými polštáři na břiše a bocích. Vše funguje v zásadně tak, že při velmi chladném ošetření, při kterém se sníží teplota pokožky o 7°C , tělo musí vynaložit energii pro znovuzískání optimální teploty a tím se aktivuje odbourávání tuků. Vazokonstrikční (stahující cévy) a chladivý účinek ošetření zlepšuje oběh a tím působí proti pocitu těžkých nohou a odstraňuje otoky. Výsledkem je aktivace odbourávání tuků, pevnější a hladší pokožka a zmírnění až odstranění problému těžkých nohou.

 

 

 

Kam dál?

 

Wellness a SPA centra

Děti ve wellness – Děti a rodina

Exkluzívní wellness centra

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.