Follow me
0

Hravé a originální dekorace chodby – obklady do chodby


Pro dokonalou atmosféru chodby.

Vchody, vstupní haly a chodby jsou důležitou součástí interiérů.  Kamenné obklady a obklady z umělého kamene nebo keramické obklady dodávají těmto prostorám přívětivost a hřejivou eleganci, styl a exkluzivitu.

Aby chodby nebyly jen obyčejnými „průchody“ můžeme využít nepřeberné množství dekorací, od celostěnného – celoplošného obložení chodby kamenem nebo umělým kamenem po částečné obložení stěny nebo jen dekorativní obložení stěny v chodbě.

Provedení, dekor, barvy a velikost obkladových kamenů či modulů může být v harmonii s barvami a nábytkem, nebo naopak vynikat a působit jako hlavní dekorace chodby.  Je-li kamenný obklad hlavním dekoračním prvkem v chodbě, není pak již potřeba hledat originální dekorace, nábytek či další doplňky, vynikne krása jednoduchosti a prostoru chodby.

Praktické a elegantní využití – umělý kámen pro obložení stěn chodby

Kamenná zeď či zeď obložená umělým kamenem tvoří stylově čistý prostor, má výrazný efekt především tam, kde se například v úzké chodbě nedá z důvodu nedostatku prostoru použít nábytek a dekorační interiérové doplňky.

Velmi elegantně působí stěna obložená umělým kamenem v zimní zahradě, spojení s přírodou působí sympaticky a přirozeně.

wellness interiéry umělý kámen obklad stěny     wellness interiéry umělý kámen obklad stěny     oblozeni chodby umelym kamenem, umely kamen v interieru, umělý kámen v interiéru, kámen obklad, obložení stěny

obložení chodby umělým kamenem, originální a elegantní řešení pro každý interiér

 

zed obložená umělým kamenemobložení umělým kamenem Antalya, jeli stěna chodby „rozbitá“ dveřmi, je možné použít celoplošný obklad stěny, kdyby ve stěně dveře nebyly, vysoká stěna, celá obložená, by v malém prostoru působila těžkopádně

Schodiště v chodbě

Velmi efektivně a zajímavě působí různá dekorativní obložení schodišť a to jak obložení samotných schodů, například dlažbou z umělého kamene, tak i stěn schodišť.

Díky stejnému provedení na dlažbě a stěnách lze v chodbách docílit určité harmonie či vytvořit příjemný interiér tón v tónu.

oblozeni-schodiste-oblozeni-chodby-umely-kamen-interierPříjemná je teplá písková barva například provedení Shale nebo Antalya, která ohřeje bílý studený interiér, výborně se kombinuje se všemi barvami a podlahovými krytinami ze dřeva, pvc nebo kobercem, například opět v béžové, krémové nebo velbloudí barvě.

Částečné dekorativní obložení stěny v chodbě se schodištěm přidalo interiéru zajímavý prvek, který pomohl zútulnit bílý úzký a vysoký prostor.

 

 

Barevné provedení keramického obkladu dodává prostoru příjemný – hřejivý tón, který ladí s dalšími dřevěnými prvky (nábytkem) v chodbě

 

wellness-interiery-umely-kamen-oblozeni-stenyobložení stěny umělým kamenem, umělý kámen Shale

Jaký dekor kamene či umělého kamene zvolit pro úzké a dlouhé chodby?

Tvar obkladových modulů

Při částečném obložení chodby, například jen jedné zdi nebo do určité výšky je výběr široký a příliš na tvaru nezáleží. Obložení působí spíše dekorativně a není-li ve velké ploše efekt tvarů modulů nepůsobí tak intenzivně.

Vybírat lze z nepravidelných kamenů, malých i velkých, podélných úzkých – štípaný kámen / skládaný kámen, cihličky, a podobně.

dekorace-chodby-kamen-oblozeni-steny-umely-kamen

obložení stěny chodby umělým kamenem, umělý kámen Shale v teplém béžovém odstínu ladí ke vstupním dřevěným dveřím, dekorace koncové stěny v teplých odstínech dlouhou a úzkou chodbu opticky rozšiřuje

chodba-dekorace-oblozeni-kamen-interier-umely-kamenobložení chodby umělým kamenem, umělý kámen Shale v kombinaci s modrou výmalbou chodby,
dokonalý výsledný efekt díky rohovým modulům

Při celoplošném obložení zdi v chodbě se již vyplatí přemýšlet o výsledném efektu, který bude skladba kamene na prostor mít.  Menší a drobnější velikosti obkladových modulů mohou místnost opticky dělat ještě menší a těsnější.

Vodorovné úzké moduly štípaného kamene mohou podle velikosti stěny někdy působit dojmem vysokého tunelu nebo komínu, například na úzké vysoké stěně.

Vhodnější jsou spíše nepravidelné tvary, kombinace kamenů malých i velkých úzký a malý prostor naruší tak, že chodby nepůsobí tak intenzivně stísněně a dlouze.

dekorace-chodby-oblozeni-kamen-interierobložení úzké chodby umělým kamenem, umělý kámen Antalya a Palermo,
kombinace dvou provedení

Rozčlenění stěny do několika dekoračních bloků,
střídání dekoru, rozbití stěny jinou středovou dekorací..

Dobrým trikem jak se s dekorací stěny v úzké chodbě vypořádat je rozdělení stěny na několik dekoračních ploch, umístění jiné dekorace do středu stěny a na její začátek a konec, atd.

chodba-dekorace-umely-kamen-obklad-interier

Rozbití monotónnosti obložené stěny – pro výrazný dekorační efekt a také trik, jak rozbít monotónnost stěny se využívá kombinace menších tvarů a větších v jednom odstínu, někdy pomůže, když se do této skladby přidá jiný tvar případně jiný odstín na několika místech.

Pocit z úzké a dlouhé či vysoké chodby tak úplně mizí.  Chodba je příjemná na pohled, působí elegantně a příjemně.

 

umělý kámen, dekorace chodba, kámen-obklad interiér, obložení umělým kamenemdekorativní obložení chodby, celoplošné obložení vytváří i v úzké chodbě příjemnou dekoraci
při použití různých tvarů modulů s barevným oživením tmavou cihlou

 

Dekorativní obklady v chodbě

Pokud nejsou stěny chodby zcela rovné, jsou zde například komíny, obezděné stoupačky, různé niky, výklenky, sloupy, atd., i ty je možné pro dosažení zajímavého dekorativního prvku v úzké chodbě využít pro dekorativní obložení umělým kamenem nebo přírodním kamenem.

oblozeni--chodby-kamnem-dekorace-choby-umely-kamen-interier oblozeni--chodby-kamnem-dekorace-choby-umely-kamen-interier

 

Důležité je také správné osvětlení

Dobré osvětlení je podstatné nejen pro dobrou orientaci v tmavé úzké chodbě, ale také pro doladění atmosféry a třeba i pro zajímavý dekorační prvek v chodbách, kde z důvodu malého prostoru dekorace příliš nepřichází v úvahu.

Osvětlení instalované do obložení stěny kamenem může chodbě dát jedinečný světelný a dekorační prvek, světlo a jeho paprsky se lámou v dekoru a struktuře kamene a působí velmi příjemně a zajímavě.

oblozena-chodba-kamenem-umely-kamen-interier

wellness-interiery-umely-kamen-oblozeni-steny

chodba-dekorace-oblozeni-kamen-interier-umely-kamen

 

Připraveno ve spolupráci s REŠ-STAVBY.

PRODEJ umělého kamene a přírodního kamene, lepidel a chemie, dřevoplast ( wpc) – umělé dřevo
MONTÁŽE – záruka 5 let na montáže,
STATICKÉ POSUDKY na obklady fasád
KOMPLETNÍ STAVEBNÍ ČINNOST
KAMENNÝ OBCHOD   Praha a Jizerské hory

www.res-stavby.cz , www.kamennafasadu.cz

 

Zdroj: www.wellnessinteriery.cz

 

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake dr

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.