Follow me
0

Stanislav Řezáč běžky neodloží ani v létě a závodí i na suchu

První unikátní běžkařské trenažéry Thorax dnes pokřtil Řezáč závodem s majitelem SP Group

Ve Fitness Aquapalace Praha vyly slavnostně představeny a pokřtěny první dva modely běžkařských trenažérů Thorax v České republice. Dostupné nyní budou pro trénink všem milovníkům běžeckého lyžování i z řad veřejnosti. Křtu se zúčastnil letošní král Bílé stopy Stanislav Řezáč, který nezapřel závodního ducha a k poměření sil vyzval majitele SP Group Pavla Sehnala.

Závodní klání skončilo vítězstvím našeho nejlepšího dálkového běžce na lyžích. Za 15 minut „ujel“ 4 980 m. Pavel Sehnal dorazil s celkem 3 290 metry na svém kontě. Jedná se o první trenažéry v České republice. Unikátní jsou tím, že přesně simulují pohyb na běžkách a jsou skvělým pomocníkem i při tréninku tzv. soupaže. V zahraničí na těchto strojích trénuje například švédská reprezentace v běhu na lyžích.

 

Trénink zpevní celé tělo

Trenažéry jsou skvělým doplňkem i pro amatérské běžkaře a širokou veřejnost. Thorax je také  účinným nástrojem i pro rehabilitaci po úrazech, své využití má i v rámci fyzioterapie a je jedním z mála cvičebních strojů, které mohou bez obav využívat i lidé s fyzickým hendikepem i nevidomí.

Běžkařský trenažér má velmi výrazný vliv na celkový rozvoj tělesné síly a je prostředkem ke zpevnění svalových skupin zad, břicha, rukou, šíje, hýždí, nohou a navíc stabilizuje svaly jádra, které velmi výrazně ovlivňují držení těla.

 

07/2012

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.