Follow me
0

Zelený jíl pro zdraví a krásu

Úžasné léčivé a kosmetické vlastnosti zeleného jílu.

Jíly jsou tvořeny jílovými minerály, které jsou hlavní složkou zemského povrchu a hrají důležitou roli v životě člověka i v celé přírodní říši.

Pro své jedinečné vlastnosti mají široké využití v mnoha odvětvích, včetně stavebního a keramického průmyslu, ale i v průmyslu potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém.

 

 

Léčivé a kosmetické vlastnosti zeleného jílu

Jíly byly pro své léčivé a kosmetické účinky využívány odedávna.

Užíval se vnitřně při trávicích potížích a detoxikaci organismu nebo k jílovým obkladům na bolavé klouby či nehojící se rány.

Jíl má výjimečné vlastnosti, které umožňují vázat škodlivé látky a mikroorganismy a obsahuje řadu pro tělo důležitých minerálních látek a stopových prvků.

 

  Bohatý koktejl zdraví a krásy

♦ Zelený jíl je bohatý na železo, křemen, hliník a vápník. V zeleném jílu se nachází i mnoho částic ve stopovém množství, dokonce i zlato nebo stříbro.

Vzhledem ke svému polyminerálnímu složení má zelený jíl mnohostranné využití v oblasti terapeutické a kosmetické, zejména při anti-aging a modelačních ošetření.

 

 

♦ Jílová maska, zábal nebo koupel se zeleným jílem prospívají kůži ve všech směrech.

♦ Při pravidelném používání jílových přípravků se pleť stává pružnější a pevnější a září zdravím.

♦ Získává i celá postava, projeví se modelační schopnosti jílu tvarovat tělo a udržovat pevnou a pružnou postavu i s přibývajícím věkem. Zelený jíl má silné čistící účinky pro mastnou a nečistou pleť proto se často používá k pleťový maskám.

♦ Reguluje maštění, zmenšuje otoky a působí proti volným radikálům a pomáhá mírnit dermatitidy a různá zánětlivá onemocnění kůže.

 

 Přírodní kosmetika ze zeleného jílu

 

Zelený jíl se nejčastěji používá ve formě prášku nebo gelu, jako základ kosmetických produktů  a je dále doplňován o další účinné složky, zejména esenciální oleje a výtažky z léčivých rostlin.

Čisté esenciální oleje stimulují regenerační schopnosti pleti a svými vůněmi působí blahodárně na naši psychiku. Vyživují pleť, která se díky nim stává měkčí a pružnější.

Léčivé rostliny, nejlépe z ekologického zemědělství, pomáhají při různých kožních onemocněních. Čistá pramenitá voda obnovuje a stimuluje pokožku a přináší jí životní síly, přírodní vitamíny stimulují základní životní procesy v pokožce.

Kosmetika s obsahem jílů má široké využití, pro péči o obličej, tělo, vlasy, zuby, dětskou kosmetiku a přípravky na různé kožní a jiné problémy. Zelený jíl je možné koupit jako jemný prášek pro domácí či salonní přípravu obličejových, tělových a vlasových masek, koupelí a obkladů.

V kosmetických a lázeňských provozech je vyhledáván především jako detoxikační koupel, tělový zábal pro detoxikaci a formování postavy. V beauty a kosmetických provozech je oblíbený jako kosmetická pleťová maska na problematickou a podrážděnou pleť a pro detoxikaci a rozjasnění pleti.

Pro intenzivnější účinek se kúra doporučuje několikrát opakovat s následnou občasnou domácí péčí. Pokožka pravidelně ošetřována kosmetikou se zeleným jílem je mnohem pružnější.  Při používání zeleného jílu jako tělové masky nebo zábalu nebo v koupeli se projeví jeho modelační schopnosti tvarovat tělo a udržovat tyto tvary i s přibývajícím věkem.

Kam dál?

rubriky:
 Profesionální kosmetika pro kosmetičky, SPA kosmetika, Wellness kosmetika
Wellness trendy,
Krása a zdraví,
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing

 

články:
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,