Follow me
0

Zelený jíl v kosmetice, wellness a spa – účinná detoxikace pleti i organizmu

Přírodní zázrak jménem zelený jíl.
Jíl pro vnitřní užití i pro kosmetickou péči.

kosmetika zeleny jil ve wellness (2)Zelený jíl je ze všech jílů tím nejoblíbenějším jílem používaným v kosmetice, beauty, wellness a spa po celém světě, a to již od jeho objevení. Momentálně se zelený jíl v péči o tělo opět dostává na výsluní a je o něj v salonech i v lázních velký zájem.

Řada profesionálních kosmetických firem, pokud již jíl nemají v nabídce, se soustředí právě na to, aby nějaký jíl také do svých produktových řad doplnily.

Jíly nabízejí nově také i firmy, které se soustředili spíše na aromaterapii a nebo na přírodní kosmetiku. Je tedy vidět, že o jíly je opravdu velký zájem.

jily-v-kosmetice-wellness

Na českém trhu je pestrá nabídka jílů, různě barevných a v různé formě (prášek, bahna s jílem, jíly ve spreji, v tubě..).

Dají se navzájem kombinovat a doplňovat. Každý jíl má trochu jiné účinky a využívá se pro jiné cíle.

Zelený jíl  – přírodní čistič – je ceněný zejména pro detoxikaci, schopnost absorbovat toxiny, vnitřně i na pokožce. Kdykoliv během roku potřebujeme detoxikaci těla i pleti, můžeme se skvěle spolehnout na osvědčený zelený jíl.

kosmetika zeleny jil ve wellness (1)Používat můžeme samotný jílový prášek, ze kterého připravíme potřebnou kúru, zejména masku, nebo můžeme také využít již hotové jílové produkty připravené k okamžitému použití a nanášení na pleť.

Zelený jíl je už od pradávna používán jako ideální detoxikační prostředek pro tělo. Je to minerál získávaný z velkých hloubek a díky tomu je velmi čistým, stoprocentně přírodním produktem. Je přirozeným bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, křemíku, draslíku, sodíku, železa, titanu, manganu a dalších minerálních látek a stopových prvků.

Čistý jílový prášek se využívá k mnoha účelům napříč celým wellness a spa, zejména k pleťovým a tělovým maskám, zábalům i koupelím.

 

 

kosmetika Clayspray

kosmetika Clayspray

Zelený jíl v kosmetice a wellness,
osvobození pro každou pokožku

Zelený jíl se již celá staletí používá především v kosmetice, proto jej využívá řada kosmetiček v kosmetických a beauty salonech. Velmi dobře absorbuje toxické látky z pokožky, zbavuje ji nečistot a nežádoucí mastnoty.

Dokonale pokožku čistí, vyživuje, obnovuje její pevnou strukturu a zklidňuje podráždění.
Zelený jíl je proto vhodný na problematickou pleť, mastnou pleť, pleť zatíženou stresem, životním prostředím nebo špatnou stravou. Vhodný je pro adolescentní pleť.

 

 

kosmetika Thalgo

kosmetika Thalgo

Zelený jíl je výborný nejen do čistících a regeneračních pleťových a tělových masek, ale i do jemných peelingů, obkladů či koupelí.

Zelený jíl je i vhodným produktem pro provozy pro doplňkový prodej pro koncového klienta. Klientky si doma mohou kdykoliv připravit své domácí ošetření, které navazuje na to profesionální – salonní ošetření. Mohou si připravovat domácí masky a jíl přidávat i do koupele.

jily-fotoÚžasné částečné i celo tělové domácí koupele se zeleným jílem mohou následně podpořit procedury aplikované v salonu. A to hlavně pokud salon nemá vanu, ani sprchu a nenabízí tělové zábaly, může kosmetička klientkám nabídnout opravdu  něco zajímavého i na doma, čím si klienti podpoří zdraví a krásu celého organizmu.

Zázračné vlastnosti zeleného jílu se velmi dobře projevují také při teplých i studených zábalech, obkladech problematických míst, při revmatických potížích či detoxikaci pokožky.

Salon si tím může také zajistit další příjem z prodeje zajímavých produktů pro domácí wellness.

 

Nejen jarní detoxikace pomocí zeleného jílukosmetika zeleny jil ve wellness (4)

Nejen jaro je obdobím vhodným pro důkladnou očistu těla, duše i mysli. Jíly se používají celoročně, ale právě na jaře se spojují s celkovou detoxikací celého organizmu a také s obdobím, kdy se ze zimy probouzí pleť. V salonech jsou vyhledávané procedury zaměřené na rozjasnění pleti a to se podaří zejména díky řádné detoxikaci pleti a organizmu. Ten se čistí také přes pleť, kterou vylučuje toxiny ven z těla.

Na jaře je v provozech zejména sezóna detoxikace a hubnutí, modelace těla a odvodnění, tato ošetření tvoří velkou poptávku ze strany klientů.

zeleny-jil-kosmetika-wellneK tomu, aby se organizmus mohl správně nastartovat je především zapotřebí celková očista –  detoxikace. Tělo a současně i pleť, která toxiny z těla vylučuje, jsou unavené několikaměsíční zimní zátěží a to je často na těle i na pleti znát.

Užíváním zeleného jílu vnitřně můžeme výrazně podpořit odplavování toxických látek z těla ven. Vnitřní užívání jílu a také i jílové tělové masky či koupele s jílem, jsou ideálním doplňkem při intenzívních detoxikačních kúrách.

foto: Aquapalace Spa Čestlice

foto: Aquapalace Spa Čestlice

Fungují v návaznosti na různé detoxikační procedury, podporují dietní režimy,  fungují i v kombinaci se saunování, kdy z těla také díky pocení odchází řada toxinů. Jílové kúry jsou také vhodnou součástí procedur zaměřených na modelaci těla, hubnutí a ošetření celulitidy. Ideální je nanášet je po peelingu kůže a nechat působit v teple a v zábalu.

Zelený jíl je také možné využívat při procedurách Rassoul, což jsou účinné zkrášlovací wellness procedury, které probíhají v parní lázni, kdy se v potírnách, v prostředí tepla a vlhka nanášejí na tělo různé kombinace bahenních a jílových zábalů.

kosmetika zeleny jil ve wellness (3)„Ze všech druhů jílů, jako je například bílý, červený či žlutý, se zelený jíl považuje za nejkvalitnější. Je znám především díky svým skvělým očistným vlastnostem. Start našeho nového produktu jsme účelově naplánovali na jaro hlavně proto, že právě s obdobím jara jsou spojené různé formy detoxikačních kůr, ke kterým je zelený jíl naprosto ideální,“ vysvětluje Jiří Harašta, majitel značky Saloos, předního českého výrobce aromaterapeutické biokosmetiky. Zelený jíl je formě jemného prášku bude do sortimentu značky Saloos zařazen od března 2015.

Vnitřní užívání jílu

Pro odplavení toxických látek z těla a skvělou detoxikační očistu můžeme nasadit vnitřní jílovou detoxikaci. Zelení jíl díky svým absorpčním schopnostem na sebe váže v těle toxické a škodlivé látky. Užívat jíl vnitřně se doporučuje po dobu 3 týdnů. Pokud bychom ji chtěli opakovat, tak se doporučuje zhruba za další 3 měsíce. Ideální je 2 x ročně. Současně s vnitřním užíváním jílu také doplňujeme řadu cenných  stopových prvků a minerálů.  Po jílové kúře se může výrazně upravit nejen fungování organizmu ale výsledek je patrný zejména na pokožce. Zlepšuje se akné, mizí vyrážky a časté podráždění pleti, pokožka je svěží, zdravější a odolnější.

kosmetika-složeníMasky ze zeleného jílu
pro krásu i zdraví

Jak tedy masky, zábaly či obklady připravit? Prášek zeleného jílu stačí  pouze rozmíchat s vodou do požadované hustoty, získáme tím skvělou účinnou pleťovou masku, stejně tak i tělovou. Můžeme si ale připravit i jílovou masku s dalšími přísadami.

masky-jil-kosmetika-wellnesPro rozmíchání můžeme také použít bylinkové odvary nebo  květinovou vodu, vybrat takovou, aby jílové masce dodala konkrétní květinová voda další možnosti – účinky a zaměření masky tak můžeme dále rozšířit o další možnosti.

esence-wellness-spa-terapieJílová maska rychle na pleti usychá a proto je potřeba ji ze začátku po nanesení udržovat vlhkou a nechat ji zaschnout teprve až za pár minut a pak smýt.

K osvěžení pleti před i po masce jsou ideální právě květinové vody, mlhy a vody ve spreji, stejně tak pro zvlhčování masky.

Směs můžete doplnit o pár kapek esenciálního oleje, nebo rostlinného oleje, vhodného pro konkrétní  typ pleti. Můžeme tak použít cíleně aromaterapii a výživu konkrétně například pro suchou pleť, mastnou nebo zralou pleť. Přidat můžeme například velmi žádaný arganový olej, konopný, olej, lněný, mandlový, atd…

zeleny-jil-maska-telovaJe důležité upozornit na to, že zelený jíl nesmí přijít do kontaktu s kovem. Pozor na to! Vybírejte pouze misky, lžíce či špachtle z nekovového materiálu. Pro přípravu masek jsou vhodné skleněné nebo keramické misky.

Po aplikaci jílové masky na tělo i obličej, by se pleť měla ošetřit něčím výživným. Vhodné jsou výživné, za studena lisované rostlinné oleje, séra nebo krémy. Vyčištěná a detoxikovaná pleť výživu a hydrataci dobře a hluboko vstřebává.

 

 

 ♦

 

Kosmetické jíly a léčivé jíly ve spreji

 

Kam dál?

spa-wellness-kosmetika-profKvětinové vody a mlhy,
Jíly ve spreji – pohodlné používání jílů ve wellness
Thalassoterapie a thalasso procedury
Mořská kosmetika – Mořské řasy, sůl a bahno
Jarní detoxikace a modelace  – profi ošetření

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,